Amber Gold

Artykuły - Amber Gold (422)

 • Były wiceminister: Rozmawiałem o Amber Gold z szefem KNF

  Były wiceminister: Rozmawiałem o Amber Gold z szefem KNF

  We wtorek, 17 lipca, przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold zeznawał Andrzej Parafianowicz, były wiceszef resortu finansów.
 • Syndyk Amber Gold: Prawdopodobnie w przyszłym roku ruszy wypłata pieniędzy dla pokrzywdzonych

  Syndyk Amber Gold: Prawdopodobnie w przyszłym roku ruszy wypłata pieniędzy dla pokrzywdzonych

  Syndyk masy upadłościowej po Amber Gold, zeznając przed sejmową komisją śledczą, powiedział, że do tej pory udało mu się zabezpieczyć 67 milionów złotych majątku spółki. Zaznaczył, że do masy upadłości powinien zgromadzić jeszcze kolejne kilka lub kilkanaście milionów.
 • Amber Gold zarabia, ale ma do oddania 666 mln zł

  Amber Gold zarabia, ale ma do oddania 666 mln zł

  Upadła piramida finansowa miała w ubiegłym roku zysk. Przybyło jej też gotówki. Ale zobowiązania również wzrosły.
 • Prokurator od Amber Gold na celowniku prokuratury

  Prokurator od Amber Gold na celowniku prokuratury

  Legnicki prokurator okręgowy wystąpił w środę do prokuratorskiego sądu dyscyplinarnego z wnioskiem o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prok. Barbary K., pierwszej referent zajmującej się postępowaniem w sprawie Amber Gold - poinformowała PAP Prokuratura Krajowa.
 • Amber Gold: Co zeznał funkcjonariusz ABW?

  Amber Gold: Co zeznał funkcjonariusz ABW?

  "Z dokumentami służbowymi dotyczącymi Amber Gold po raz pierwszy zetknąłem się w sierpniu 2011 r. Notatka wskazywała, że spółka może być piramidą finansową" - zeznał pierwszy z przesłuchiwanych w poniedziałek funkcjonariuszy ABW przed komisją śledczą.
 • "Komisja Amber Gold zakończy pracę, kiedy pani przewodnicząca zacznie kampanię"

  "Komisja Amber Gold zakończy pracę, kiedy pani przewodnicząca zacznie kampanię"

  Kiedy komisja Amber Gold zakończy pracę? "Kiedy pani przewodnicząca Małgorzata Wassermann zacznie kampanię w Krakowie" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Witold Zembaczyński. Pytany o program Nowoczesnej "Aktywna Rodzina", odpowiada: "To program holistyczny". "Program 500 plus jest ślepym programem, który pomija dwa miliony dzieci" - tłumaczy gość Roberta Mazurka.
 • Amber Gold: Sejmowa komisja śledcza wraca do przesłuchań

  Amber Gold: Sejmowa komisja śledcza wraca do przesłuchań

  Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold - w uzupełnionym składzie - wraca do przesłuchań. Pierwszym świadkiem w nowym roku będzie były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik.
 • Amber Gold. Świadek: Nie wiedziałem, nie pamiętam

  Amber Gold. Świadek: Nie wiedziałem, nie pamiętam

  "​W maju 2012 r. moim priorytetem było zabezpieczenie Euro2012. Nie pamiętam, by jakikolwiek prokurator kontaktował się ze mną w sprawie Amber Gold, nie wiedziałem też, że CBŚ i policja prowadzą czynności operacyjne wobec tej spółki" - mówił w środę przed komisją śledczą były wiceszef MSW Michał Deskur.
 • Ruszył proces z pozwu grupowego klientów Amber Gold

  Przed stołecznym sądem rozpoczął się w piątek proces cywilny z pozwu grupowego ponad 200 klientów Amber Gold przeciw Skarbowi Państwa za zaniechania prokuratury w tej sprawie. Sąd uwzględnił wniosek o przesłuchanie w procesie jako świadka szefa spółki Marcina P.
 • Amber Gold niczego nas nie nauczyło. Właśnie rośnie nowa piramida finansowa, a co robią organy państwa?

  Amber Gold niczego nas nie nauczyło. Właśnie rośnie nowa piramida finansowa, a co robią organy państwa?

  Sprawa Amber Gold niczego nas nie nauczyła. W stolicy konferencję dla ponad tysiąca osób zorganizowała firma DasCoin, którą eksperci nazywają piramidą finansową. Prokuratura tłumaczy, że dopóki nie zgłaszają się pokrzywdzeni, dopóty nie ma problemu.

Filmy - Amber Gold (61)