Aleksandra Lisowska

Artykuły - Aleksandra Lisowska (2)

 • Lekkoatletyka. Aleksandra Lisowska: Byłam gotowa na to, że będzie ciężko

  Lekkoatletyka. Aleksandra Lisowska: Byłam gotowa na to, że będzie ciężko

  Podczas mistrzostw Polski w maratonie w Dębnie Aleksandra Lisowska nie tylko wywalczyła upragnione minimum na igrzyska olimpijskie. W jej ręce wpadł również wyrównany rekord kraju na tym dystansie. Lekkoatletka spełniła swoje wielkie marzenie, po które aby sięgnąć, jak sama przyznała, musiała dojrzeć. Przed startem wiedziała, że złamanie jedynie ustalonego limitu czasu może nie wystarczyć. Uzyskany rezultat na mecie zszokował jednak ją samą.
 • Rekordy w spartańskich warunkach. Taki był 2020 rok w polskim bieganiu

  Rekordy w spartańskich warunkach. Taki był 2020 rok w polskim bieganiu

  To miał być rok olimpijski, napędzany wielkimi aspiracjami i jeszcze większymi marzeniami o mocnych wynikach. Szybko okazało się, że to, co oczywiste, nagle stało się niemożliwe. Sportowcy pokazali jednak, że determinacją można zdziałać naprawdę dużo. Tym samym w polskich tabelach pojawiło się kilka odświeżonych rekordów i sukcesów, o których zrobiło się głośno.

Filmy - Aleksandra Lisowska (1)

 • Lisowska: Walczyłam ze sobą, by nie zejść z trasy. Wideo

  - Nie jestem zadowolona, bo przyjechałam walczyć chociażby o minimum na igrzyska olimpijskie czy mistrzostwa świata i choćby zbliżyć się do tego – mówiła Aleksandra Lisowska, najlepsza Polka w ORLEN Warsaw Marathonie, z czasem 2:35.55. W klasyfikacji ogólnej zawodniczka AZS UWM Olsztyn zajęła ósme miejsce.