Aleksandra Dulkiewicz

Filmy - Aleksandra Dulkiewicz (13)

 • Aleksandra Dulkiewicz o koronawirusie: Naszym zadaniem jest nie siać paniki

  "Koronawirus i zabezpieczenie przed nim jest zadaniem rządu polskiego, czyli wojewody" - mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Aleksandra Dulkiewicz. "Brakuje nam przede wszystkim informacji, jak się zachowywać" - dodała prezydent Gdańska. "Czekamy na wejście w życie ustawy, która została przyjęta wczoraj przez Sejm. Zadaniem nas jako władzy publicznej jest rzetelnie informować mieszkańców i nie siać paniki" - mówiła. "Przede wszystkim ważny jest zdrowy rozsądek" - dodała. Pytana przez Marcina Zaborskiego o ewentualne odwoływanie imprez masowych, prezydent Gdańska podkreśliła, że "pora zimowa nie sprzyja imprezom masowym". "Niektórych imprez z różnych powodów odwołać nie można" - zauważyła. "Nie byłam w żadnym szpitalu, bo nie ma takiej potrzeby" - stwierdziła Dulkiewicz. Podkreśla równocześnie, że w Gdańsku nie ma szpitali miejskich.
 • Dulkiewicz: Jest ze mną ochrona

  Aleksandra Dulkiewicz, nowa prezydent Gdańska przyznaje w Popołudniowej Rozmowie w RMF FM, że korzysta z ochrony. Jest to reakcja na ostatnie wydarzenia, między innymi listy z pogróżkami, jakie otrzymali prezydenci innych miast.
 • Dulkiewicz: Jest ze mną ochrona

  Aleksandra Dulkiewicz, nowa prezydent Gdańska przyznaje w Popołudniowej Rozmowie w RMF FM, że korzysta z ochrony. Jest to reakcja na ostatnie wydarzenia, między innymi listy z pogróżkami, jakie otrzymali prezydenci innych miast.
 • Dulkiewicz: Pomnik ks. Jankowskiego nie powinien stać w przestrzeni publicznej

  "Miejsce pomnika księdza prałata Henryka Jankowskiego jest na terenie prywatnym, a nie w przestrzeni publicznej" - zadeklarowała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Aleksandra Dulkiewicz. Nowo wybrana prezydent Gdańska przyznała, że podejmuje działania w tej sprawie. "Tuż przed wejściem do studia rozmawiałam z przewodniczącym społecznego komitetu budowy pomnika, a jednocześnie przewodniczącym regionu gdańskiego NSZZ "Solidarność" Krzysztofem Doślą. W środę się widzimy" - mówiła. "Będę prosiła o to, żeby w cywilizowany sposób, bliski naszej kulturze europejskiej, pomnik znalazł inne miejsce w przestrzeni prywatnej" - stwierdziła Dulkiewicz. Dulkiewicz: Korzystam z ochrony. Dzisiaj to konieczne "Będzie pani korzystała z ochrony?" - pytał swojego gościa w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marcin Zaborski. "Trudne pytanie. Dzisiaj jest ze mną ochrona, dzisiaj też usłyszeliśmy o kolejnych pogróżkach wobec prezydenta Majchrowskiego, w piątek była u mnie prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i wiem, że przez parę tygodni po śmierci prezydenta (Adamowicza - red.) też korzystała z ochrony. Rafał Trzaskowski otrzymuje pogróżki nieustająco" - mówiła Aleksandra Dulkiewicz. "Szczerze? Nie chciałabym, żeby tak wyglądało nasze życie publiczne. Ale dzisiaj chyba jest to konieczne" - tłumaczyła prezydent Gdańska. "To nie są przedstawiciele Służby Ochrony Państwa, to jest ochrona wynajęta przez urząd miejski w Gdańsku" - stwierdziła. Dulkiewicz była też pytana o to, czy będzie urzędować w gabinecie, w którym przed śmiercią pracował Paweł Adamowicz. "To bardzo trudne. W piątek popołudniu stanęłam u progu tego gabinetu. Nadal nie umiem tam wejść. Ale ja mam swoje miejsce na razie w urzędzie. Ja wiem, że to dla niektórych jest to symbolicznie ważne. Ale ja też jestem człowiekiem, który ma uczucia i potrzebuje też swojego czasu na żałobę" - mówił gość RMF FM.