Amerykańska Akademia Filmowa

Artykuły - Amerykańska Akademia Filmowa (124)

 • ​Amerykańska Akademia Filmowa otworzy Muzeum Filmu

  ​Amerykańska Akademia Filmowa otworzy Muzeum Filmu

  Poniedziałek, 14 grudnia 2020 roku. Tego dnia w Los Angeles otwarte zostanie poświęcone filmowi Academy Museum of Motion Pictures. Informacją tą podzielił się członek zarządu muzeum - Tom Hanks. Dodał też, że muzeum powstaje już od 8 lat i jest w 95 proc. skończone.
 • Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nazwiska nowych członków

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nazwiska nowych członków

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła w czwartek nazwiska nowych członków. Na liście filmowców znalazły się 774 osoby z 57 krajów, w tym m.in. Charlotte Gainsbourg, Adam Driver, Nick Cave, Elle Fanning oraz Polacy, w tym kompozytor Abel Korzeniowski.
 • Oscary 2015: Pierwsze szczegóły

  Oscary 2015: Pierwsze szczegóły

  Są już znane pierwsze szczegóły przyszłorocznego rozdania Oscarów. Jak ogłosiła Amerykańska Akademia Filmowa, za przygotowanie przyszłorocznej gali rozdania Oscarów będzie odpowiadał duet producentów, Craig Zadan i Neil Meron.
 • Film Holland nie powalczy o Oscara

  Film Holland nie powalczy o Oscara

  Amerykańska Akademia Filmowa opublikowała w poniedziałek, 7 października, listę 76 filmów ubiegających się o nominację do Oscara w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. Nie ma na niej obrazu Agnieszki Holland "Gorejący krzew", co oznacza, że film nie został zakwalifikowany.
 • Oscar z Krakowa?

  Oscar z Krakowa?

  Amerykańska Akademia Filmowa po raz drugi w przeciągu ostatniego pół roku poszerzyła grono laureatów Krakowskiego Festiwalu Filmowego uprawnionych do ubiegania się o nominacje oscarowe. W uprzywilejowanej sytuacji znajdzie się aż czterech zwycięzców konkursu krótkometrażowego.
 • Kto dostanie Oscara?

  Kto dostanie Oscara?

  Amerykańska Akademia Filmowa odkryje dzisiaj wszystkie karty. W czwartek, 10 stycznia, około godziny 14.30 nominacje do Oscarów ogłoszą reżyser Seth MacFarlane i aktorka Emma Stone.
 • Ze Smokami po Oscary

  Ze Smokami po Oscary

  Amerykańska Akademia Filmowa poszerzyła listę nagród, które kwalifikują do ubiegania się o Oscara, o Srebrne Smoki przyznawane na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
 • Powalczą o Oscara za efekty specjalne

  Powalczą o Oscara za efekty specjalne

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła, jakie filmy zostały zakwalifikowane do walki o Oscara w kategorii efektów specjalnych. Wybrano dziesięć produkcji, z których połowa otrzyma nominację.
 • Fryzjerzy i wizażyści powalczą o Oscary

  Fryzjerzy i wizażyści powalczą o Oscary

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nowe kategorie, w których podczas 85. gali rozdania nagród będą przyznawane Oscary. Od przyszłego roku statuetkę i najwyższe odznaczenie w dziedzinie filmu będą mogli otrzymać również styliści fryzur i wizażyści.
 • Mary J. Blige wściekła na Akademię

  Mary J. Blige wściekła na Akademię

  Amerykańska wokalistka r'n'b Mary J. Blige wściekła się na wieść, że Amerykańska Akademia Filmowa nominowała tylko dwie piosenki do tegorocznych Oscarów.

Filmy - Amerykańska Akademia Filmowa (1)

 • Tak powstają słynne Oscary! Kiedyś były z gipsu! A teraz?

  Statuetki Oscara, które już niedługo rozda Amerykańska Akademia Filmowa w Kodak Theatre w Los Angeles, są gotowe. Jak co roku, wykonali je pracownicy firmy R.S. Owens w Chicago. Wszystko zaczyna się od odlania postaci nagiego rycerza z mieczem ze stopu kilku metali: cyny, antymonu i miedzi. Później rycerz pokrywany jest 24-karatowym złotem. Jednak pierwsze statuetki Oscarów wykonywane były z brązu pokrytego warstwą złota. A w czasie drugiej wojny światowej, ze względu na konieczność oszczędnego gospodarowania zapasami metali, Oscary przez trzy lata z rzędu wykonywano z… gipsu, który następnie malowano na złoty kolor.