menway - Amerykanie

Synonimy:
Ameryaknie, amerykanka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Amerykanie (49)

 • Świąteczna iluminacja z amerykańskim rozmachem

  Świąteczna iluminacja z amerykańskim rozmachem

  Lubisz błyskotki, spektakularne akcje, a przy tym chcesz czasem zaszpanować przed sąsiadami? Zafunduj sobie na święta iluminację domu w iście amerykańskim stylu. Mamy dla ciebie kilka ciekawych inspiracji...
 • Jak jest z tym zakochaniem?

  Jak jest z tym zakochaniem?

  Wydawać by się mogło, że miłość to miłość, ale Amerykanie i wschodni Europejczycy zakochują się zupełnie inaczej. Nie dla wszystkich ważna jest, na przykład, przyjaźń w relacji - pokazują badania opublikowane w "Cross-Cultural Research".
 • Mała stabilizacja

  Mała stabilizacja

  W Iraku jest spokojniej i bezpieczniej, więc Amerykanie pakują sprzęt i jadą do domu.
 • Uderzenie trójzęba

  Uderzenie trójzęba

  Amerykanie dozują informacje o okolicznościach operacji, w której zabito ukrywającego się w pakistańskim Abbotabadzie lidera siatki terrorystycznej Al-Kaida.
 • Pożyteczni zbrodniarze

  Pożyteczni zbrodniarze

  W 1945 roku Amerykanie nie zamknęli granic przed byłymi zbrodniarzami wojennymi. Mieli w tym swój cel - to dzięki nim polecieli na Księżyc, a CIA mogła podjąć walkę z KGB. Przez ponad pół wieku nie ujawniano tych faktów.
 • Amerykanów stworzył Bóg

  Amerykanów stworzył Bóg

  - Częścią bogatej historii naszego stanu jest opozycja wobec teorii ewolucji - powiedział przed Zgromadzeniem Generalnym stanu Tennessee Wesley Roberts, nauczyciel biologii. W stanie trwa właśnie walka o ochronę prawną nauczycieli podważających teorię ewolucji i propagujących kreacjonizm.
 • Inforażenie

  Inforażenie

  Czasami łatwiej jest osiągnąć cel za pomocą jednej dobrej ulotki czy udanego spotu radiowego niż operacji, w którą zaangażowany jest batalion żołnierzy. Tak było podczas operacji wojskowej w Iraku, tak jest także w Afganistanie.
 • Naiwni kontra kłamliwi

  Naiwni kontra kłamliwi

  Żadne inne wydarzenia nie oddają tak dobrze charakteru Amerykanów i Rosjan jak ich pierwsze próby atomowe.
 • Kara za superdolara

  Kara za superdolara

  Fałszywych banknotów podrabianych przez Tomasza Ś. nie potrafili odróżnić nawet spece. Genialnego drukarza tropiła policja i FBI.
 • Zasłużona kara czy brutalna zemsta?

  Zasłużona kara czy brutalna zemsta?

  Dokładnie cztery lata temu, 30 grudnia 2006 r., krótko po godzinie 6. rano czasu lokalnego, pod Saddamem Husajnem otwarła się zapadnia szubienicy. Krwawy dyktator Iraku, odpowiedzialny za śmierć setek tysięcy ludzi, umierał wśród krzyków i wyzwisk...