Alejandro Amenábar

Artykuły - Alejandro Amenábar (3)

 • "To agitka antychrześcijańska"

  "To agitka antychrześcijańska"

  Najnowszy film Alejandra Amenábara ("Otwórz oczy", "Inni", "W stronę morza") - "Agora", który 12 marca trafi na nasze ekrany, podzielił polskie media. Chodzi o ukazane na ekranie starcie między coraz bardziej rozprzestrzeniającą się religią chrześcijańską a odchodzącym w przeszłość światem starożytności.
 • Hiszpańskie Oscary dla "Agory"

  Hiszpańskie Oscary dla "Agory"

  Siedem nagród Goya hiszpańska Akademia Filmowa przyznała w niedzielę wieczorem wielkiemu historycznemu widowisku "Agora" w reżyserii Alejandra Amenábara ("Otwórz oczy", "Inni", "W stronę morza"), w tym za najlepszy scenariusz oryginalny, zdjęcia, scenografię i kostiumy.
 • Rachel Weisz i jej niewolnik

  Rachel Weisz i jej niewolnik

  Rachel Weisz ("Mumia") i Max Minghella, 22-letni syn reżysera Anthony'ego Minghelli, wystąpią w nowym filmie chilijskiego twórcy Alejandro Amenabara ("Inni", "W stronę morza").

Filmy - Alejandro Amenábar (1)

 • "Inny"

  Alejandro Amenabar, twórca słynnych thrillerów paranormalnych "Otwórz oczy" i "Inni", przedstawia poruszającą historię Diego, lekarza, który obcując na co dzień z przypadkami ludzi na granicy życia i śmierci, uodpornił się na cierpienie pacjentów, ale też oddalił się od swoich bliskich.