Aleksiej Miller

Artykuły - Aleksiej Miller (25)

 • Nowe gazociągi Gazpromu znacznie zmniejszą tranzyt przez Ukrainę

  Nowe gazociągi Gazpromu znacznie zmniejszą tranzyt przez Ukrainę

  Szef rosyjskiego koncernu Gazprom Aleksiej Miller oświadczył w środę, że po zbudowaniu dwóch planowanych gazociągów: Nord Stream 2 i Tureckiego Potoku tranzyt gazu przez Ukrainę zostanie utrzymany, ale jego skala spadnie nawet do 10-15 mld metrów sześciennych.
 • Gazprom: Ukraina będzie płacić 385,5 USD za 1000 metrów sześciennych

  Gazprom: Ukraina będzie płacić 385,5 USD za 1000 metrów sześciennych

  Od drugiego kwartału 2014 roku za 1000 metrów sześciennych rosyjskiego gazu Ukraina będzie płacić 385,5 dolara - đpoinformował we wtorek prezes Gazpromu Aleksiej Miller. W pierwszym kwartale Ukraina płaciła 268,5 dol.
 • Gazprom - laptop za 4 mln dolarów

  Gazprom - laptop za 4 mln dolarów

  Cztery miliony dolarów wyda Gazprom na komputer dla swojego szefa. Aleksiej Miller chce mieć specjalne przenośne urządzenie, które będzie wykorzystywał w podróży.
 • Aleksiej Miller: gazpromowska fabryka LNG nad Bałtykiem ruszy w 2018 r.

  Fabryka skroplonego gazu ziemnego (LNG), którą Gazprom zbuduje nad Bałtykiem, zostanie oddana do użytku w 2018 r. - ogłosił w piątek prezes rosyjskiego koncernu Aleksiej Miller. Dodał, że docelowymi rynkami dla tych zakładów będą Europa, Ameryka Łacińska i Indie.
 • Prezes Gazpromu: Budowa gazociągu Jamał-Europa II bardzo prawdopodobna

  Prezes Gazpromu: Budowa gazociągu Jamał-Europa II bardzo prawdopodobna

  Jako "bardzo, bardzo wysokie" ocenił w piątek prezes Gazpromu Aleksiej Miller prawdopodobieństwo ułożenia na terytorium Polski gazociągu, który rosyjski koncern przedstawia jako drugą nitkę biegnącej już przez polskie terytorium magistrali Jamał-Europa. Efektywność tego projektu szef Gazpromu ocenił jako "nadzwyczaj wysoką".
 • "Wiedomosti": Gazprom zainwestuje w Azji 30 mld euro

  "Wiedomosti": Gazprom zainwestuje w Azji 30 mld euro

  Rosyjski koncern gazowy Gazprom zainwestuje niemal 30 mld euro w zagospodarowanie nowego złoża we wschodniej Syberii oraz w budowę gazociągu, którym błękitne paliwo popłynie do Władywostoku - powiedział we wtorek szef koncernu Aleksiej Miller.
 • Gazprom włącza drugi bieg!

  Gazprom włącza drugi bieg!

  Prezes rosyjskiego koncernu gazowego Gazprom Aleksiej Miller oficjalnie uruchomił w poniedziałek drugą nitkę Gazociągu Północnego (Nord Stream), którym gaz z Rosji po dnie Morza Bałtyckiego płynie bezpośrednio do Niemiec.
 • Szef Gazpromu: Niech UE uważa, by nie została bez gazu i gazociągów

  Szef Gazpromu: Niech UE uważa, by nie została bez gazu i gazociągów

  - UE musi uważać, aby przez propozycje liberalizacji rynku energii nie pozostała nie tylko bez gazu, ale i bez infrastruktury przesyłowej - ostrzegł prezes Gazpromu Aleksiej Miller w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung".
 • Nord Stream zmienił układ w Europie

  Uruchomiony w 2011 r. Gazociąg Północny - Nord Stream zmienił układ przesyłu gazu w Europie. Niedawno szef Gazpromu Aleksiej Miller zapowiedział analizy możliwości rozbudowy gazociągu o trzecią i czwartą nitkę po dnie Bałtyku bezpośrednio z Rosji do Niemiec.
 • 8 listopada rusza Nord Stream

  Gazociąg Północny (Nord Stream), który przez Morze Bałtyckie bezpośrednio łączy Rosję z Niemcami, zostanie oddany do użytku 8 listopada - ogłosił w poniedziałek prezes Gazpromu Aleksiej Miller podczas spotkania z premierem Władimirem Putinem.