Ameryka Północna

Artykuły - Ameryka Północna (33)

 • Orlen rozważa kolejne inwestycje

  Orlen rozważa kolejne inwestycje

  Jak poinformował prezes spółki Orlen Upstream Wiesław Prugar, Orlen, który wydobywa już w Kanadzie ropę, rozważa kolejne inwestycje w wydobycie węglowodorów w Ameryce Północnej i bierze pod uwagę przejęcia zagranicznych spółek.
 • Hugh Glass - człowiek, który oszukał przeznaczenie

  Hugh Glass - człowiek, który oszukał przeznaczenie

  Historia Hugh Glassa jest jedną z najbardziej niezwykłych, z jaką można się spotkać. Ze złamaną nogą, z wystającymi żebrami i oskalpowaną głową wracał do cywilizacji przez ponad 300 kilometrów. Wyprawa ta stała się legendą.
 • PGNiG zainteresowane kupnem aktywów produkcyjnych za granicą

  PGNiG zainteresowane kupnem aktywów produkcyjnych za granicą

  - PGNiG jest zainteresowany kupnem aktywów produkcyjnych za granicą, w bezpiecznych regionach - jak szelf norweski czy Ameryka Północna - poinformował na konferencji prasowej wiceprezes PGNiG Jacek Murawski.
 • Biegiem od bieguna do bieguna

  Biegiem od bieguna do bieguna

  21 tys. km. Tyle dzieli biegun północny od bieguna południowego. Australijczyk Pat Farmer przebiegł ten dystans w dziewięć miesięcy. Dziennie pokonywał średnio 80 km, czyli to tak jakby startował w dwóch maratonach pod rząd. Zrobił to, by zebrać pieniądze na szczytny cel.
 • Meksyk: Znaleziono ciała 3 osób podejrzanych o udział w masakrze

  Ciała trzech osób podejrzanych o udział w masakrze 72 nielegalnych emigrantów, której dokonano pod koniec sierpnia w Meksyku, zostały odnalezione przy drodze na północy kraju - podały w poniedziałek władze federalne.
 • Meksyk: Znaleziono głowy 8 osób

  Głowy ośmiu osób zostały odnalezione we wtorek na przedmieściach Durango, stolicy stanu o tej samej nazwie, na północnym-zachodzie Meksyku - poinformowali przedstawiciele lokalnego sądu.
 • Im cieplej, tym więcej emigrantów z Meksyku

  Ocieplenie klimatu spowoduje napływ do USA większej liczby przybyszy z Meksyku - przestrzegają eksperci do spraw ochrony środowiska naturalnego z Uniwerytetu Princeton. Wg naukowców, zmniejszenie zbiorów rolnych o 10 proc., to 2 proc. więcej meksykańskich imigrantów.
 • Meksyk: Ogromne zniszczenia po przejściu huraganu Alex

  Bilans tropikalnego huraganu Alex, który przeszedł w ub. tygodniu nad północno wschodnim Meksykiem, to 15 ofiar śmiertelnych, 25 tys. ewakuowanych i 40 tys. bez dachu nad głową - poinformowały w środę władze.
 • Meksyk: Huragan Celia uformował się nad Pacyfikiem

  Pierwszy w tegorocznym sezonie huraganów huragan Celia uformował się w niedzielę nad wschodnim Pacyfikiem, w pobliżu wybrzeży Meksyku - pojnformowało amerykańskie Centrum ds. Huraganów.
 • Meksyk tonie we krwi. Kilkadziesiąt ofiar

  Meksyk tonie we krwi. Kilkadziesiąt ofiar

  Coraz liczniejsze akty przemocy i krwawych porachunków gangów narkotykowych w Meksyku spowodowały, że rząd USA odradził w środę swym obywatelom odwiedzanie tego kraju, a zwłaszcza rejonów położonych na północy przy granicy amerykańskiej.