Aluminium

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
aluminium ,

Artykuły - Aluminium (183)

 • Czy aluminium szkodzi? Naukowcy nie mają wątpliwości!

  Czy aluminium szkodzi? Naukowcy nie mają wątpliwości!

  Robisz grilla i pieczesz mięso na aluminiowej tacce? A może rybę zapiekasz w piekarniku w aluminiowej folii? Niemieccy naukowcy zalecają w takich przypadkach zachowanie umiaru. I nie chodzi tu tylko o ochronę środowiska. Na szali jest nasze zdrowie!
 • Nowe stopy aluminium o właściwościach samoleczących

  Nowe stopy aluminium o właściwościach samoleczących

  ​Naukowcom udało się stworzyć samoregenerujące się aluminium, które jest 25 razy bardziej trwałe od obecnie stosowanych materiałów.
 • Emilewicz: Polska nie straci na amerykańskich cłach na aluminium i stal

  Emilewicz: Polska nie straci na amerykańskich cłach na aluminium i stal

  Polska nie straci na wprowadzeniu przez USA ceł na aluminium i stal z UE, Kanady i Meksyku, ale rynek europejski je odczuje - uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
 • UE-USA: Masło orzechowe kontra stal

  UE-USA: Masło orzechowe kontra stal

  Jeśli Donald Trump faktycznie wprowadzi karne cła na stal i aluminium, Unia Europejska może uderzyć w import amerykańskich towarów. Chodzi m.in o masło orzechowe, dżinsy i whiskey.
 • WTO ostrzega przed wojną handlową z USA

  WTO ostrzega przed wojną handlową z USA

  Szef Światowej Organizacji Handlu (WTO) ostrzegł wczoraj przed ryzykiem wojny handlowej w związku z planami USA wprowadzenia ceł na stal i aluminium.
 • Wall Street mocno w dół

  Wall Street mocno w dół

  Przez pierwszą część sesji indeksy na Wall Street rosły, ale nastroje zdecydowanie pogorszyły się po zapowiedzi prezydenta Donalda Trumpa o nałożeniu ceł na stal i aluminium. W efekcie czwartek na giełdzie zakończył się mocnymi spadkami.
 • Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  - Perspektywy dla rynku surowcowego na dalszą część 2017 r. są pozytywne - powiedział Koen Straetmans, strateg NN Investment Partners TFI. Jego zdaniem, aluminium i złoto można traktować jako najatrakcyjniejszą klasę surowcowych aktywów inwestycyjnych. Dodał również, że poprawiły się perspektywy dla rynku ropy naftowej.
 • 6 proc. światowych zapasów aluminium ukryte przez chińskiego miliardera?

  6 proc. światowych zapasów aluminium ukryte przez chińskiego miliardera?

  Według śledztwa przeprowadzonego przez Wall Street Journal, jeden z chińskich miliarderów ukrywa olbrzymie złoża aluminium na meksykańskiej pustyni.
 • Chiny mocno zaszkodziły cenom metali

  Chiny mocno zaszkodziły cenom metali

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie mocno spadają w reakcji na słabe dane o handlu zagranicznym Chin. Tanieją też inne metale przemysłowe - podają maklerzy. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych tanieje o 1,7 proc. Rezerwy walutowe Chin wyniosły w lutym 3,2 bln USD i były niższe o 28,6 mld USD niż w styczniu.
 • Aluminium - niebezpieczna trucizna

  Aluminium - niebezpieczna trucizna

  Organizm współczesnego człowieka jest narażony na zbyt częsty kontakt ze szkodliwymi związkami aluminium. Od dawna wiadomo, że pierwiastek ten jest metalem neurotoksycznym. Są liczne dowody na to, że skażenie organizmu jego związkami powoduje nie tylko chorobę Alzheimera, ale wiele chorób neurologicznych, w tym demencję, autyzm i chorobę Parkinsona.

Filmy - Aluminium (2)

 • Kłopotliwy metal. Kwaśne potrawy lepiej gotować w czymś innym

  Faktem jest, że aluminium, czyli glin, to metal, który występuje powszechnie w przyrodzie, w związkach organicznych i nieorganicznych. To prawda, że jest całkowicie zbędny w organizmie i w większych ilościach silnie toksyczny. Na szczęście zdrowy organizm szybko radzi sobie z jego usuwaniem. Jednak na temat aluminium krąży nadal wiele mitów. Czy naprawdę aluminiowe wyroby są takie groźne?
 • Groźne związki w popularnych szczepionkach?! Rodzice przerażeni

  Popularne szczepionki, powszechnie stosowane u dzieci, zawierają aluminium i groźne związki chemiczne - z takim poglądem można się spotkać coraz częściej. "Ruch antyszczepionkowy" szczególnie mocno zaznacza swoją obecność w USA, gdzie rodzice coraz częściej nie godzą się na to, by ich dzieci były szczepione. Jak mówią, obawiają się, że szczepienia wywołają u ich pociech autyzm, nadpobudliwość, agresję i trudności z zapamiętywaniem i uczeniem się. Niestety, masowe rezygnowanie ze szczepień sprawia, że z nową siłą atakują nas dawno zapomniane choroby: krztusiec, ospa wietrzna, odra... Lekarze apelują o rozsądek - i o nie uleganie "antyszczepionkowej" histerii.