Aluminium

Artykuły - Aluminium (62)

 • Komisja Europejska wprowadza cła odwetowe

  Komisja Europejska wprowadza cła odwetowe

  Komisja Europejska zatwierdziła decyzję o nałożeniu karnych ceł na amerykańskie towary w odwecie za cła na stal i aluminium, które wprowadziły Stany Zjednoczone. Takie są ustalenia unijnych komisarzy. KE oświadczyła, że jej decyzja jest zgodna z zasadami Światowej Organizacji Handlu (WTO). Cła nałożone na USA - jak podała KE - będą dotyczyły amerykańskich produktów, których eksport do UE osiągnął wartość 6,4 mld euro. Środowa decyzja dotyczy produktów o wartości handlowej 2,8 mld, decyzja w sprawie dalszych 3,6 mld zostanie podjęta później.
 • Emilewicz: Polska nie straci na amerykańskich cłach na aluminium i stal

  Emilewicz: Polska nie straci na amerykańskich cłach na aluminium i stal

  Polska nie straci na wprowadzeniu przez USA ceł na aluminium i stal z UE, Kanady i Meksyku, ale rynek europejski je odczuje - uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
 • Chiny szykują się do wojny handlowej?

  Chiny szykują się do wojny handlowej?

  "Chiny muszą być gotowe na zbliżającą się wojnę handlową z USA" - pisze w dzisiejszym komentarzu redakcyjnym chiński dziennik "Global Times".
 • UE-USA: Masło orzechowe kontra stal

  UE-USA: Masło orzechowe kontra stal

  Jeśli Donald Trump faktycznie wprowadzi karne cła na stal i aluminium, Unia Europejska może uderzyć w import amerykańskich towarów. Chodzi m.in o masło orzechowe, dżinsy i whiskey.
 • WTO ostrzega przed wojną handlową z USA

  WTO ostrzega przed wojną handlową z USA

  Szef Światowej Organizacji Handlu (WTO) ostrzegł wczoraj przed ryzykiem wojny handlowej w związku z planami USA wprowadzenia ceł na stal i aluminium.
 • KE zapowiada działania odwetowe wobec USA za cła na stal i aluminium

  KE zapowiada działania odwetowe wobec USA za cła na stal i aluminium

  Komisja Europejska zapowiada działania odwetowe w odpowiedzi na amerykańskie cła na stal i aluminium. Bruksela w najbliższych dniach ma przedstawić propozycje w tej sprawie. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że w przyszłym tygodniu wprowadzi taryfy, by pomóc firmom, które - jak tłumaczył - ucierpiały w wyniku niesprawiedliwych umów handlowych.
 • Wall Street mocno w dół

  Wall Street mocno w dół

  Przez pierwszą część sesji indeksy na Wall Street rosły, ale nastroje zdecydowanie pogorszyły się po zapowiedzi prezydenta Donalda Trumpa o nałożeniu ceł na stal i aluminium. W efekcie czwartek na giełdzie zakończył się mocnymi spadkami.
 • Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  - Perspektywy dla rynku surowcowego na dalszą część 2017 r. są pozytywne - powiedział Koen Straetmans, strateg NN Investment Partners TFI. Jego zdaniem, aluminium i złoto można traktować jako najatrakcyjniejszą klasę surowcowych aktywów inwestycyjnych. Dodał również, że poprawiły się perspektywy dla rynku ropy naftowej.
 • 6 proc. światowych zapasów aluminium ukryte przez chińskiego miliardera?

  6 proc. światowych zapasów aluminium ukryte przez chińskiego miliardera?

  Według śledztwa przeprowadzonego przez Wall Street Journal, jeden z chińskich miliarderów ukrywa olbrzymie złoża aluminium na meksykańskiej pustyni.
 • Chiny mocno zaszkodziły cenom metali

  Chiny mocno zaszkodziły cenom metali

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie mocno spadają w reakcji na słabe dane o handlu zagranicznym Chin. Tanieją też inne metale przemysłowe - podają maklerzy. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych tanieje o 1,7 proc. Rezerwy walutowe Chin wyniosły w lutym 3,2 bln USD i były niższe o 28,6 mld USD niż w styczniu.

Filmy - Aluminium (1)

 • Groźne związki w popularnych szczepionkach?! Rodzice przerażeni

  Popularne szczepionki, powszechnie stosowane u dzieci, zawierają aluminium i groźne związki chemiczne - z takim poglądem można się spotkać coraz częściej. "Ruch antyszczepionkowy" szczególnie mocno zaznacza swoją obecność w USA, gdzie rodzice coraz częściej nie godzą się na to, by ich dzieci były szczepione. Jak mówią, obawiają się, że szczepienia wywołają u ich pociech autyzm, nadpobudliwość, agresję i trudności z zapamiętywaniem i uczeniem się. Niestety, masowe rezygnowanie ze szczepień sprawia, że z nową siłą atakują nas dawno zapomniane choroby: krztusiec, ospa wietrzna, odra... Lekarze apelują o rozsądek - i o nie uleganie "antyszczepionkowej" histerii.