Alpy

Synonimy:
alpy,
Inne znaczenia:
Alpy (Film (2011)[Alpeis] Reż.Giorgos Lanthimos) ,

Artykuły - Alpy (62)

Filmy - Alpy (10)

 • Erupcja błota w alpejskiej miejscowości

  Chamoson, Szwajcaria. Rzeka przepływająca przez szwajcarską miejscowość Chamoson zamieniła się w błotny potok. Rozpędzona masa rozbiła się o lokalny most, rozbryzgując się wkoło ku przerażeniu mieszkańców. Przyczyną takiego zjawiska był prawdopodobnie podnoszący się poziom wody po niedawnych ulewach w okolicy. Błotne uderzenie doprowadziło do zniszczeń na pobliskich budynkach oraz samochodach. (RUPTLY/x-news)
 • Ten koziorożec alpejski lubi być w centrum uwagi

  Jeremy Perruchon spędził dzień w Merlet Animal Park we Francji i był świadkiem tego, jak koziorożec alpejski wskoczył na dach jednego z budynków. Te zwierzęta mają niezwykłą zdolność przystosowania do dużych wysokości i skalistego podłoża i dlatego są symbolem Alp. (STORYFUL/x-news)
 • Zobacz jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Alpach!

  Bled w Słowenii - to jedno z najbardziej urokliwych miejsc wypoczynkowych w Alpach. Atrakcje turystyczne przyciągają tu głowy państw i lirycznych celebrytów.
 • Rowerem po szczytach Alp!

  Czy zjechanie na rowerze z 2800 m n.p.m. jest dzisiaj wciąż wyczynem ekstremalnym czy zwykłą górską wycieczką? Czy można kilka dni jeździć na rowerze po wysokich Alpach i nie zmęczyć się przy tym ponad miarę? Jak rozróżniać trudne trasy enduro od tych łatwiejszych i bardziej przystępnych? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy przez cztery dni odwiedzając trzy kurorty w Gryzoni. Okazuje się, że dzięki specjalnie przygotowanym trasom i wykorzystaniu infrastruktury wyciągowej te wielkie góry zostały dla kolarzy zaadoptowane w taki sposób że ich zwiedzanie na dwóch kółkach nie jest ani zbyt trudne ani zbyt męczące, a towarzyszące jeździe widoki zapadają w pamięć na długo. Więcej na temat: http://facet.interia.pl/aktywnosc/sporty/news-rowerem-po-szczytach-alp-ekstremalne-przezycie-czy-zwykla-ro,nId,2422228#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome