Alior Bank

Artykuły - Alior Bank (144)

 • Zysk netto grupy PZU w I kw. '20 wyniósł 116 mln zł wobec konsensusu 573 mln zł

  Zysk netto grupy PZU w I kw. '20 wyniósł 116 mln zł wobec konsensusu 573 mln zł

  Zysk netto przypisany właścicielom jednostki dominującej grupy PZU w pierwszym kwartale 2020 roku spadł do 116 mln zł z 747 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Zysk okazał się 80 proc. poniżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 573 mln zł. PZU zawiązało dodatkowy odpis na Alior Bank w wysokości 516 mln zł.
 • ​Alior Bank wspiera Górny Śląsk. 400 tys. zł od pracowników Grupy PZU na walkę z koronawirusem

  ​Alior Bank wspiera Górny Śląsk. 400 tys. zł od pracowników Grupy PZU na walkę z koronawirusem

  Pracownicy Grupy PZU, w tym Alior Banku, zebrali 200 tys. zł na pomoc w walce z koronawirusem. Drugie tyle dołożą spółki wchodzące w skład Grupy. Pieniądze, w sumie 400 tys. zł, zostaną przeznaczone na zakup tzw. namiotów barierowych dla zakażonych.
 • Awaria dwóch banków w Polsce

  Awaria dwóch banków w Polsce

  Awaria kart płatniczych wśród klientów banków - m.in. Aliora i Pocztowego. Klienci nie mogli wypłacić pieniędzy w bankomatach. Nie mogli też zapłacić kartą. Przed godz. 18 awaria w Aliorze została usunięta.
 • Sześciu członków RN Alior Banku złożyło rezygnację w związku z upływającą kadencją

  Sześciu członków RN Alior Banku złożyło rezygnację w związku z upływającą kadencją

  W związku z upływającą w 2020 r. wspólną kadencją, sześciu członków rady nadzorczej Alior Banku złożyło rezygnację z pełnienia funkcji ze skutkiem na dzień 20 maja br. - poinformował w środowym komunikacie bank.
 • ​Krzysztof Bachta zrezygnował z funkcji prezesa Alior Banku

  ​Krzysztof Bachta zrezygnował z funkcji prezesa Alior Banku

  ​Krzysztof Bachta złożył rezygnację z funkcji prezesa Alior Banku z dniem 12 maja - poinformował w środę bank. Rada nadzorcza przyjęła jego rezygnację i powołała w skład zarządu Iwonę Dudę, powierzając jej stanowisko wiceprezesa i kierowanie pracami zarządu.
 • Alior Bank wspiera małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka. Na walkę ze skutkami pandemii przeznaczy w sumie 2 miliony złotych

  Alior Bank wspiera małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka. Na walkę ze skutkami pandemii przeznaczy w sumie 2 miliony złotych

  Alior Bank wsparł laboratorium Centrum Zdrowia Dziecka i sfinansował zakup testów na obecność koronawirusa dla 200 dzieci, które w najbliższych tygodniach będą miały przeprowadzone zabiegi w tej placówce. Bank wspomoże także projekt telemedycyny i przekaże szpitalowi niezbędny wysokospecjalistyczny sprzęt komputerowy do zdalnych konsultacji z małymi pacjentami.
 • Zysk netto Alior Banku w I kwartale 2020 r. wyniósł 73,2 mln zł

  Zysk netto Alior Banku w I kwartale 2020 r. wyniósł 73,2 mln zł

  ​Zysk netto grupy Alior Banku w pierwszym kwartale 2020 roku spadł do 73,2 mln zł z 103,5 mln zł rok wcześniej - podał bank w raporcie kwartalnym. Zysk okazał się 29 proc. powyżej oczekiwań analityków, którzy prognozowali się, że wyniesie on 56,6 mln zł.
 • Alior Bank planuje o 25 proc. zmniejszyć liczbę placówek do 2022 r.

  Alior Bank planuje o 25 proc. zmniejszyć liczbę placówek do 2022 r.

  ​- Nowa strategia Alior Banku na lata 2020-2022 zakłada zmniejszenie liczby placówek o 25 proc., nie oznacza to jednak przeprowadzenia zwolnień grupowych - poinformował na piątkowej konferencji prezes banku Krzysztof Bachta. Kurs banku na GPW spada teraz (godz. 14) o 7,36 proc.
 • Jak dopasować do siebie rachunek bankowy?

