AMD

Artykuły - AMD (142)

 • Pomimo problemów, Nvidia i AMD notują rekordowe zyski

  Pomimo problemów, Nvidia i AMD notują rekordowe zyski

  ​Pomimo ogromnego kryzysu - a może właśnie dzięki niemu - na rynku zaawansowanych układów scalonych, firmy Nvidia oraz AMD pochwalą się rekordowymi zyskami za ubiegły rok fiskalny - wynika z raportu firmy TrendForce. To także pomimo faktu, że obie te firmy nie produkują własnych chipów.
 • Szwedzki superkomputer "Dardel" - pomoże w walce ze zmianami klimatu

  Szwedzki superkomputer "Dardel" - pomoże w walce ze zmianami klimatu

  W Szwecji powstaje nowy superkomputer "Dardel", który nazwano tak w hołdzie szwedzkim artystom: Thorze i Nilsowi Dardel. Zlokalizowany w Sztokholmskim Centrum Wydajnej Komputeryzacji (PDC), który zaangażowany jest w badania nad tzw. wielkimi wyzwaniami, będzie służył użytkownikom Szwedzkiej Narodowej Infrastruktury Komputerowej (SNIC) do prac nad zmianami klimatu, przyszłością energetyki, urbanizacji i jakości życia w warunkach zmian struktury populacji.
 • Procesory AMD Ryzen Threadripper PRO już dostępne do kupienia

  Procesory AMD Ryzen Threadripper PRO już dostępne do kupienia

  Firma AMD wprowadziła właśnie do sprzedaży detalicznej procesory AMD Ryzen Threadripper Pro, czyli supermocne procesory dla profesjonalnych stacji roboczych.
 • AMD ma problemy z dostawami chipów do nowych konsol

  AMD ma problemy z dostawami chipów do nowych konsol

  ​Na całym świecie trwają obecnie ogromne problemy z dostawami układów scalonych. Dość powiedzieć, że niektóre fabryki samochodów na całym świecie musiały przerwać produkcję, ponieważ w dzisiejszych czasach procesory są nieodłącznym elementem aut, o konsolach nie wspominając.
 • Laptopy z procesorami AMD Ryzen 5000H dostępne

  Laptopy z procesorami AMD Ryzen 5000H dostępne

  Na rynek zostały wprowadzone pierwsze laptopy z procesorami AMD Ryzen 5000H. Wśród pierwszych producentów, którzy je przygotowali są firmy Acer oraz ASUS.
 • Samsung Exynos z grafiką od AMD – poznaliśmy możliwą wydajność

  Samsung Exynos z grafiką od AMD – poznaliśmy możliwą wydajność

  Samsung przygotowuje swój autorski procesor Exynos, który wykorzysta układ graficzny od AMD. Poznaliśmy możliwą wydajność tej konstrukcji.
 • Samsung wprowadzi układy Exynos do komputerów?

  Samsung wprowadzi układy Exynos do komputerów?

  Procesory Exynos firmy Samsung do tej pory były wykorzystywane przede wszystkim w mobilnych urządzeniach koreańskiej marki. Wszystko jednak wskazuje, że niebawem układy mogą trafić także do komputerów.
 • AMD wyprzedziło Intela na rynku procesorów

  AMD wyprzedziło Intela na rynku procesorów

  Wojna pomiędzy dwoma firmami technologicznymi trwa nieprzerwanie od wielu lat. Jak donoszą źródła – AMD po raz pierwszy od 2006 roku wyprzedziło firmę Intel na rynku procesorów.
 • Najsmukleszy na świecie komputer stacjonarny z procesorem AMD Ryzen

  Najsmukleszy na świecie komputer stacjonarny z procesorem AMD Ryzen

  Marka ASRock wprowadza na rynek najcieńszy na świecie komputer AMD Mini PC, który wykorzystuje procesory AMD Ryzen 4000 z serii U.
 • AMD wprowadza najszybszy akcelerator do badań naukowych

  AMD wprowadza najszybszy akcelerator do badań naukowych

  Firma AMD zaprezentowała dziś najszybszy akcelerator obliczeniowy do badań naukowych – AMD Instinct MI100. Jest to także pierwszy układ do serwerów z procesorami x86, który przebił barierę 10 TFLOPS w obliczeniach FP64.