Ameryka

Artykuły - Ameryka (273)

 • Ameryka nie wygrzebie się z kryzysu przez dekadę

  Ameryka nie wygrzebie się z kryzysu przez dekadę

  Wychodzenie USA z popandemicznego kryzysu potrwa 10 lat, gospodarka w tym okresie straci o 7,9 biliona dolarów, czyli ok. 3 proc. skumulowanego przez dekadę PKB w porównaniu z prognozami sprzed kryzysu - podało niezależne Kongresowe Biuro Budżetowe (CBO).
 • Najwierniejsza przyjaciółka dolara

  Najwierniejsza przyjaciółka dolara

  Działania Fed w dobie COVID-19 wzbudzają uznanie. Będący ich efektem wzrost sumy bilansowej Fed rodzi obawy o kondycję dolara USA. Nie wszyscy jednak podzielają ten sceptycyzm. Rzecz w tym, że za dolarem przemawia nie tylko ekonomia.
 • Ludzie z niebieskim kolorem skóry. Skąd pochodzą?

  Ludzie z niebieskim kolorem skóry. Skąd pochodzą?

  Na początku XIX wieku, w stanie Kentucky (USA), Martin Fugate poślubił Elizabeth Smith. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oboje byli nosicielami genu powodującego methemoglobinemię – chorobę, której charakterystycznym objawem jest niebieskawy kolor skóry. Zapoczątkowali oni, trwającą ponad 150 lat, historię „błękitnych Fugates”.
 • Jak Amerykanie uzależnili się od leków?

  Jak Amerykanie uzależnili się od leków?

  W świetle dnia, zupełnie legalnie miliony zwykłych Amerykanów – rodziców, nauczycieli, uczniów, sportowców – stały się narkomanami. Poniżej publikujemy fragment książki "Lekomani", która przedstawia pełny obraz kryzysu opioidowego w Ameryce
 • Dramat! Wielka ucieczka z Wenezueli

  Dramat! Wielka ucieczka z Wenezueli

  Już 3 mln osób wyemigrowało z pogrążonej w niewyobrażalnym kryzysie Wenezueli. W kraju brakuje jedzenia, wody pitnej i elementarnej opieki zdrowotnej. Nie ma też śladu po przygotowywanej miesiącami reformy walutowej. Przez zaledwie trzy miesiące boliwar stracił ponad 75 proc. wartości - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Rosja czuje się lekceważona przez Amerykę

  Rosja czuje się lekceważona przez Amerykę

  Rosja skarży się na brak współpracy ze Stanami Zjednoczonymi. Według wiceministra obrony Anatolija Antonowa, Moskwa zgłosiła wiele propozycji, ale nie doczekała się odpowiedzi ze strony Waszyngtonu.
 • Dlaczego Ameryka tak twardo gra w sprawie TK?

  To już wiemy – Andrzej Duda spotka się w Waszyngtonie z celowym afrontem, prezydent Obama nie znajdzie czasu, by z nim porozmawiać. To czytelny znak, pokazujący, co myśli dziś o rządzących w Polsce Ameryka.
 • Polska chce przyciągać turystów z Azji i Ameryki Północnej

  Polska chce przyciągać turystów z Azji i Ameryki Północnej

  Polska branża turystyczna chciałaby zainteresować naszym krajem większą liczbę gości z Azji i Ameryki. Planowane są działania promocyjne m.in. w Ameryce Południowej.
 • Amerykanie bombardują pozycje Khorasan w Syrii

  Amerykanie bombardują pozycje Khorasan w Syrii

  ​Amerykanie zaatakowali z powietrza pozycje powiązanej z Al-Kaidą grupy Khorasan w Syrii. Dowództwo wojskowe USA podało, że akcja zakończyła się sukcesem.
 • Zaskakująca deklaracja. "Walka z ISIS potrwa latami"

  Zaskakująca deklaracja. "Walka z ISIS potrwa latami"

  - Amerykańskie deklaracje, że walka z Państwem Islamskim potrwa latami, są zaskakujące - takiego zdania jest doktor Agata Nalborczyk z Zakładu Islamu Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego.

Filmy - Ameryka (9)

 • "Koronaferie" w USA. Imprezowicze nie przejmują się zasadami bezpieczeństwa w obliczu pandemii

  Amerykańscy studenci i licealiści nie przejmują się zasadami bezpieczeństwa w obliczu pandemii koronawirusa. Obecnie trwa tam spring break, czyli tradycyjny okres wyjazdów na imprezowe ferie. Tłumy ludzi gromadzą się na wspólnej zabawie na plaży oraz na koncertach. DJ, grający na jednej z takich imprez w Teksasie, sam opublikował nagranie w internecie pokazujące tłum ludzi bawiących się do jego muzyki. W Teksasie obowiązuje stan wyjątkowy w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Podobne imprezy odbywają się na Florydzie. Uczestnicy zabawy przeciągali linę i tarzali się na piasku. Władze apelowały, aby okresu wolnego czy kwarantanny nie traktować jako „koronaferie”. Nie wszystkich udało się jednak przekonać, jak poważna jest sytuacja epidemiczna.
 • Czy spełni się amerykański sen?

  Gitarzysta Marcin Patrzałek awansował do ćwierćfinału amerykańskiej edycji "Mam talent". Muzyk oczarował jurorów, a ci stwierdzili, że Polak jest jednym z faworytów do zwycięstwa całego programu.
 • Trump: Nie było żadnej zmowy z Rosją

  Trump: Nie było żadnej zmowy z Rosją.
 • Groźby Trumpa: Jesteśmy gotowi zniszczyć Koreę Północną

  Groźby Trumpa: Jesteśmy gotowi zniszczyć Koreę Północną.