alpakoterapia

Artykuły - Alpakoterapia (1)

 • Alpakoterapia staje się w Polsce coraz bardziej popularna

  Alpakoterapia staje się w Polsce coraz bardziej popularna

  Hodowcy zwracają uwagę na to, że te pochodzące z Ameryki Południowej zwierzęta znakomicie sprawdzają się w działaniach terapeutycznych, ponieważ są bardzo przyjazne, lubią przebywać z ludźmi i mają wyjątkowo łagodne usposobienie. Alpakoterapia wspomaga edukację i rozwój psychospołeczny dzieci oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie. Zajęcia oparte są na bezpośrednim kontakcie z alpakami i najczęściej obejmują ich karmienie lub czynności pielęgnacyjne.

Filmy - Alpakoterapia (2)

 • Na pomoc młodej alpace. Jak się tam znalazła?

  Mężczyzna z ośrodka, w której odbywa się alpakoterapia, zauważył, że zniknęła jedna z młodych alpak. Przeszukując wszystkie budynki nie znaleźli nic. Dopiero po czasie, gdy zabrali się za przeczesywanie podwórka, znaleźli malucha. Pozostaje tylko jedno pytanie... jak się tam znalazła?
 • Alpakoterapia, czyli magia ukryta w "żywym pluszaku"

  Alpakoterapia jest terapią naturalną, wspomagającą wszechstronny rozwój dzieci, poprzez bezpośredni kontakt z alpakami. Kontakt z tymi zwierzętami jest na tyle atrakcyjny i ważny, że dzieci podejmują szereg aktywności, które służą ich rozwojowi, wspierają proces ich rehabilitacji i edukacji. Zapraszamy na alpakoterapię do ośrodka Coniraya, w której udział biorą dzieci z Zespołu Szkól Specjalnych nr 6 w Krakowie.