alimenty

Synonimy:
akimenty, aliment
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Alimenty (193)

Filmy - Alimenty (12)

 • Alimenty dla dorosłego dziecka? Adwokat tłumaczy

  Polski kodeks rodzinny nie stawia granicy wieku, w którym dziecko powinno wyprowadzić się z domu i rozpocząć samodzielne utrzymanie. Gościem w studio była adwokat Eliza Kuna, która wytłumaczyła kwestię płacenia alimentów dla dorosłego dziecka. Do kiedy rodzice muszą utrzymywać swoje dzieci? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak wysokie mogą być alimenty?

  Jakie trzeba spełnić wymogi, które pozwalają na korzystanie z funduszu alimentacyjnego? – Trzeba mieć alimenty zasądzone – powiedziała Eliza Kuna, adwokat. Jak oblicza się wysokość alimentów? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Alimenty dla byłego małżonka. Komu tak naprawdę się należą?

  Adwokat Marcjanna Dębska wyjaśniła, w jakich sytuacjach sąd może przyznać alimenty dla byłego partnera lub partnerki. - Małżonek, jeden albo drugi, może od byłego partnera oczekiwać alimentów tylko w sytuacji, kiedy sam jest w niedostatku i tylko przez określony czas - powiedziała. (Dzień Dobry TVN/ x-news)
 • Nawet większe zagrożenie karami więzienia nie przestraszyło alimenciarzy

  Zmienione przepisy kodeksu karnego wymierzone w niepłacących na dzieci spowodowały, że policję i prokuraturę zalała lawina spraw. Liczba dłużników alimentacyjnych rośnie jednak nadal. W ciągu pierwszego półrocza 2018 r. w BIG InfoMonitor przybyło ich o prawie 3 proc. do 319 tys. Kwota zaległości wzrosła o ponad 6 proc. do 11,9 mld zł.