  Jak dopasować do siebie rachunek bankowy?

  Czy potrzebne Ci darmowe konto bankowe? Zdecydowanie tak! Rachunek osobisty powinien mieć każdy i warto założyć go już w młodym wieku. Jednak jak wybrać najlepsze konto bankowe i co to właściwe oznacza? Na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji, w jakim banku konto założyć? Podpowiemy, jak dopasować rachunek do swoich potrzeb, tak by przynosił same korzyści, nie generował opłat i był wygodny w obsłudze.
 • Zysk netto Alior Banku w III kw. wyniósł 124,5 mln zł, oczekiwano 119,2 mln zł

  Zysk netto grupy Alior Banku w trzecim kwartale 2019 roku spadł do 124,5 mln zł z 176,8 mln zł rok wcześniej - podał bank w raporcie. Zysk okazał się 4 proc. powyżej oczekiwań analityków, którzy prognozowali się, że wyniesie on 119,2 mln zł.

Filmy - Alior Bank (6)

 • Alior Bank przeprowadzi klientów przez rewolucję technologiczną

  Dodatkowe 400 mln zł na inwestycje w IT i innowacje – to jeden z głównych punktów nowej strategii Alior Banku „Cyfrowy buntownik” na lata 2017–2020. Bank uprości ofertę produktów i usług, a nowe rozwiązania cyfrowe ułatwią ich zakup online. Z kolei zaplanowana na dużą skalę automatyzacja i robotyzacja umożliwi usprawnienie procesów, pozwalając na osiągnięcie współczynnika kosztów do przychodów na poziomie 39 proc. i w rezultacie 14-proc. zwrot na kapitale dla akcjonariuszy. W centrum uwagi nowa strategia stawia klienta indywidualnego oraz mniejsze firmy.
 • Przedwyborcze pomysły uderzające w banki powinny być konsultowane z KNF, NBP oraz Związkiem Banków Polskich

  Zdaniem Cezarego Smorszczewskiego, byłego wiceprezesa Alior Banku, przedwyborcze obietnice dotyczące przewalutowania kredytów zaciągniętych we franku szwajcarskim oraz nałożenia na banki podatku od aktywów powinny uzyskać pozytywną opinię Komisji Nadzoru Finansowego, Narodowego Banku Polskiego oraz Związku Banków Polskich. Jak podkreśla ekspert, okres przedwyborczy sprzyja składaniu obietnic, których długofalowe konsekwencje są trudne do przewidzenia. – Ogólnie sektor bankowy ma się dobrze – przekonuje Cezary Smorszczewski, były wiceprezes Alior Banku, a obecnie prezes zarządu spółki Private Equity Managers. – Politycy jednak mogliby chcieć zepsuć go pomysłami takimi jak ustawa o kredytach frankowych bądź podatek od aktywów finansowych. Rozumiem cele polityczne, ale trzeba patrzeć także na gospodarkę.
 • Polski sektor bankowy czeka konsolidacja

  Spada liczba banków komercyjnych w Polsce. Jeszcze kilka la temu było ich 50, teraz ich liczba nie przekracza 40. Konsolidacja będzie postępować, bo przy obecnych wymogach biznesowych mniejsze banki nie mają racji bytu. Aktywną rolę w tym procesie chce odgrywać PZU, który czeka na decyzje KNF-u w sprawie przejęcia akcji Alior Banku. – Jestem w stu procentach pewien, że konsolidacja sektora bankowego musi nastąpić, szczególnie pomiędzy graczami od siódmego do dwudziestego miejsca. Powodem jest to, co się dzieje na świecie, sposób zarządzania bankami, wymogi technologiczne. Wielkość ma znaczenie, banki, które nie są odpowiednio duże, po prostu nie będą w stanie przetrwać – przekonuje Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU.
 • Santander zmienia reguły gry na polskim rynku bankowym

  - Pojawienie się Santandera może za chwilę zmienić reguły gry na rynku - uważa Wojciech Sobieraj, prezes Alior Bank, oceniając fuzje należących do hiszpańskiej grupy banków BZ WBK oraz Kredyt Banku i powstanie jednego, dużego podmiotu, który stanie się trzecim bankiem w Polsce. Jednocześnie szef Aliora podkreśla, że nie obawia się konkurencji i widzi szanse na dalszy rozwój banku, którym kieruje.