Aluminium

Artykuły - Aluminium (61)

 • Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  - Perspektywy dla rynku surowcowego na dalszą część 2017 r. są pozytywne - powiedział Koen Straetmans, strateg NN Investment Partners TFI. Jego zdaniem, aluminium i złoto można traktować jako najatrakcyjniejszą klasę surowcowych aktywów inwestycyjnych. Dodał również, że poprawiły się perspektywy dla rynku ropy naftowej.
 • 6 proc. światowych zapasów aluminium ukryte przez chińskiego miliardera?

  6 proc. światowych zapasów aluminium ukryte przez chińskiego miliardera?

  Według śledztwa przeprowadzonego przez Wall Street Journal, jeden z chińskich miliarderów ukrywa olbrzymie złoża aluminium na meksykańskiej pustyni.
 • Chiny mocno zaszkodziły cenom metali

  Chiny mocno zaszkodziły cenom metali

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie mocno spadają w reakcji na słabe dane o handlu zagranicznym Chin. Tanieją też inne metale przemysłowe - podają maklerzy. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych tanieje o 1,7 proc. Rezerwy walutowe Chin wyniosły w lutym 3,2 bln USD i były niższe o 28,6 mld USD niż w styczniu.
 • Aluminium - niebezpieczna trucizna

  Aluminium - niebezpieczna trucizna

  Organizm współczesnego człowieka jest narażony na zbyt częsty kontakt ze szkodliwymi związkami aluminium. Od dawna wiadomo, że pierwiastek ten jest metalem neurotoksycznym. Są liczne dowody na to, że skażenie organizmu jego związkami powoduje nie tylko chorobę Alzheimera, ale wiele chorób neurologicznych, w tym demencję, autyzm i chorobę Parkinsona.
 • Akumulator marzeń - bezpieczny, tani i szybko ładowany

  Akumulator marzeń - bezpieczny, tani i szybko ładowany

  Powszechnie używane akumulatory litowo-jonowe, czy baterie alkaliczne wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Długo się ładują, szybko się nagrzewają i grożą wybuchem. Obserwując najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie, z dużym prawdopodobieństwem możemy spodziewać się rychłych zmian na lepsze.
 • Celuloza twardsza od stali

  Celuloza twardsza od stali

  ​Odkryto materiał twardszy od stali. Okazuje się, że jest nim... celuloza!
 • Szminki z toksycznymi metalami w sprzedaży w USA

  Szminki z toksycznymi metalami w sprzedaży w USA

  Naukowcy odkryli ślady ołowiu i ośmiu innych metali w szminkach powszechnie sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych. W niektórych przypadkach mogą one wywoływać poważne problemy zdrowotne.
 • W Europie otrzymano stop, który zrewolucjonizuje lotnictwo

  W Europie otrzymano stop, który zrewolucjonizuje lotnictwo

  Naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) wykorzystali zjawisko hipergrawitacji do otrzymania niezwykle lekkiego i wytrzymałego stopu - glinku tytanu.
 • Ziemia: Czy na nią zawsze będzie popyt?

  Ziemia: Czy na nią zawsze będzie popyt?

  Rozczarowanie wynikami inwestycji na giełdach kieruje inwestorów w stronę aktywów niefinansowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się surowce i ziemia rolna. Czy rzeczywiście w przyszłości będzie można na nich zarobić?

Filmy - Aluminium (1)

 • Groźne związki w popularnych szczepionkach?! Rodzice przerażeni

  Popularne szczepionki, powszechnie stosowane u dzieci, zawierają aluminium i groźne związki chemiczne - z takim poglądem można się spotkać coraz częściej. "Ruch antyszczepionkowy" szczególnie mocno zaznacza swoją obecność w USA, gdzie rodzice coraz częściej nie godzą się na to, by ich dzieci były szczepione. Jak mówią, obawiają się, że szczepienia wywołają u ich pociech autyzm, nadpobudliwość, agresję i trudności z zapamiętywaniem i uczeniem się. Niestety, masowe rezygnowanie ze szczepień sprawia, że z nową siłą atakują nas dawno zapomniane choroby: krztusiec, ospa wietrzna, odra... Lekarze apelują o rozsądek - i o nie uleganie "antyszczepionkowej" histerii.