mobtech - Amerykanie

Synonimy:
Ameryaknie, amerykanka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Amerykanie (16)

 • Ponad połowa Amerykanów chce kupić tablet przed świętami

  Ponad połowa Amerykanów chce kupić tablet przed świętami

  W niektórych krajach - choćby w USA - szaleństwo przedświątecznych zakupów już się rozpoczęło. Ostatnio przeprowadzone badania konsumenckie potwierdziły, że ponad połowa badanych (57 proc.) chce przed świętami kupić tablet.
 • Amerykanie są uzależnieni od smartfonów

  Amerykanie są uzależnieni od smartfonów

  Nawyk sięgania po telefony, by sprawdzić, czy na ekranie nie pojawiło się nowe powiadomienie, ogarnął już większość mieszkańców USA.
 • Amerykanie walczą z esemesami

  Amerykanie walczą z esemesami

  W Stanach Zjednoczonych kierowcy piszący esemesy nadal nie mają lekko - producent samochodów Ford chce wprowadzić specjalny mechanizm, który uniemożliwi czytanie wiadomości tekstowych w trakcie jazdy.
 • Niebezpieczne gadżety

  Niebezpieczne gadżety

  Dziś niełatwo sobie wyobrazić codzienne życie bez technologii. Okazuje się, że tego typu uzależnienie budzi niepokój wśród wielu konsumentów. Blisko 2/3 badanych przez Harris Interactive Amerykanów twierdzi, że dzisiaj społeczeństwo w zbyt dużym stopniu jest zależne od elektronicznych gadżetów.
 • NSA niesłusznie podsłuchiwało Amerykanów

  NSA niesłusznie podsłuchiwało Amerykanów

  W ostatnich miesiącach amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) inwigilowała obywateli USA w większym stopniu, niż pozwalają jej na to odpowiednie regulacje prawne - donosi dziennik "The New York Times", powołując się na własne źródła informacji z kręgów rządowych.
 • Telefon dla Amerykanów

  Telefon dla Amerykanów

  T-Mobile rzuca wyzwanie innym gigantom telefoni komórkowej, próbując zaistnieć na rynku dzięki nowym komunikatorom.
 • Amerykanie nie lubią GSM (w Iraku)

  Amerykańskie władze okupacyjne w Iraku nakazały wylączyć sieć telefonii komórkowej GSM, jaką w ubieglym tygodniu uruchomił operator z Bahrajnu - Batelco. Oficjalnym powodem takiej decyzji jest brak wystapienia o pozwolenie.
 • 200 milionów Amerykanów

  200 milionów Amerykanów

  Najnowszy raport Yankee Group prognozuje, że liczba użytkowników urządzeń przenośnych (telefony komórkowe, PDA i inne urządzenia przenośne) w roku 2006 wzrośnie o 50 proc. W stosunku do obecnej liczby i wyniesie ponad 200 milionów. Wartość rynku, szacowana obecnie na 50 miliardów USD wzrośnie także ponad dwukrotnie - do 110 miliardów - czytamy w raporcie
 • Amerykanie do tyłu

  Mimo, że - zwłaszcza od momentu ataku terrorystycznego na WTC we wrześniu 2001 - w USA notuje się szybki wzrost liczby wysyłanych SMS-ów - ten sposób korzystania z telefonów komórkowych jest w Stanach nadal zbyt mało popularny - twierdzi Colin Matthews - szef jednego z większych operatorów sieci komórkowych za oceanem - InphoMatch.
 • Amerykanki ciągną ostro

  Według najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Verizon Wireless - Amerykanie, dotąd nie przepadający za SMS-ami, wysyłają coraz więcej krótkich informacji tekstowych ze swoich komórek. Wyniki te są jednak "podciągane" przez jedną grupę. Inaczej niż w Europie, gdzie zdecydowana większość SMS-owiczów to nastolatki obojga płci - w USA aż 87 procent osób wysyłających regularnie SMS-y to... kobiety z przedziału wiekowego 30-40 lat.