ameryka łacińska

Artykuły - Ameryka łacińska (23)

 • Największy przewoźnik powietrzny w Ameryce Łacińskiej upada

  Największy przewoźnik powietrzny w Ameryce Łacińskiej upada

  Będące największym przewoźnikiem powietrznym w Ameryce Łacińskiej chilijsko-brazylijskie linie lotnicze LATAM poinformowały we wtorek, że złożyły w sądzie w Nowym Jorku wniosek o wszczęcie wobec nich w USA postępowania upadłościowego umożliwiającego finansową sanację i restrukturyzację spółki.
 • Rośnie bezrobocie wśród młodych Ameryki Łacińskiej

  Rośnie bezrobocie wśród młodych Ameryki Łacińskiej

  Co piąty młody mieszkaniec Ameryki Łacińskiej i Karaibów jest bez pracy. To najgorszy wynik od 20 lat - wynika z raportu opublikowanego w Limie przez działającą przy ONZ Międzynarodową Organizację Pracy (ILO).
 • Ameryka Łacińska rośnie wolniej

  Ameryka Łacińska rośnie wolniej

  Gospodarki krajów Ameryki Łacińskiej spowalniają. Zdaniem Międzynarodowego Funduszu Walutowego wzrost gospodarczy całego kontynentu Ameryki Południowej i Środkowej wyniesie w tym roku 1,6 proc. PKB - o 0,2 punktu procentowego mniej niż wcześniej prognozowano.
 • Obligacje rynków wschodzących zabłyszczą w czasie bessy?

  Obligacje rynków wschodzących zabłyszczą w czasie bessy?

  Jeżeli myśleliście, że 2018 r. był wyjątkowo ciężki, macie realne powody, by obawiać się tego, co nadejdzie w 2019 r. Rok rozpoczyna się spowolnieniem światowej gospodarki. Niepokojące sygnały zaczynają się pojawiać nie tylko na rynkach wschodzących, ale także w wielu spółkach działających na rynkach rozwiniętych, ze względu na ryzyko związane z najnowszymi doniesieniami na temat chińsko-amerykańskiej wojny handlowej oraz niepewności politycznej w strefie euro.
 • S&P: Częściowa niewypłacalność Wenezueli

  S&P: Częściowa niewypłacalność Wenezueli

  Agencja ratingowa Standard & Poor's ogłosiła "częściową niewypłacalność" Wenezueli i obniżyła rating jej długu do poziomu SD (ang. selective default). Eksperci ostrzegają, że może to być zapowiedź gospodarczej zapaści i niewypłacalności kraju. Wenezuela posiada największe złoża ropy na świecie. Zdaniem analityków, na terenie tego kraju znajduje się 16 proc. światowej ropy.
 • Czym jest kultura machismo w Kolumbii?

  Czym jest kultura machismo w Kolumbii?

  Średnia wieku inicjacji seksualnej w krajach Ameryki Łacińskiej to 16 lat. W Kolumbii dziewczynki rozpoczynają współżycie nawet w wieku 13 lat i wcześniej.
 • Minister kusi inwestorów z Kolumbii, Peru i Chile

  Minister kusi inwestorów z Kolumbii, Peru i Chile

  Delegacja MF spotkała się w ostatnich dniach z bankami centralnymi i funduszami emerytalnymi w Kolumbii, Peru i Chile.
 • Zmiany klimatu zagrażają światowym uprawom kawy

  Zmiany klimatu zagrażają światowym uprawom kawy

  Miliony drobnych producentów kawy szczególnie dotkliwie odczuwają skutki zmian klimatu, takie jak występowanie anomalii pogodowych, suszy i powodzi czy błyskawiczne rozprzestrzenianie się nowych chorób i szkodników.
 • Kostarykański colon gwiazdą wśród walut Ameryki Łacińskiej

  Kostarykański colon gwiazdą wśród walut Ameryki Łacińskiej

  Kostarykański colon od początku 2015 r. wyróżnia się na tle słabnących walut krajów Ameryki Łacińskiej - podał CNN.