alkohol

Synonimy:
alkohol,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Alkohol (640)

 • Skarga niezwyczajna. Jak prokurator generalny stanął po stronie inwestora z Cypru

  Skarga niezwyczajna. Jak prokurator generalny stanął po stronie inwestora z Cypru

  Bogdan Święczkowski, pierwszy zastępca prokuratora generalnego, zaangażował się w wieloletni spór inwestorów, duńskiego i cypryjskiego, dotyczący browaru Perła. Użycie przez państwo w takiej sprawie skargi nadzwyczajnej prawnicy uważają za bulwersujące.
 • W pięć miesięcy sklepy ogłosiły ponad 400 tys. promocji na alkohol. Najwięcej było ich w województwie mazowieckim

  W pięć miesięcy sklepy ogłosiły ponad 400 tys. promocji na alkohol. Najwięcej było ich w województwie mazowieckim

  Ponad 400 tys. promocji alkoholi zostało zorganizowanych w placówkach handlowych w całej Polsce w okresie od stycznia do czerwca br. Najwięcej takich działań, bo przeszło 36 tysięcy, odnotowano w województwie mazowieckim. Natomiast na samym końcu zestawienia znalazło się warmińsko-mazurskie z wynikiem ok. 17 tysięcy. Patrząc na liczbę promocji poszczególnych trunków, sześć z siedmiu kategorii zdominowało woj. mazowieckie. Natomiast wśród drinków alkoholowych pierwsze miejsce zdobyło woj. lubelskie.
 • Producenci piwa nadpłacili akcyzę, fiskus odmawia zwrotu. Chodzi o miliony złotych

  Producenci piwa nadpłacili akcyzę, fiskus odmawia zwrotu. Chodzi o miliony złotych

  Ponad dwa lata temu producenci piw smakowych wygrali spór o to, czy dosłodzenie trunku cukrem lub miodem wpływa na wysokość podatku. Wydawało się, że teraz pozostaje im tylko odzyskanie daniny. Nic bardziej mylnego.
 • ​Ruszy produkcja piwa Monte Cassino

  ​Ruszy produkcja piwa Monte Cassino

  Birra Montecassino, czyli piwo Monte Cassino, to nazwa trunku, który będzie produkowany w gospodarstwie na terenie Albaneta na wzgórzu, gdzie trwały walki podczas II wojny światowej m.in. z udziałem 2. Korpusu Polskiego. O piwie, już wcześniej zapowiedzianym, pisze Ansa.
 • Polacy na stacjach benzynowych są bardziej zainteresowani alkoholem niż cenami paliw

  Polacy na stacjach benzynowych są bardziej zainteresowani alkoholem niż cenami paliw

  Przybyło kierowców, którzy chcieliby dostawać informacje o promocjach na stacjach benzynowych. Już prawie połowa badanych wyraża taką chęć. Najczęściej oczekują oni rabatów na alkohol. Rośnie również zainteresowanie ofertą gastronomiczną. Z kolei maleje znaczenie sprzętu oraz części eksploatacyjnych do samochodów.
 • Strefy wolne od prohibicji pozostaną wyjątkiem na mapie Polski

  Strefy wolne od prohibicji pozostaną wyjątkiem na mapie Polski

  Zawieszone przez koronawirusa legalne picie pod chmurką wraca. Choć nie wszędzie spotyka się to z aprobatą mieszkańców.
 • Wycofanie piwa Miłosław niefiltrowanego 0,5 l

  Wycofanie piwa Miłosław niefiltrowanego 0,5 l

  W związku ze stwierdzeniem ciała obcego – fragmentu szkła w produkcie: PIWO MIŁOSŁAW NIEFILTROWANE 0,5 l, którego producentem jest Browar Fortuna sp. z o.o. sp. k. oznakowanego terminem przydatności: 28-11-2020 podjęto decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej partii towaru. Produkt może być niebezpieczny dla konsumenta.
 • USA. Badanie: niemal co trzecia osoba w czasie pandemii ograniczyła spożycie alkoholu

  USA. Badanie: niemal co trzecia osoba w czasie pandemii ograniczyła spożycie alkoholu

  W czasie pandemii koronawirusa niemal co trzecia osoba (30 proc.) pijąca alkohol ograniczyła jego spożycie, w tym całkowicie z niego zrezygnowała - wynika z badania przeprowadzonego w dziewięciu krajach dla organizacji zrzeszającej firmy produkujące piwa, wina i inne alkohole.
 • Będzie można odliczyć akcyzę od przeterminowanego piwa

  Będzie można odliczyć akcyzę od przeterminowanego piwa

  Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie, które umożliwia odliczenie akcyzy od piw, którym upłynął termin przydatności do spożycia - poinformowało w środę na Twitterze Ministerstwo Finansów. Aby odliczyć podatek trzeba będzie zniszczyć piwo.
 • W kryzysie na topie tańsze alkohole

  W kryzysie na topie tańsze alkohole

  Pandemia koronawirusa dała się we znaki producentom i dystrybutorom alkoholi. Problemem jest zamknięcie restauracji, gdzie trafia spora część sprzedaży, ale też wysoki kurs euro i wyższe koszty transportu z południa Europy. Większym zainteresowaniem cieszą się trunki tańsze. To nimi raczyliśmy się w domach w czasie kwarantanny. Alkohole premium czekają na lepsze czasy.

Filmy - Alkohol (79)

 • Jak alkohol wpływa na naszą wagę i które wina są mniej kaloryczne? Dietetyczka Urszula Somow wyjaśnia

  Pewna Szwedka zrezygnowała z picia alkoholu i schudła 15 kilogramów. Dietetyczka Urszula Somow wyjaśniła jak na nasze zdrowie wpływa alkohol. Jakie wina są mniej kaloryczne? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Młodzi piją na potęgę, a dorośli na to pozwalają?

  Według badań połowa polskich 15-latków przynajmniej raz w życiu była pijana. Spożywanie alkoholu w wieku dojrzewania niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia. Czy łatwo jest nastolatkom zdobyć alkohol? W Polsce obowiązuje ustawa o wychowaniu w trzeźwości. Rozpijanie nieletnich jest karalne, a sklepom, które sprzedają alkohol dzieciom i młodzieży może zostać odebrana koncesja. Mimo to w wielu sklepach osoby niepełnoletnie bez problemu mogą kupić alkohol, nierzadko także mogą liczyć na pomoc osób trzecich. Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej sięgają po alkohol? Dlaczego dorośli przymykają oko na nastolatków spożywających alkohol? O tym dyskutowali Sylwester Soćko, terapeuta uzależnień oraz socjolog Natalia Tur. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Po alkoholu nie jesteś sobą? Otóż jesteś!

  Amerykańscy naukowcy dowiedli, że konsumpcja alkoholu wpływa na naszą empatię, ale nie wpływa na nasze standardy moralne. – Rzeczywiście na co dzień kontrolujemy swoje zachowanie, np. umiemy kontrolować zdenerwowanie, silne emocje, niechęć do czegoś. Alkohol uwalnia nas od tego. I może nie tyle poznajemy prawdziwego człowieka, tylko poznajemy to, co jest w nim ukryte – powiedział specjalista terapii uzależnień prof. Mariusz Jędrzejko. Socjolog powiedział o zagrożeniach płynących ze spożycia alkoholu i o mechanizmach uzależnień, a także o tym, co można zrobić, by zmienić kulturę picia w Polsce. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Aleksandra Domańska o spożywaniu alkoholu

  Czy aktorce zdarza się sięgnąć po kieliszek?