Ale

Artykuły - Ale (6473)

 • Kryzys tureckiej gospodarki zahamowany, ale problemy pozostały

  Kryzys tureckiej gospodarki zahamowany, ale problemy pozostały

  Choć kryzys gospodarczy, który wybuchł w sierpniu zeszłego roku w efekcie sporu politycznego między Recepem Tayyipem Erdoganem a Donaldem Trumpem, został w dużej mierze opanowany, to wszystkie problemy tureckiej gospodarki pozostały - pisze we wtorek "Financial Times".
 • OPZZ: W założeniach budżetu na 2017 r. wcześniejsza emerytura, ale przy stażu 35-40 lat

  OPZZ: W założeniach budżetu na 2017 r. wcześniejsza emerytura, ale przy stażu 35-40 lat

  OPZZ w liście otwartym pyta premier i prezydenta o realizację przedwyborczych obietnic dotyczących obniżenia wieku emerytalnego. W założeniach do budżetu na 2017 r. jest wcześniejsza emerytura, ale przy stażu 35-40 lat - zwraca uwagę centrala związkowa.
 • Tragedia w sercu kampanii

  Od początku tygodnia było jasne, że rynkami rządzić będzie niemal wyłącznie finisz kampanii przed referendum w Wielkiej Brytanii. Wczoraj emocje sięgnęły zenitu, ale nie takich emocji się spodziewaliśmy. Zabójstwo posłanki Jo Cox było jaskrawym przejawem języka nienawiści w dzisiejszej polityce.
 • Kampania zawieszona, ale rynki działają dalej

  Sentyment rynkowy w piątek ma się nico lepiej, choć takich powodów uspokojenia nastrojów nikt sobie nie życzył. Tragiczne wydarzenia z Wielkiej Brytanii z wczoraj skutkują dziś zawieszeniem kampanii dotyczącej Brexitu, ale rynek walutowy w dalszym ciągu pozostaje bardzo zmienny, gdyż wynik referendum UE pozostaje niewiadomą.
 • Fed i Bank Japonii nie poprawiły nastrojów - to już panika?

  Fed i Bank Japonii nie poprawiły nastrojów - to już panika?

  Dwa z trzech głównych banków centralnych na świecie kończyły swoje posiedzenia w ostatnich kilkunastu godzinach. W obydwu przypadkach teoretycznie nie było większych oczekiwań, ale jak pokazuje reakcja rynku, inwestorzy jednak liczyli chociażby na uspokajające komunikaty.
 • Na obligacjach firm można zarabiać podwójnie

  Na obligacjach firm można zarabiać podwójnie

  Sprzedając papiery dłużne powyżej ceny nominalnej podczas pierwszego dnia notowań na Catalyst, zyskujemy nie tylko na odsetkach, ale i wzroście ceny obligacji. Dwucyfrowe rentowności sprzedaży dla niektórych emisji są więc w zasięgu, ale w strategii tej liczy się przede wszystkim jakość emitentów i wysoka płynność w dniu debiutu.
 • Dział spadku może skutkować problemami

  Dział spadku może skutkować problemami

  Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości przestaje być objęta podatkiem dochodowym, jeśli od otwarcia spadku minęło pięć lat podatkowych. Ale okazuje się, że wg fiskusa podatek może być należny, jeśli nawet minęło znacznie więcej niż 5 lat. Wszystko przez to, co w tym okresie działo się ze spadkiem.
 • Telewizory 4K będą hitem sprzedaży, ale nie przez Euro 2016

  Telewizory 4K będą hitem sprzedaży, ale nie przez Euro 2016

  Szacuje się, że w tym roku w Wielkiej Brytanii sprzedaż telewizorów obsługujących rozdzielczość Ultra HD sięgnie 1,7 miliona urządzeń. To będzie znaczny skok w porównaniu do 963 tys. w 2015 roku. Jednocześnie jest spodziewane, że ogólna liczba sprzedanych telewizorów w zasadzie nie ulegnie większej zmianie. Prognozuje się 6,1 mln egzemplarzy (wliczając ekrany Full HD i HD Ready) w porównaniu do 6,08 mln w roku poprzednim.
 • Minister finansów Wielkiej Brytanii: W razie Brexitu wzrost podatków

  Minister finansów Wielkiej Brytanii: W razie Brexitu wzrost podatków

  Brytyjski minister finansów George Osborne oświadczył w środę, że w razie Brexitu wprowadzi "awaryjny budżet" ze wzrostem podatków i cięciami wydatków, ale 57 konserwatywnych posłów zapowiedziało już, że zablokują takie posunięcie. Przeciwni są też laburzyści.
 • Polska jest zagrożona pułapką średniego dochodu - Andrzej Duda

  Polska jest zagrożona pułapką średniego dochodu - Andrzej Duda

  - Polska nie jest jeszcze w pułapce średniego dochodu, ale jest nią bardzo zagrożona - ocenił w środę prezydent Andrzej Duda. Jego zdaniem, aby się przed tym obronić, należy uwolnić narodowy potencjał kreatywności i przedsiębiorczości, co - jak zapowiedział - będzie promował.