Albert II

Artykuły - Albert II (20)

 • Charlene Grimaldi znów płacze

  Charlene Grimaldi znów płacze

  Księżna Monako, Charlene Grimaldi, nie bez powodu zyskała tytuł najsmutniejszej księżnej świata. Najnowsze zdjęcia są tego najlepszym dowodem. Dlaczego księżna Charlene z Monako nie okazuje radości?
 • Albert II niezadowolony z niższej pensji po abdykacji

  Albert II niezadowolony z niższej pensji po abdykacji

  Były król Belgów Albert II skarży się, że po lipcowej abdykacji znacznie pogorszył mu się poziom życia. Nie dostaje już 11,5 mln euro rocznie, lecz 923 tys. brutto. Chce, by część wydatków pokrywało państwo. Jednak rząd wyklucza zmiany w królewskiej dotacji.
 • Albert II w tarapatach. Nieślubna córka chce potwierdzić ojcostwo

  Albert II w tarapatach. Nieślubna córka chce potwierdzić ojcostwo

  Albert II, który abdykował na rzecz swojego syna w ostatnią niedzielę, ma kłopoty. Jego nieślubna córka rozpoczyna nową procedurę sądową, chcąc udowodnić, że jest jej ojcem.
 • Następca tronu Filip - nowym królem Belgów

  Następca tronu Filip - nowym królem Belgów

  Król Albert II w niedzielę w pałacu królewskim w Brukseli podpisał akt abdykacji. Około południa jego syn Filip złożył przysięgę na wierność konstytucji belgijskiej i został nowym królem Belgów.
 • Uroczystości związane z abdykacją króla Belgów Alberta II

  Uroczystości związane z abdykacją króla Belgów Alberta II

  Król Albert II w niedzielę w pałacu królewskim w Brukseli podpisał akt abdykacji. Około południa jego syn Filip ma złożyć przysięgę na wierność konstytucji belgijskiej i stać się nowym królem Belgów.
 • Król Belgii ogłosił, że abdykuje

  Król Belgii ogłosił, że abdykuje

  Król Belgii Albert II ogłosił, że abdykuje. Oficjalnie ma to nastąpić 21. lipca, w dniu święta narodowego. O możliwej abdykacji króla mówiło się od dawna, a spekulacje nasiliły się, gdy królowa Holandii ogłosiła, że ustępuje.
 • Wojna o DNA króla. Belgijska monarchia pogrążona w kryzysie

  Wojna o DNA króla. Belgijska monarchia pogrążona w kryzysie

  Starzejący się król Belgii - Albert II - planował w tym roku abdykować. Wiele wskazuje na to, że monarcha zmieni plany i nie zrezygnuje z korony, bo jako zwykły obywatel byłby odpowiedzialny przed prawem. O wojnie o DNA króla, córce z nieprawego łoża i złej passie belgijskiej monarchii pisze dziś "Rzeczpospolita".
 • Książę i księżna Monako z wizytą w Krakowie

  Książę i księżna Monako z wizytą w Krakowie

  W czwartek książę Monako Albert II z księżną Charlene odwiedzili Kraków. Przed południem spotkali się z prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim. Potem zwiedzili Wawel. Pokłonili się przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich; przystanęli też przy grobie marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • Książę Monako rozpoczął wizytę w Polsce

  Książę Monako rozpoczął wizytę w Polsce

  Od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego książę Monako rozpoczął w środę wizytę w Polsce. Albert II wraz z księżną Charlene odwiedzają nasz kraj na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego.
 • Książę Albert II: Turniej okazją do pokazania osiągnięć Polski

  Książę Albert II: Turniej okazją do pokazania osiągnięć Polski

  Książę Monako Albert II Grimaldi, który ogląda na Stadionie Miejskim we Wrocławiu mecz Polska-Czechy, jest pod wrażeniem zmian, jakie zaszły w naszym kraju. "Polska bardzo się wzmocniła i to świetna okazja do zaprezentowania tego" - przekonuje.