Alejandro González Inárritu

Artykuły - Alejandro González Inárritu (8)

 • Cannes 2019: Iñárritu na czele jury

  Cannes 2019: Iñárritu na czele jury

  Czterokrotny zdobywca Oscara Alejandro Gonzalez Iñárritu został wybrany na przewodniczącego jury podczas 72. Festiwalu Filmowego w Cannes, który odbędzie się w dniach od 14 do 25 maja 2019 roku.
 • Alejandro González Iñárritu - biografia

  Urodzony 15 sierpnia 1963 roku meksykański reżyser, scenarzysta, producent i kompozytor. W młodości wyjechał z Meksyku i podróżował po Europie i Afryce. W 1984 rozpoczął pracę jako DJ w jednej z meksykańskich rozgłośni radiowych. Później pracował w telewizji jako producent. Próbował swych sił także jako kompozytor, od 1987 do 1989 pisząc muzykę do 6 filmów. W tym okresie rozpoczął także współpracę ze scenarzystą Guillermo Arriagą. W 1990 roku otworzył wytwórnię Z Films, w której realizował filmy
 • Apel DiCaprio podczas Złotych Globów

  Apel DiCaprio podczas Złotych Globów

  Na gali rozdania Złotych Globów, która odbyła się 10 stycznia, Leonardo DiCaprio miał powody do świętowania. Aktor został wyróżniony za swoją kreację w filmie "Zjawa". Podczas przemówienia, DiCaprio nie omieszkał zaapelować do światowej społeczności o rozwiązanie ważnego społecznego problemu.
 • Alejandro Inarritu krytycznie o Danaldzie Trumpie

  Alejandro Inarritu krytycznie o Danaldzie Trumpie

  Meksykański reżyser Alejandro Gonzales Inarritu skrytykował kandydata na prezydenta USA Donalda Trumpa, podczas gali odbywającej się w sobotę, 7 listopada, w Muzeum Sztuki w Los Angeles.
 • "Birdman" w Wenecji: Powrót Michaela Keatona

  "Birdman" w Wenecji: Powrót Michaela Keatona

  Uroczystym pokazem filmu "Birdman" w reżyserii Alejandro Gonzáleza Inárritu rozpoczęła się wczoraj 71. edycja festiwalu filmowego w Wenecji. O nowym dziele meksykańskiego reżysera pisze wysłanniczka INTERIA.PL, Anna Bielak.
 • Sean Penn rabusiem

  Sean Penn rabusiem

  Sean Penn jest bardzo zainteresowany rolą kryminalisty w nowym projekcie meksykańskiego reżysera Alejandro Gonzáleza Inárritu. Film będzie ekranizacją książki o tytule "Flim-Flam Man".
 • Latynosi trzymają się razem

  Latynosi trzymają się razem

  Rodrigo Garcia dołączył do latynoskiego tria - Alfono Cuarona, Guillermo del Toro i Alejandro Gonzalez Inarritu, które wyprodukuje jego następny film.
 • Kłócą się o "Babel"

  Kłócą się o "Babel"

  Jeden z najznakomitszych filmowych duetów ostatnich lat: scenarzysta Guillermo Arriaga i reżyser Alejandro Gonzalez Inarritu spierają się o to, który z nich w większym stopniu jest "autorem" ich ostatniego filmu - "Babel".

Zdjęcia - Alejandro González Inárritu (1)

 • film.interia.pl
  Oscary 2016: Laureaci

Filmy - Alejandro González Inárritu (1)