alkohol metylowy

Artykuły - Alkohol metylowy (13)

 • Od soboty zmiany w akcyzie na skażony alkohol

  Od soboty zmiany w akcyzie na skażony alkohol

  W sobotę wchodzą w życie zmiany w podatku akcyzowym dotyczące m.in. zwolnień z tego podatku w obrocie skażonym alkoholem etylowym. Firmy sprzedające taki alkohol w opakowaniach o pojemności 20 litrów i większej, będą musiały prowadzić rejestry odbiorców.
 • Górnik handlował czeską wódką. Także skażoną

  Górnik handlował czeską wódką. Także skażoną

  Rybnicki sąd aresztował na trzy miesiące 55-letniego górnika z Czerwionki-Leszczyn, który handlował przywiezionym z Czech alkoholem. Policjanci podejrzewają, że w sprzedawanych przez niego butelkach był także zabójczy alkohol metylowy.
 • Afera z alkoholem metylowym. Aresztowano 5 osób

  Afera z alkoholem metylowym. Aresztowano 5 osób

  Czeska policja poinformowała o aresztowaniu pięciu osób - członków siatki dystrybuującej alkohol metylowy, który spowodował dotąd śmierć w tym kraju 26 osób.
 • Czechy: Wytropiono sprawców afery z alkoholem metylowym

  Czechy: Wytropiono sprawców afery z alkoholem metylowym

  Czeskie władze śledcze poinformowały w poniedziałek o zatrzymaniu w ubiegłym tygodniu dwóch głównych podejrzanych w sprawie przestępczego wprowadzenia do obrotu alkoholu metylowego, który spowodował dotąd śmierć 25 osób.
 • Policja: "Duży postęp" w śledztwie ws. alkoholu metylowego

  Policja: "Duży postęp" w śledztwie ws. alkoholu metylowego

  Czeska policja twierdzi, że jest na tropie kierownictwa przestępczej siatki wprowadzającej do obrotu alkohol metylowy, który spowodował śmierć co najmniej 23 osób. O "dużym postępie" mówił w piątek kierownik grupy śledczej Vaclav Kuczera.
 • 194 butelki alkoholu z Czech znaleźli w Kielcach celnicy

  194 butelki alkoholu z Czech znaleźli w Kielcach celnicy

  194 butelki alkoholu, bez banderoli, w opakowaniach identycznych jak te, w których w Czechach sprzedawany był trujący alkohol metylowy, znaleźli funkcjonariusze Izby Celnej w Kielcach.
 • Czechy: Zmarły 23 osoby. Sytuacja wymknęła się spod kontroli

  Czechy: Zmarły 23 osoby. Sytuacja wymknęła się spod kontroli

  Do 23 wzrosła liczba ofiar zatrucia alkoholem metylowym w Czechach. Informację potwierdziła już komenda główna czeskiej policji. W szpitalach nadal przebywa kilkudziesięciu pacjentów, z których co najmniej dwunastu walczy o życie.
 • 16 ofiar alkoholu metylowego. Ograniczenia w sprzedaży trunków

  W Czechach rząd wprowadził ograniczenia w sprzedaży trunków o zawartości alkoholu powyżej 30 procent. Ma to związek z ciągle rosnącą liczbą ofiar śmiertelnych w wyniku spożycia alkoholu metylowego. W ciągu niespełna tygodnia, zmarło co najmniej 16 osób a ponad 30 jest w stanie ciężkim w szpitalach.
 • Zmarła dziewiąta ofiara zatrucia alkoholem metylowym

  W szpitalu w Znojmie na Morawach zmarła w środę dziewiąta ofiara zatrucia alkoholem metylowym wprowadzonym nielegalnie do obrotu pod postacią podrabianych napojów wyskokowych. Rząd czeski Petra Neczasa przyznaje, że "sytuacja zaczyna być poważna".
 • Czechy: 11 osób zatrutych alkoholem metylowym, trzy zmarły

  W kraju (województwie) północnomorawskim, na północnym wschodzie Republiki Czeskiej, hospitalizowano w poniedziałek już 11. ofiarę zatrucia alkoholem metylowym - poinformowała miejscowa służba zdrowia. Pod koniec ubiegłego tygodnia troje z zatrutych zmarło.