Ale kino

Artykuły - Ale kino (77)

 • Jakie seriale warto oglądać?

  Jakie seriale warto oglądać?

  Drugi sezon "Gry o tron", nowa polska produkcja "Krew z krwi" z Agatą Kuleszą w roli głównej, czwarty sezon "Mentalisty" oraz kryminał "Morderca z Whitechapel" - m.in. te seriale proponują polskim widzom na wiosnę kanały telewizyjne HBO, Canal+ i ale kino+.
 • Gala festiwalu "Ale Kino!"

  Filmy z Anglii, Norwegii, Szwecji i koprodukcja niemiecko-turecka zostały nagrodzone Złotymi Koziołkami, głównymi nagrodami 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!". Nagrody rozdano w sobotę, 11 grudnia, w Poznaniu, w trakcie festiwalowej gali.
 • Powalczą o Złote Koziołki

  Powalczą o Złote Koziołki

  Pokazem norweskiego filmu "Rafiki" w reżyserii Christiana Lo rozpoczął się w poniedziałek w Poznaniu 28. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Według dyrektora Festiwalu Jerzego Moszkowicza, obraz jest przykładem skandynawskiego filmu "sympatycznego, ale jednocześnie z bardzo silnym przesłaniem".
 • Festiwal Filmów Młodego Widza

  Festiwal Filmów Młodego Widza

  110 filmów z 34 krajów świata będzie można zobaczyć podczas 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino"!, który rozpocznie się 6 grudnia w Poznaniu.
 • Triumfator Berlinale w Polsce

  Triumfator Berlinale w Polsce

  Gościem specjalnym 6. edycji festiwalu "Filmy Świata Ale kino" będzie wybitny turecki reżyser, Semih Kaplanoglu, który zawita do Warszawy w dniach 18-21 listopada. Jego najnowsze dzieło - uhonorowany Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale "Miód" - otworzy imprezę.
 • Nagrodzone w Cannes i Berlinie

  Nagrodzone w Cannes i Berlinie

  Poznaliśmy kolejne tytuły, które prezentowane będą w ramach 6. edycji festiwalu Filmy Świata ale kino! jak zwykle nie zabrakło wśród nich obrazów, nagradzanych na najważniejszych europejskich imprezach.
 • Filmy o światowych konfliktach

  Filmy o światowych konfliktach

  Wrzesień na antenie filmowego kanału telewizyjnego Ale Kino! upłynie pod znakiem współczesnych światowych konfliktów. Nadawca pokaże m.in. nagrodzone na festiwalu w Berlinie "Drzewo cytrynowe".
 • Laureat Złotej Palmy w Polsce

  Laureat Złotej Palmy w Polsce

  Gościem zamknięcia tegorocznej edycji festiwalu Filmy Świata ale kino! będzie sprawca największej sensacji ostatnich lat w kinie autorskim - Apichatpong Weerasethakul, którego oniryczny film "Wujek Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie wcielenia" zdobył Złotą Palmę na festiwalu w Cannes.
 • Laureat z Cannes w polskich kinach

  Laureat z Cannes w polskich kinach

  Zdobywca Złotej Palmy - "Wujaszek Boonmee, który umie przywołać swoje przeszłe wcielenia" w reżyserii Apichatponga Weerasethakula trafi do regularnej dystrybucji jeszcze w tym roku - poinformował dystrybutor AP Manana. Film wyświetlony zostanie także w telewizji ale kino!.