Fakty - Amerykanie

Synonimy:
Ameryaknie, amerykanka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Amerykanie (547)

 • Znamy tożsamość kolejnych ofiar ataków w Brukseli

  Znamy tożsamość kolejnych ofiar ataków w Brukseli

  Dwoje Amerykanów, małżeństwo Justin i Stephanie Shults, poniosło śmierć w rezultacie ataku terrorystycznego na lotnisku w Brukseli - potwierdzili w sobotę członkowie ich rodzin oraz ich pracodawcy.
 • Amerykańscy dyplomaci o Ukrainie: Rząd nie dla Kliczki, p...lić UE

  Amerykańscy dyplomaci o Ukrainie: Rząd nie dla Kliczki, p...lić UE

  Dla Władimira Kliczki nie powinno być miejsca w ukraińskim rządzie, bo ma do odrobienia polityczną lekcję, a o jedność umiarkowanych demokratów na Ukrainie powinno zadbać ONZ - wynika z rozmowy telefonicznej między amerykańską wicesekretarz stanu Victorią Nuland a Geoffreyem Pyattem, ambasadorem w Kijowie.
 • "The Wall Street Journal": CIA zbiera dane finansowe Amerykanów

  "The Wall Street Journal": CIA zbiera dane finansowe Amerykanów

  Amerykańska CIA buduje rozległą bazę danych na temat międzynarodowych operacji finansowych; w jej skład wchodzą miliony danych finansowych i osobistych Amerykanów - pisze w piątek "The Wall Street Journal".
 • Kerry: Nadal będziemy inwestować w sojusz z Polską

  Kerry: Nadal będziemy inwestować w sojusz z Polską

  Polsko-amerykański sojusz działa i jest mocny, nadal będziemy w niego inwestować - deklarował we wtorek w bazie lotniczej w Łasku koło Łodzi sekretarz stanu USA John Kerry.
 • Syria i Iran grożą Zachodowi

  Syria i Iran grożą Zachodowi

  Przywódcy Syrii i Iranu ostrzegają Zachód, że zbrojna interwencja w Damaszku zakończy się klęską. Syryjski prezydent Baszar al-Assad powiedział, że jego kraj będzie bronił się przed agresją. Prawdopodobieństwo interwencji wojskowej jest obecnie bardzo wysokie, a zachodnie mocarstwa - w tym głównie Stany Zjednoczone i Wielka Brytania - prowadzą nieustające konsultacje w tej sprawie.
 • Zamach w Bostonie odwetem za Afganistan?

  Zamach w Bostonie odwetem za Afganistan?

  Kwietniowy zamach w Bostonie miał być odwetem za działania Amerykanów w Afganistanie i Iraku. Tak twierdzi telewizja CBS. Jej reporter ustalił, że jeden ze podejrzanych o zamach, Dżochar Carnajew, zostawił notatkę w łodzi, w której się ukrywał przed aresztowaniem. Napisał w niej, że zamach był odwetem za to, co Amerykanie zrobili muzułmanom w Afganistanie i Iraku, a ofiary zamachu określił jako "straty uboczne" w wojnach, prowadzonych przez Stany Zjednoczone.
 • Amerykańscy dyplomaci zmierzyli się z językiem polskim

  Amerykańscy dyplomaci zmierzyli się z językiem polskim

  Amerykanie z warszawskiej ambasady zmierzyli się z najbardziej skomplikowanymi polskimi wyrazami i frazami.
 • RMF24: Skandal wokół amerykańskiego filmu

  W sieci pojawił się wyprodukowany w USA filmik obrażający Polaków. Parodia dotyka naszych rodaków z miasteczka Hamtramck i całych Stanów Zjednoczonych. Z nagrania dowiadujemy się, że Polak oznacza dla autora mniej więcej tyle, co osoba "gruba i głupia".
 • Większość Amerykanów popiera Obamę

  Większość Amerykanów popiera Obamę

  Prezydent Barack Obama rozpoczyna drugą kadencję. Wczoraj został zaprzysiężony, dziś w Waszyngtonie odbędą się uroczystości inauguracyjne.
 • Najpopularniejsze imiona dla amerykańskich dzieci

  Najpopularniejsze imiona dla amerykańskich dzieci

  Amerykański portal BabyCenter pytał rodziców noworodków, jakie imiona wybrali dla dzieci. Okazało się, że w tym roku w USA największą popularnością cieszyły się imiona: Sophia dla dziewczynek i Aiden - dla chłopców.

Filmy - Amerykanie (1)