brak

Artykuły - Aleksander Owieczkin (201)

• NHL. New York Islanders blisko awansu do półfinału Konferencji Wschodniej

NHL. New York Islanders blisko awansu do półfinału Konferencji Wschodniej

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli hokeistów New York Islanders od awansu do półfinału Konferencji Wschodniej rywalizacji o Puchar Stanleya w NHL. W niedzielę pokonali po dogrywce Washington Capitals 2-1 i w serii do czterech zwycięstw prowadzą 3-0.
  • NHL. Co 14. hokeista zakażony koronawirusem

NHL. Co 14. hokeista zakażony koronawirusem

Przed rozpoczęciem przygotowań do restartu sezonu NHL kilkakrotnie przebadano ponad 600 zawodników. Okazało się, że 43 spośród nich jest zakażonych COVID-19 i nawet tego nie wiedzieli. Wynika z tego, że co 14. zawodnik ma lub miał koronawirusa.
  • Liga NHL. Owieczkin z powrotem trenuje na lodzie w ośrodku Capitals

Liga NHL. Owieczkin z powrotem trenuje na lodzie w ośrodku Capitals

Słynny rosyjski hokeista Aleksander Owieczkin powrócił do treningów na lodzie - w czasie pandemii koronawirusa, która doprowadziła do wstrzymania sezonu NHL - w kompleksie Washington Capitals w Arlington w stanie Wirginia.
  • NHL. Aleksander Owieczkin i Wayne Gretzky we wspólnym wywiadzie

NHL. Aleksander Owieczkin i Wayne Gretzky we wspólnym wywiadzie

Aleksander Owieczkin i legendarny Wayne Gretzky poznali się w trakcie wspólnej kolacji w marcu 2016 r. Teraz, w ramach akcji NHL "Hokej w domu" ("Hockey at Home”) wspólnie udzielili wywiadu gwieździe ligowego kanału Kathryn Tappen.
  • NHL. Dwa gole Owieczkina, zwycięstwo Washington Capitals

NHL. Dwa gole Owieczkina, zwycięstwo Washington Capitals

Aleksander Owieczkin zdobył dwie bramki, a jego Washington Capitals pokonali na wyjeździe Minnesota Wild 4-3 w niedzielnym meczu NHL. Rosyjski hokeista z 45 golami zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.
  • NHL. Aleksander Owieczkin z 699. golem w karierze

NHL. Aleksander Owieczkin z 699. golem w karierze

Aleksander Owieczkin z Washington Capitals zdobył w czwartek 699. bramkę w lidze NHL. Rosyjski hokeista zajmuje ósme miejsce na liście wszech czasów. Jego zespół przegrał jednak z Montreal Canadiens 3-4.
  • NHL. Drugi z rzędu hat-trick Owieczkina, lepszy od Lemieux

NHL. Drugi z rzędu hat-trick Owieczkina, lepszy od Lemieux

Aleksander Owieczkin z Washington Capitals zanotował drugiego z rzędu hat-tricka w lidze NHL. Rosyjski hokeista zdobył trzy gole z New York Islanders (6-4), a na liście wszech czasów wyprzedził legendarnego Mario Lemieux.
  • NHL. 25. hat-trick Aleksandra Owieczkina

NHL. 25. hat-trick Aleksandra Owieczkina

Słynny rosyjski hokeista Aleksander Owieczkin zanotował 25. hat-tricka w karierze w NHL. W czwartkowym meczu jego drużyna Washington Capitals pokonała New Jersey Devils 5-2, a on wpisał się na listę strzelców w 16., 20. i 56. minucie.
  • NHL. 30. wygrana Capitals, kanonada Lightning

NHL. 30. wygrana Capitals, kanonada Lightning

Hokeiści Washington Capitals odnieśli 30. zwycięstwo w obecnym sezonie NHL i z dorobkiem 65 punktów są obecnie najlepszą drużyną rozgrywek. We wtorek pokonali na własnym lodowisku Ottawa Senators 6-1. Strzelecką kanonadę urządzili sobie zawodnicy Tampa Bay Lightning, którzy pokonali Vancouver Canucks 9-2. Trzy gole w drugiej tercji strzelili w ciągu niespełna minuty!
  • Hokejowe MŚ elity: Rosja - Czechy 3-0, USA - Finlandia 3-2 po dogrywce

Hokejowe MŚ elity: Rosja - Czechy 3-0, USA - Finlandia 3-2 po dogrywce

Jeden z Czechów ze wściekłości połamał kija, bo choć udało się wyłączyć ze strzelania bramek największe gwiazdy rozgrywanych na Słowacji MŚ - Aleksandra Owieczkina i Jewgienija Małkina, to jednak "Sborna" cieszyła się z kompletu punktów w arenie Ondreja Nepela w Bratysławie. Pierwszej porażki, po dogrywce, doznali Finowie.