Nowe Technologie - Aleksander Kwaśniewski

Synonimy:
Kwaśniewski Aleksander,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Aleksander Kwaśniewski (4)

 • Byli prezydenci pokochali internet

  Byli prezydenci pokochali internet

  Chociaż Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski pochodzili z zupełnie innych opcji politycznych, jedno ich połączyło - szacunek dla internetu, jako najlepszego medium do komunikacji ze światem. Inni politycy mogą się od nich uczyć.
 • Dzień Bezpiecznego Peceta

  Tematyce ochrony przed zagrożeniami wynikającymi z używania Internetu poświęcony jest Dzień Bezpiecznego Komputera, który będziemy po raz pierwszy obchodzić 12 października. Jest on wspólnym projektem administracji centralnej, organizacji zajmujących się bezpieczeństwem sieci komputerowych oraz firm. Inicjatywę objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczpospolitej Aleksander Kwaśniewski.
 • Superkomputer na UW

  Superkomputer na UW

  Kliknięciem myszki prezydent Aleksander Kwaśniewski rozpoczął pracę superkomputera Cray X1. Komputer znajduje się w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Polskie środowisko naukowe wykorzysta superkomputer Cray X1 w wielu dziedzinach m.in. do:
 • Elektroniczny podpis prezydenta

  Elektroniczny podpis prezydenta

  11 października br. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski, po raz pierwszy w Polsce, złoży elektroniczny podpis pod ustawą. Symbolicznego charakteru tej uroczystości nadaje dodatkowo fakt, ze będzie to "Ustawa o podpisie elektronicznym" przyjęta przez Sejm RP w dniu 18 września br. Certyfikat pozwalający na złożenie przez Prezydenta RP podpisu elektronicznego, został wystawiony przez Centrum Certyfikacji SIGNET.