Alfred Hitchcock

Synonimy:
Hitchcock Alfred,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Alfred Hitchcock (25)

 • Alfred Hitchcock: Mistrz suspensu

  Alfred Hitchcock: Mistrz suspensu

  "Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć" - to najsłynniejsza definicja thrillera Alfreda Hitchcocka, reżysera takich filmów jak "Psychoza", "Ptaki" czy "Zawrót głowy". 13 sierpnia mija 120. rocznica jego urodzin.
 • Kolekcja Alfreda Hitchcocka na Blu-ray i DVD

  Kolekcja Alfreda Hitchcocka na Blu-ray i DVD

  Ekskluzywna kolekcja filmów mistrza suspensu - Alfreda Hitchcocka - zadowoli miłośników klasycznego kina. W ramach kolekcji na Blu-ray i DVD ukażą się filmy "Wyznaję" oraz "Niewłaściwy człowiek", a na DVD "Trema", "Nieznajomi z pociągu", "M jak morderstwo" i "Północ - północny zachód". Ten ostatni został uznany za jedną ze stu najlepszych produkcji w historii amerykańskiego kina. Filmy dostępne będą także w 6-płytowym pakiecie DVD "Kolekcja Alfreda Hitchcocka".
 • Miłosny zawrót głowy

  Miłosny zawrót głowy

  Zakochani ulegają rozkosznemu złudzeniu, że znają osobę, którą darzą miłością. A to nie jest prawda. Kochamy obraz osoby, jaki sobie w umyśle wytwarzamy, i ten obraz rzutujemy na obiekt uczucia. Stan zakochania to gra złudzeń. Chyba nikt nie pokazał tego lepiej niż Alfred Hitchcock w "Zawrocie głowy".
 • "Ptaki": Ostatnie arcydzieło Hitchcocka?

  "Ptaki": Ostatnie arcydzieło Hitchcocka?

  W czwartek, 28 marca mija pół wieku od premiery filmu "Ptaki" w reżyserii Alfreda Hitchcocka. - Dla wielu widzów jest to ostatni wybitny film Hitchcocka - podkreśla krytyk filmowy Michał Oleszczyk.
 • Człowiek, który stał się Hitchcockiem

  Człowiek, który stał się Hitchcockiem

  - Nie sposób nie podziwiać Alfreda Hitchcocka - mówi Toby Jones. - Przeprowadziłem pewien eksperyment: pokazałem moim dzieciom kilka jego filmów - w sumie około dziesięciu - i obserwowałem ich reakcje. To było jak totalna hipnoza. Zbyt wolno rozwijająca się akcja? Zbyt skomplikowana fabuła? Nic podobnego!
 • Scarlett Johansson po prysznicem

  Scarlett Johansson po prysznicem

  W zwiastunie filmu "Hitchcock" - biograficznego obrazu opowiadającego o twórcy 'Psychozy" - zobaczyć możemy Scarlett Johansson odtwarzającą słynną scenę pod prysznicem z kultowego obrazu mistrza filmowego suspensu.
 • "Hitchcock był niebezpiecznym dewiantem"

  "Hitchcock był niebezpiecznym dewiantem"

  Aktorka Tippi Hedren, która zagrała główną role w "Ptakach" Alfreda Hitchcocka, określiła reżysera jako "niebezpiecznego dewianta", który zrujnował jej karierę.
 • Odrestaurowano nieme filmy Hitchcocka

  Odrestaurowano nieme filmy Hitchcocka

  Tegoroczny festiwal filmowy w Londynie będzie stał pod znakiem Alfreda Hitchcocka. Pokazane zostaną wszystkie jego filmy, łącznie z dziewięcioma niemymi, które po raz pierwszy będzie można obejrzeć odrestaurowane po trzech latach prac.
 • Odnaleziono zaginiony film Hitchcocka

  Odnaleziono zaginiony film Hitchcocka

  W Nowej Zelandii odnaleziono zaginione rolki filmu "The White Shadow" z 1923 roku, do którego Alfred Hitchcock napisał scenariusz i był również autorem scenografii. Znalezisko, które przez lata zalegało w filmowym archiwum, uznano za bezcenne.
 • Anthony Hopkins zamienił alkohol na... Boga

  Anthony Hopkins zamienił alkohol na... Boga

  Anthony Hopkins zdradził w jaki sposób odnalazł Boga. Aktor wyznał, że nawrócił się w trakcie walki z uzależnieniem od alkoholu, którą stoczył w latach 70. Jak wspomina, w pewnym momencie nie mógł przestać pić. Postanowił wówczas poszukać pomocy w religii.

Filmy - Alfred Hitchcock (3)

 • Przekazali radosną nowinę odtwarzając scenę z "Psychozy"!

  Małżeństwo postanowiło przekazać informację o ciąży w bardzo oryginalny sposób. Otworzyli oni kultową scenę z filmu "Psychoza" Alfreda Hitchcock'a. Jednak zamiast noża, przyszła mama trzymała test ciążowy. Jej mąż już nie może się doczekać kiedy zostanie tatą. Zapowiada, że będzie odtwarzał słynne sceny z innych horrorów razem ze swoim dzieckiem.
 • "Hitchcock"

  Jest 1959 rok. Alfred Hitchcock (Anthony Hopkins) pracuje nad filmem, który odciśnie niezatarte piętno na historii kina grozy - "Psychozą"...
 • "Był papieżem reżyserów"

  Peter Weir opowiada o swoim spotkaniu z Alfredem Hitchcockiem.