amber

Artykuły - Amber (0)

 • Prokurator wnioskuje o 25 lat więzienia dla twórcy Amber Gold

  Prokurator wnioskuje o 25 lat więzienia dla twórcy Amber Gold

  O karę 25 lat więzienia dla Marcina P. zawnioskowała w czwartek w mowie końcowej przed Sądem Okręgowym w Gdańsku prokurator w procesie dotyczącym afery finansowej Amber Gold Izabela Janeczek.
 • Szef Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed parabankami

  Szef Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed parabankami

  Uwaga na powtórkę z Amber Gold. Szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski ostrzega, że pojawiają się nowe podejrzane parabanki, które mogą okazać się piramidami finansowymi.
 • Kolejna piramida finansowa na miarę Amber Gold. Tym razem zbudowana na... śmieciach

  Kolejna piramida finansowa na miarę Amber Gold. Tym razem zbudowana na... śmieciach

  Mieli dostać 500 proc. rocznie od ulokowanego kapitału. Wiedzą już, że połowa zainwestowanych pieniędzy przepadła, a spółką, której zaufali, interesuje się KNF.
 • Wydawca "Wprost" zapowiada kasację w sprawie z pozwu Michała Tuska

  Wydawca "Wprost" zapowiada kasację w sprawie z pozwu Michała Tuska

  Będzie kasacja od środowego wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który nakazał wydawcy "Wprost" przeprosić Michała Tuska za sugestię popełnienia przez niego przestępstwa w aferze Amber Gold. Poinformował o tym w komunikacie wydawca tygodnika.
 • Chojnacki: Wywóz leków to afera większa niż Amber Gold

  Chojnacki: Wywóz leków to afera większa niż Amber Gold

  Sytuacja jest nienormalna. Jestem oskarżony o przestępstwo urzędnicze za to, że śmiałem kontrolować aptekę - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Adam Chojnacki, lubuski wojewódzki inspektor farmaceutyczny.
 • Co dalej z imigracją zarobkową w Wielkiej Brytanii?

  Co dalej z imigracją zarobkową w Wielkiej Brytanii?

  Brytyjski rząd zapowiada energiczne kroki, by zmniejszyć imigrację. Minister spraw wewnętrznych Amber Rudd powiedziała BBC, że nie można ignorować faktu, iż wyborcy chcą mówić o imigracji. - Kedy mówimy o imigracji, nie nazywajcie mnie rasistką - powiedziała minister Amber Rudd BBC.
 • Afera Amber Gold: Dlaczego klienci stracili oszczędności?

  Afera Amber Gold: Dlaczego klienci stracili oszczędności?

  Miały być gigantyczne zyski, bez ryzyka i z gwarancją w złocie, a skończyło się na największej aferze finansowej w Polsce. Teraz sprawą Amber Gold zajmie się sejmowa komisja śledcza. Czy można było tego uniknąć? Jak można bezpiecznie inwestować w złoto? I czy Amber Gold inwestowało w złoto?
 • Prokuratorskie zarzuty w sprawie Skarbca

  Prokuratorskie zarzuty w sprawie Skarbca

  165 osób z prokuratorskimi zarzutami, 62 tysiące pokrzywdzonych już przesłuchano, kolejni czekają w kolejce. Śledztwo w sprawie Skarbca i Pomocnej Pożyczki z każdym miesiącem rozrasta się i już kilkukrotnie przerasta postępowanie w sprawie Amber Gold. Wiadomo już, że skończy się najwcześniej w przyszłym roku.
 • Nie daj się nabrać na kolejne Amber Gold

  Nie daj się nabrać na kolejne Amber Gold

  Na przeciętnej lokacie bankowej można obecnie uzyskać oprocentowanie wynoszące zaledwie ok. 1,6 proc. w skali roku. Dlatego wiele osób szuka sposobu na wypracowanie wyższych zysków. W rezultacie część z nich może wpaść w kłopoty podobne do tych, jakie spotkały klientów słynnego Amber Gold. Na liście ostrzeżeń KNF wciąż znajdują się aż 62 firmy przyjmujące depozyty bez odpowiedniego zezwolenia. Expander podpowiada, jak uzyskać atrakcyjne zyski nie ryzykując utratą wszystkich oszczędności.
 • Grupowy pozew klientów Amber Gold jest prawnie niedopuszczalny

  Grupowy pozew klientów Amber Gold jest prawnie niedopuszczalny

  Pozew grupowy 167 klientów Amber Gold przeciw Skarbowi Państwa za to, że prokuratura przez 2,5 roku nie stawiała zarzutów szefom spółki, jest niedopuszczalny prawnie - orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie. Powodowie odwołają się od tej decyzji.