Alicja w krainie czarów

Artykuły - Alicja w krainie czarów (9)

 • 3 miliony dolarów za książkę dla dzieci

  3 miliony dolarów za książkę dla dzieci

  ​Bardzo rzadki egzemplarz "Alicji w Krainie Czarów" trafił do domu aukcyjnego Christie’s. Specjalista od manuskryptów przyznaje, że jest to wyjątkowy biały kruk.
 • Depp w sequelu "Alicji w Krainie Czarów"

  Depp w sequelu "Alicji w Krainie Czarów"

  Trwają przygotowania do realizacji sequela słynnej "Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona. W roli Kapelusznika zobaczymy ponownie Johnny'ego Deppa. Część druga zmieni reżysera - kto zastąpi autora "Edwarda Nożycorękiego"?
 • Dostojewski na wielkim ekranie

  Dostojewski na wielkim ekranie

  Richard Ayoade, autor głośnego filmu "Moja łódź podwodna", przygotowuje się do ekranizacji noweli Fiodora Dostojewskiego "Sobowtór". W rolach głównych mają wystąpić Jesse Eisenberg ("The Social Network") i Mia Wasikowska ("Alicja w Krainie Czarów").
 • Na co chorowała Alicja z Krainy Czarów?

  Na co chorowała Alicja z Krainy Czarów?

  Kobieta przekonana o tym, że nie żyje, porywacz troszczący się o porwanego, Francuz utrzymujący, że gorączkuje z powodu dzieła sztuki i mężczyna cierpiący na Zespół Alicji z Krainy Czarów - to nie bohaterzy komedii, ale prawdziwi pacjenci, którzy cierpią na najrzadsze choroby świata.
 • Po "Alicji w Krainie Czarów" czas na "Dzwonnika z Notre Dame"?

  Po "Alicji w Krainie Czarów" czas na "Dzwonnika z Notre Dame"?

  Po "Alicji w Krainie Czarów" Tim Burton przymierza się do przeniesienia na ekran "Dzwonnika z Notre Dame".
 • Oscary: Triumfatorzy i przegrani

  Oscary: Triumfatorzy i przegrani

  "Jak zostać królem", który zdobył 4 Oscary, okazał się największym zwycięzcą tegorocznej gali, na której rozdawano nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Najbardziej zawiódł nowy film braci Coen - "Prawdziwe męstwo", który mimo dziesięciu nominacji nie otrzymał żadnego Oscara.
 • Najpiękniejsze kostiumy 2010 roku!

  Najpiękniejsze kostiumy 2010 roku!

  Amerykańska Gildia Kostiumologów (The Costume Designers Guild) ogłosiła laureatów swych dorocznych nagród. Ceremonia odbyła się we wtorek, 22 lutego,
 • Dla kogo Oscary? Tak typują Polacy

  Dla kogo Oscary? Tak typują Polacy

  W nocy z 27 na 28 lutego odbędzie się 83. gala rozdania nagród Akademii Filmowej dla najwybitniejszych aktorów i najlepszych produkcji minionego roku. Klienci zakładów bukmacherskich już wskazali swoich faworytów, którzy sięgną po upragnioną statuetkę Oscara. Typy Polaków niejednokrotnie odbiegają od tych, o których mówi się w kuluarach.
 • "The Social Network" najlepszym filmem

  "The Social Network" najlepszym filmem

  W niedzielę, 19 grudnia, po raz 15. wręczone zostały Satelity, doroczne nagrody Międzynarodowej Akademii Prasy. Najwięcej - po trzy statuetki - otrzymały "The Social Network" i "Incepcja".

Filmy - Alicja w krainie czarów (1)

 • Alicja skończyła 150 lat! Znasz jej historię?

  150 lat temu wyszedł pierwszy nakład jednej z najbardziej znanych na świecie książek - "Alicja w krainie czarów". Miasto Oksford, w którym urodził się autor książki Lewis Caroll, zorganizowało na tę okazję wielką imprezę.