Alejandro Valverde

Artykuły - Alejandro Valverde (121)

 • Słynny kolarz Valverde z powodu pandemii koronawirusa myśli o... przedłużeniu kariery

  Słynny kolarz Valverde z powodu pandemii koronawirusa myśli o... przedłużeniu kariery

  Mistrz świata z 2018 r., hiszpański kolarz Alejandro Valverde przyznał, że pandemia koronawirusa krzyżuje jego plany dotyczące kariery. Jeśli cały sezon 2020 będzie stracony dla zawodowców, to nie wyklucza przedłużenia zawodowej aktywności do 2022.
 • Kolarstwo. Valverde za skróceniem wielkich wyścigów

  Kolarstwo. Valverde za skróceniem wielkich wyścigów

  Były mistrz świata Alejandro Valverde opowiada się za skróceniem w tym roku wielkich wyścigów kolarskich - Tour de France, Giro d'Italia i Vuelta a Espana, aby inne przetrwały i zostały zorganizowane w sezonie 2020. Z powodu koronawirusa zawody nie odbywają się od kilku tygodni.
 • Alejandro Valverde nie wierzy w powrót do ścigania w tym roku

  Alejandro Valverde nie wierzy w powrót do ścigania w tym roku

  Choć są plany wznowienia kolarskiej rywalizacji w sierpniu, to Hiszpan Alejandro Valverde nie wierzy w powrót do ścigania w tym roku. - Patrząc jak pandemia się rozwija trudno być optymistą - powiedział gazecie "El Mundo" mistrz świata z 2018 roku.
 • Tokio 2020. Alejandro Valverde zamierza wystartować na igrzyskach

  Tokio 2020. Alejandro Valverde zamierza wystartować na igrzyskach

  Alejandro Valverde, choć w przyszłym roku będzie miał 41 lat, zamierza walczyć o miejsce w hiszpańskiej reprezentacji na igrzyska w Tokio. - Oczywiście wszystko będzie trudniejsze, ale i tak zamierzałem się dalej ścigać - zdradził kolarski mistrz świata z 2018 roku.
 • Kolarstwo. Alejandro Valverde znów najlepszy w Hiszpanii

  Kolarstwo. Alejandro Valverde znów najlepszy w Hiszpanii

  Mistrz świata, 39-letni Alejandro Valverde, zdobył w niedzielę w rodzinnej Murcji trzeci w karierze złoty medal mistrzostw Hiszpanii w kolarskim wyścigu elity ze startu wspólnego. Na finiszu wyprzedził towarzysza ucieczki Luisa Leona Sancheza.
 • ​Kolarstwo. Alejandro Valverde przedłużył kontrakt z ekipą Movistar

  ​Kolarstwo. Alejandro Valverde przedłużył kontrakt z ekipą Movistar

  Hiszpan Alejandro Valverde przedłużył kontrakt z Movistarem do 2021 roku, a co najmniej do 2024 będzie związany z tą grupą w innym charakterze. 39-letni mistrz świata jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych kolarzy w zawodowym peletonie.
 • Primera Division. Alejandro Valverde zadowolony z remisu Barcelony z Hueską

  Primera Division. Alejandro Valverde zadowolony z remisu Barcelony z Hueską

  FC Barcelona tylko zremisowała z ostatnią w tabeli Hueską, ale jej trener jest… zadowolony. – Wprowadziliśmy sporo nowych ludzi, ale zrozumieli, co mają robić – podkreśla Alejandro Valverde.
 • Dookoła Flandrii. Ważny start lidera grupy CCC, debiut Valverde

  Dookoła Flandrii. Ważny start lidera grupy CCC, debiut Valverde

  Greg Van Avermaet, lider polskiej grupy CCC, wystartuje w niedzielę w wyścigu Dookoła Flandrii, jednym z pięciu tzw. kolarskich monumentów. Będzie to pierwszy z dwóch celów Belga w tej części sezonu, obok Paryż-Roubaix.
 • Alejandro Valverde chce się ścigać do 2021 roku

  Alejandro Valverde chce się ścigać do 2021 roku

  Weteran kolarskiego peletonu Hiszpan Alejandro Valverde zamierza zakończyć karierę w 2021 roku. O swoich planach aktualny mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego, który wkrótce skończy 39 lat, poinformował w wywiadzie dla katalońskiego dziennika "El Periodico".
 • Alejandro Valverde najlepszym kolarzem 2018 roku

  Alejandro Valverde najlepszym kolarzem 2018 roku

  Hiszpan Alejandro Valverde został laureatem "Złotego Roweru", nagrody dla najlepszego kolarza 2018 roku. 38-letni mistrz świata odebrał wyróżnienie w Gorraiz w Kraju Basków, gdzie trenuje z ekipą Movistar.