Ameryka Południowa

Artykuły - Ameryka Południowa (98)

 • Kary za błędy gospodarcze rządu są bardzo wysokie

  Kary za błędy gospodarcze rządu są bardzo wysokie

  Przykładem tego, jak kosztowne dla społeczeństwa mogą być populistyczne decyzje, są kraje Ameryki Łacińskiej. Waluty trzech państw bardzo osłabły, a koszty obsługi zadłużenia szybko wzrosły. W tym samym okresie polska waluta trzymała się bardzo dobrze.
 • Sporna umowa UE z krajami Mercosur

  Sporna umowa UE z krajami Mercosur

  Unijni ministrowie rolnictwa mają wiele pytań i zastrzeżeń do porozumienia o wolnym handlu między UE, a krajami południowoamerykańskiego Mercosuru; żadne z państw UE nie popiera układu bezwarunkowo - oświadczył minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
 • Polska i Francja chcą blokady taniej żywnosci

  Polska i Francja chcą blokady taniej żywnosci

  Wraz z Francją apelujemy, żeby do UE nie wpływało za dużo żywności z Ameryki Płd. - mówił po zakończeniu szczytu UE premier Mateusz Morawiecki. Dodał też, że Polska i Francja podpisały list do innych państw UE, wskazujący na potrzebę ochronny unijnego rolnictwa.
 • Giełdowa samba

  Giełdowa samba

  Najbardziej gorącym rynkiem 2015 r. była Jamajka. W tym roku hitem są również kraje Ameryki Łacińskiej. Polscy inwestorzy też mogą korzystać z owoców hossy na zagranicznych giełdach.
 • Po KGHM Chile chce przyciągnąć do siebie kolejne firmy z Polski

  Po KGHM Chile chce przyciągnąć do siebie kolejne firmy z Polski

  Po tym jak w kopalnie miedzi w Chile zainwestowało KGHM, władze tego kraju chcą ściągnąć do siebie kolejne firmy z Polski. W czwartek w Warszawie przedstawiciele chilijskiej agencji promocji inwestycji zagranicznych zapraszali do Santiago naszych przedsiębiorców.
 • Jesteśmy w ogonie. Zarabiamy tyle co w Ameryce Południowej

  Jesteśmy w ogonie. Zarabiamy tyle co w Ameryce Południowej

  Za godzinę pracy dostajemy o dolara więcej niż Brazylijczycy. I o dolara mniej niż Argentyńczycy. OPZZ chce, by minimum wynosiło 11 złotych.
 • USA nasilają aktywność dyplomatyczną na zachodniej półkuli

  USA nasilają aktywność dyplomatyczną na zachodniej półkuli

  Administracja USA zmierza do zacieśnienia stosunków z Ameryką Łacińską, zepchniętą na dalszy plan przez dyplomację amerykańską w minionej dekadzie. Przyczyną są sukcesy gospodarcze krajów tego regionu, konkurencja Chin na ich rynkach, a także nadzieje na zmiany polityczne.
 • Neymar najlepszym piłkarzem w Ameryce Południowej

  Neymar najlepszym piłkarzem w Ameryce Południowej

  Brazylijczyk Neymar z Santosu po raz drugi z rzędu został wybrany najlepszym piłkarzem grającym w Ameryce Południowej. W plebiscycie urugwajskiego dziennika "El Pais" wzięło udział około 300 dziennikarzy z całego kontynentu.
 • Argentyńska czkawka, czy kolejne ognisko kryzysu

  Argentyńska czkawka, czy kolejne ognisko kryzysu

  Natłok wydarzeń na głównych frontach kryzysu sprawił, że znikły z pola widzenia problemy takich regionów jak Ameryka Południowa. Nieoczekiwane obniżenie ratingu Argentyny może być pierwszym sygnałem zagrożenia.
 • Nad lasami Ameryki Południowej czuwać będą satelity

  Nad lasami Ameryki Południowej czuwać będą satelity

  Międzynarodowy zespół naukowców opracował pierwszy w historii system do monitorowania w czasie rzeczywistym stanu zalesienia Ameryki Łacińskiej z wykorzystaniem danych satelitarnych. Dlaczego obserwacja "zielonych płuc świata" jest taka ważna?

Filmy - Ameryka Południowa (6)

 • Piekło imigrantów z Ameryki Południowej

  Idą tysiącami. Z Gwatemali, Salwadoru, Hondurasu czy z samego Meksyku. Wszyscy gnani marzeniami o życiu w Stanach Zjednoczonych. Bo ich świat to bieda, przemoc, głód, klęski żywiołowe i gangi. Ale droga do ziemi obiecanej wiedzie przez piekło. Wielu z nich nie dociera do końca podróży. Ich zakrwawione i zmasakrowane ciała stanowią upiorne świadectwo tego, jak brutalny może być człowiek względem drugiego człowieka.
 • Piekło imigrantów z Ameryki Południowej

  Idą tysiącami. Z Gwatemali, Salwadoru, Hondurasu czy z samego Meksyku. Wszyscy gnani marzeniami o życiu w Stanach Zjednoczonych. Bo ich świat to bieda, przemoc, głód, klęski żywiołowe i gangi. Ale droga do ziemi obiecanej wiedzie przez piekło. Wielu z nich nie dociera do końca podróży. Ich zakrwawione i zmasakrowane ciała stanowią upiorne świadectwo tego, jak brutalny może być człowiek względem drugiego człowieka.
 • Polski eksport do Ameryki Łacińskiej rośnie w dwucyfrowym tempie

  Polski eksport do krajów Ameryki Łacińskiej dynamicznie rośnie. W okresie od I do III kwartału 2015 roku wyniósł 1,96 mld euro i był o 40 proc. wyższy niż rok wcześniej. Szybszy wzrost ogranicza przede wszystkim duża odległość geograficzna. Przeszkodę stanowi także nieznajomość lokalnych realiów. Ekonomistka dr Joanna Gocłowska-Bolek podkreśla, że w kontaktach z południowoamerykańskim biznesem dużą wagę należy przywiązywać do kwestii relacji interpersonalnych.
 • Przed wizytą papieża zasłonili miejsce kultu szatana

  Papież Franciszek przebywa z wizytą Ameryce Łacińskiej. W Ekwadorze, Boliwii i Paragwaju Franciszek spędzi w sumie 8 dni. Boliwijczycy cieszą się z papieskich odwiedzin, ale nie ukrywają też obaw związanych z pewnym miejscem, które władze Boliwii nakazały usunąć przed przyjazdem papieża. W Boliwii Franciszek pozostanie do piątku, następnie uda się do Paragwaju.