Film - Amerykanie

Synonimy:
Ameryaknie, amerykanka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Amerykanie (32)

 • Amerykanie rzadziej chodzą do kina

  Amerykanie rzadziej chodzą do kina

  Amerykański przemysł filmowy ma powody do zmartwienia: sprzedaż biletów do kin w 2011 r. spadła do najniższego poziomu od 16 lat. Wpływy ze sprzedaży biletów, które oszacowano na 10,2 mld dol., były niższe o 3,5 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.
 • Nawet Colin Farrell nie pomógł

  Nawet Colin Farrell nie pomógł

  Film "Niepokonani" ("The Way Back") o ucieczce więźniów, w tym Polaków, z sowieckiego łagru, ma kłopoty z dotarciem do widowni w USA, gdyż Amerykanie niewiele wiedzą o stalinowskim gułagu - pisze w "Washington Post" Anne Applebaum. W filmie grają m.in. Ed Harris i Colin Farrell.
 • Amerykanie poszli na Clooneya

  Amerykanie poszli na Clooneya

  Najnowszy dramat George'a Clooneya - "Amerykanin"- zajął pierwsze miejsce w weekendowym zestawieniu box office w USA.
 • Ulubione seriale Amerykanów?

  Ulubione seriale Amerykanów?

  Dzięki dobrym opiniom krytyki i przewrotnej "rodzinnej" fabule, czwarty sezon "Dextera" na antenie stacji Showtime bije w Stanach Zjednoczonych rekordy popularności.
 • Amerykanie wybrali "Klopsiki"

  Amerykanie wybrali "Klopsiki"

  Animowany film 3D "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe" znalazł się na szczycie listy najpopularniejszych filmów w Ameryce Północnej. W premierowy weekend zarobił 30,1 mln dolarów.
 • Wojenna trauma Amerykanów

  Wojenna trauma Amerykanów

  Trauma, jaką w Amerykanach zostawiła wojna w Iraku, już dziś porównuje się do tej pozostawionej przez wojnę w Wietnamie. Jeśli spojrzeć na liczbę filmów, które powstały na temat każdej z nich, trudno się z tą opinią nie zgodzić. W ostatnim czasie coraz częściej powstają filmy, które o konflikcie w Iraku i żołnierzach tam walczących opowiadają bez niepotrzebnej martyrologii i ideologii. To przypadek filmu "The Messenger", który znalazł się w konkursie tegorocznej Off Plus Camery.
 • Telemania za oceanem

  Telemania za oceanem

  Amerykanie oglądają coraz więcej telewizji, w tym przez internet i telefony komórkowe. W trzecim kwartale tego roku przed ekrany przyciągnęły ich igrzyska olimpijskie, kryzys finansowy oraz wybory prezydenckie.
 • Amerykanie w Cannes

  Amerykanie w Cannes

  Choć listę filmów, które wystartują w konkursie tegorocznego festiwalu w Cannes poznamy nie wcześniej niż za miesiąc, to znów na Crioisette zapowiada się amerykańska inwazja.
 • Kogo lubią Amerykanie?

  Kogo lubią Amerykanie?

  Denzel Washington znalazł się drugi rok z rzędu na szczycie listy najbardziej lubianych przez Amerykanów gwiazdorów filmowych.
 • Amerykanie znów o Iraku

  Amerykanie znów o Iraku

  Cały świat obiegła informacja, że polscy żołnierze są sądzeni za zabicie cywilów w Afganistanie. Powtórzyła się sytuacja z 19 listopada 2005 roku z Iraku. Opowiada o tym "Bitwa o Hadithę" Nicka Broomfielda.