InteriaTV - Amerykanie

Synonimy:
Ameryaknie, amerykanka
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Amerykanie (6)

 • Bezpieczeństwo czy drażnienie lwa?

  Dla jednych ochrona, dla innych jawna prowokacja - amerykański system obrony przeciwrakietowej w Korei Południowej wzbudza kontrowersje wśród samych Koreańczyków. Wyrzutnie rakietowe umieszczone w jednej z dolin w Korei Południowej mają służyć przechwytywaniu pocisków wystrzelonych przez Koreę Północą. Tymczasem budzą niepokój. Wielu uważa, że przez to Korea Południowa znajdzie się jeszcze bardziej na celowniku, w przypadku wybuchu wojny.
 • Trump: Kupujcie amerykańskie, zatrudniajcie Amerykanów!

  Trump: Kupujcie amerykańskie, zatrudniajcie Amerykanów!
 • Świetny pomysł Amerykanów! Uczmy się od nich

  Darmowe sąsiedzkie biblioteki to pomysł, który narodził się w 2009 r. – i od tego czasu podbija Stany Zjednoczone. Wystarczy niewielka skrzynka na książki zamontowana przed domem, w której właściciel może pozostawić wartościowe pozycje ze swojego księgozbioru. Wypożyczyć je może każdy. W zamian może (ale nie musi) pozostawić w skrzynce jedną ze swoich książek. Osoby korzystające z takich bibliotek podkreślają, że to nie tylko świetny sposób na promocję czytelnictwa, ale też budowanie sąsiedzkiej wspólnoty.
 • Tusk: Amerykanie muszą nam pomóc

  Donald Tusk wyraził oczekiwanie, że administracja amerykańska wesprze Polskę w "działaniach zmierzających do wyeliminowania fałszywych sformułowań" na nasz temat (TVN24/x-news).
 • "Będziemy obśmiewać Amerykanów"

  Podczas wizyty w Stanach będziemy szydzić z amerykańskiego reżimu wizowego, może to będzie bardziej efektywne - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM doradca prezydenta prof. Roman Kuźniar.
 • Facebook w samochodzie

  Amerykanie pracują nad technologią umożliwiającą korzystanie z Facebooka podczas jazdy autem.