turystyka - Aleksandra

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Aleksandra (Film (2007)[Alexandra] Reż.Aleksander Sokurow) ,

Artykuły - Aleksandra (6)

 • Polacy najszybsi w biegu na Elbrus

  Polacy najszybsi w biegu na Elbrus

  Polscy alpiniści Andrzej Bargiel z Zakopanego oraz Aleksandra Dzik z Katowic we wspaniałym stylu zwyciężyli w 6. międzynarodowym biegu wysokogórskim na najwyższy szczyt Kaukazu - pokryty śniegiem Elbrus.
 • Spacer śladami Tatarów

  Spacer śladami Tatarów

  Okolice pomników Jana III Sobieskiego i Henryka Sienkiewicza oraz ulica Aleksandra Sulkiewicza to niektóre z miejsc w stolicy, którymi wiedzie Tatarska Ścieżka Mniejszości, na którą w niedzielę zaprasza stołeczny Dom Spotkań z Historią.
 • Polskie alpinistki wspinają się na Chan Tengri

  Polskie alpinistki wspinają się na Chan Tengri

  Trzy alpinistki - Aleksandra Dzik, Aleksandra Ihnatowicz i Joanna Stasielak, które chcą zdobyć szczyt Chan Tengri (7010 m) w górach Tien-Szan, założyły drugi obóz. Głównym ich celem jest próba dokonania pierwszego polskiego kobiecego wejścia na Pik Pobiedy (7439 m).
 • Polki w Niebiańskich Górach

  Polki w Niebiańskich Górach

  Trzy alpinistki - Aleksandra Dzik, Aleksandra Ihnatowicz i Joanna Stasielak podejmą próbę dokonania pierwszego polskiego kobiecego wejścia na Pik Pobiedy (7439 m). Wcześniej ich celem będzie położony w tym samym rejonie Chan Tengri (7010 m).
 • Aleksander wielkiej niezgody

  Aleksander wielkiej niezgody

  Macedonia prowokuje Grecję gigantycznym pomnikiem Aleksandra Wielkiego, spór o to, z którego kraju pochodził starożytny bohater wydaje się nie mieć końca.
 • Mistrzostwa w podróżowaniu autostopem

  9 godzin i 45 minut zajęła najlepszym uczestnikom Mistrzostw Geografów w Podróżowaniu Autostopem podróż z Gdańska do Berlina. Pierwsze na miejscu, w Berlinie, zameldowały się dwie studentki drugiego roku geografii na Uniwersytecie Gdańskim: Agnieszka Krukowska i Aleksandra Ochocka.