Amazonka

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Amazonka (Film (2000)[Amazone] Reż.Philippe de Broca) ,

Artykuły - Amazonka (9)

 • W Rosji odkryto szczątki Amazonki

  W Rosji odkryto szczątki Amazonki

  Na rosyjskim cmentarzu Devitsa V odkryto szczątki grupy kobiet-wojowniczek. Pochowano je 2000 lat temu wraz z dziesiątkami sztuk broni, które pokazują, jak żyli i umierali Scytowie.
 • Kiedyś na terenach Amazonii istniało płytkie morze

  Kiedyś na terenach Amazonii istniało płytkie morze

  Najnowsze badania wskazują, że kiedyś na terenie obecnej Amazonii istniało płytkie morze.
 • 2000 lat temu Amazonię zamieszkiwali ludzie

  2000 lat temu Amazonię zamieszkiwali ludzie

  ​Bujne i pełne życia lasy deszczowe Amazonii są postrzegane jako jedne z ostatnich dziewiczych miejsc na Ziemi. Najnowsze odkrycia sugerują, że dorzecza Amazonki były zamieszkiwane przez miliony ludzi zamieszkujących wsie, miasteczka, a nawet miasta - i to jeszcze przed przybyciem Hiszpanów.
 • Pacu - ryba grozy, czy wybryk natury?

  Pacu - ryba grozy, czy wybryk natury?

  Jest dalekim kuzynem piranii i podobnie jak ona potrafi wywołać prawdziwą panikę, gdziekolwiek się pojawi. Wszystko przez ogromne zęby, do złudzenia przypominające te, które posiada człowiek. Czy ryba Pacu faktycznie poluje na męskie genitalia? Jak do rzeczywistości mają się legendy, które o niej krążą? Postanowiliśmy to sprawdzić.
 • Gorączka złota niszczy bezpowrotnie lasy nad Amazonką

  Nagi, księżycowy krajobraz - pustynia i leje przesiąknięte trującą rtęcią w miejsce puszczy - gorączka złota i nielegalny wyrąb niszczą co roku 150 tys. ha lasów w peruwiańskim dorzeczu Amazonki po przejściu poszukiwaczy złota i ich koparek w regionie Madre de Dios.
 • Tatiana Okupnik królową Amazonek

  Tatiana Okupnik królową Amazonek

  "Bardzo mnie ucieszyła propozycja podłożenia głosu do animacji, bo zawsze miałam na to ochotę" - mówi Tatiana Okupnik. 20 lipca jurorkę programu "X Factor", byłą wokalistkę zespołu Blue Café, będzie można usłyszeć w komedii "Roman Barbarzyńca 3D" w roli Wenerys - temperamentnej królowej Amazonek.
 • Okupnik amazonką, Mozil bardem

  Okupnik amazonką, Mozil bardem

  Tatiana Okupnik królową amazonek, Czesław Mozil bardem! Słynna para prowadzących z muzycznego show "X Factor" dołączyła do obsady polskiej wersji językowej komedii "Roman Barbarzyńca".
 • Scarlet Johansson amazonką

  Scarlet Johansson amazonką

  Scarlett Johansson jest pełna obaw, czy poradzi sobie z rolą krwiożerczej wojowniczki w filmie "Amazon".
 • Scarlett Johansson jako amazonka

  Scarlett Johansson jako amazonka

  Scarlett Johansson ("Miedzy słowami", "Dziewczyna z perłą", "Wyspa") wystąpi jako amazońska wojowniczka w filmie "Amazon". Fabuła filmu, którego akcja rozgrywa się w poprzedniej erze, opowiada o zemście bohaterki w odwecie za zdewastowanie jej ojczyzny.

Filmy - Amazonka (1)

 • Delfiny rzeczne z Amazonki

  Delfiny z Amazonki są zagrożone. Elektrownie wodne blokują swoje trasy; rtęć z kopalni złota zatruwa ich narządy. Do dziś niewiele wiadomo o stanie populacji tego regionu. WWF chce teraz to zmienić.