Ambasador Rosji

Artykuły - Ambasador Rosji (5)

 • Ambasador Rosji: Nie miałem zamiaru obrażać narodu polskiego

  Ambasador Rosji: Nie miałem zamiaru obrażać narodu polskiego

  Nie miałem zamiaru obrażać narodu polskiego - oświadczył ambasador Rosji Siergiej Andriejew po spotkaniu w MSZ. Dodał, że nie miał na myśli, iż Polska ponosi współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej. - Moje słowa zostały niesłusznie zinterpretowane - ocenił.
 • ​Ambasador Rosji przyjechał do polskiego MSZ

  ​Ambasador Rosji przyjechał do polskiego MSZ

  Ambasador Rosji Siergiej Andriejew przyjechał w poniedziałek rano do polskiego MSZ. Dyplomata został wezwany do resortu spraw zagranicznych w związku z jego wypowiedzią w telewizyjnym wywiadzie, w którym mówił m.in., że stosunki polsko-rosyjskie są najgorsze od 1945 roku.
 • Odwołano spotkanie z ambasadorem Rosji: Zagrożenie dla porządku publicznego

  Odwołano spotkanie z ambasadorem Rosji: Zagrożenie dla porządku publicznego

  Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego zdecydowały o odwołaniu planowanego na wtorek spotkania z ambasadorem Rosji Siergiejem Andriejewem. Decyzję podjęto "w związku z narastającą atmosferą mogącą naruszyć właściwy dla uniwersytetu charakter spotkania".
 • Ambasador Rosji: Borusewicz jest objęty sankcjami

  Ambasador Rosji: Borusewicz jest objęty sankcjami

  - To, że pan marszałek Borusewicz nie mógł wjechać do Rosji nie ma żadnego związku z pogrzebem Borysa Niemcowa - powiedział w programie "Biznes i Świat" ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew.
 • Ambasador Rosji wezwany do MSZ

  Ambasador Rosji wezwany do MSZ

  - Ambasador Rosji w Polsce Aleksander Aleksiejew został dziś wezwany do MSZ. Wyraziliśmy protest w związku z agresją na Ukrainę i naruszeniem integralności terytorialnej tego kraju - poinformował rzecznik resortu Marcin Wojciechowski.