Biznes - amazon.com

Artykuły - Amazon.com (11)

 • Komisja dobierze się do słynnego sklepu?

  Komisja dobierze się do słynnego sklepu?

  Większość europejskich zysków Amazona jest wprawdzie księgowana w Luksemburgu, ale nie jest tam opodatkowana. To budzi noepokój Brukseli.
 • Wielka firma, którą zna każdy, nie płaci podatków

  Wielka firma, którą zna każdy, nie płaci podatków

  Brytyjskie media donoszą, że wielka międzynarodowa firma Amazon uchyla się od lat od płacenia podatków w Wielkiej Brytanii, niszcząc przy tym handel detaliczny, który podatki płaci.
 • Co się stało z amerykańską przyzwoitością?

  Co się stało z amerykańską przyzwoitością?

  Amazon.com, internetowy supersklep, gdzie kupisz wszystko: od książek, przez pieluchy, po maczety, jest doskonałym obrazem amerykańskiego snu 2011.
 • Ja mam pomysł, ty pieniądze

  Aniołowie Biznesu, zamożne osoby prywatne, przedsiębiorcy. Bez tego typu inwestorów Graham Bell prawdopodobnie nie wynalazłby telefonu, a Henry Ford nie wyprodukowałby pierwszego samochodu. Kim są Aniołowie Biznesu? Dlaczego inwestują w ryzykowne przedsięwzięcia? Zabawa, przygoda, chęć osiągnięcia dużych zysków? Jakie są motywacje włączania się zamożnych osób w prowadzenie ryzykownych przedsięwzięć?
 • Czy tanie XO zaleją rynek?

  Czy tanie XO zaleją rynek?

  Trudno ocenić, jak na polski rynek komputerów wpłynie możliwość zakupu tanich laptopów XO za pośrednictwem serwisu amazon.com - uważają eksperci rynku.
 • Sukces Amazon.com

  Wielkie powodzenie ostatniej książki o Harry Potterze spowodowało znaczne zwiększenie przychodów internetowego sprzedawcy Amazon.com. W III kwartale dochód firmy wyniósł 3,26 mld USD i był o 41 proc. większy niż w takim samym okresie 2006 r.
 • Klient - ich pan

  Klient - ich pan

  O losach firm, które zapominają, że konsumenci mają świetną pamięć i o tym, dlaczego rozwój internetu pogrzebie reputację przedsiębiorstw ignorujących klientów - ze światowej sławy ekspertem CRM, Donem Peppersem, rozmawia Małgorzata Remisiewicz.
 • Amazon tworzy swoją historię

  Internetowy dom wysyłkowy Amazon.com po raz pierwszy w swojej historii zanotuje zysk. Mimo trudnych warunków na rynku dla firm internetowych Amazon zarobił netto w IV kwartale 5 mln USD (1 cent na akcję). Sukces był możliwy dzięki wzrostowi sprzedaży w okresie przedświątecznym.
 • Rośnie sektor IT

  Spółki z segmentu innowacyjnych technologii były zdecydowanie najmocniejszym elementem wczorajszej sesji na GPW. "To efekt lepszych prognoz podanych przez Amazon.com" - uważają analitycy.
 • Nasdaq już na poziomie sprzed roku

  Indeks nowojorskiego rynku przeznaczonego dla spółek nowoczesnej technologii Nasdaq spadł od marca br., kiedy to osiągnął rekord 5132,53 pkt., już o 45% i zbliżył się do granicy 2650 pkt. Podobny poziom wskaźnik notował po raz ostatni w listopadzie 1999 r., kiedy to na giełdach rozpoczęła się tzw. gorączka internetowa.