alarm smogowy

Artykuły - Alarm smogowy (0)

 • Rząd ma jutro zająć się projektem wprowadzającym kary za sprzedaż kopciuchów

  Rząd ma jutro zająć się projektem wprowadzającym kary za sprzedaż kopciuchów

  Sprzedającym kotły na paliwo stałe, które nie spełniają krajowych norm, grozić będzie kara nie mniejsza niż 10 tys. zł - wynika z projektu noweli ustawy, którym we wtorek ma zająć się rząd. Nowe prawo zakaże sprowadzania do Polski kotłów niespełniających ekologicznych norm.
 • Woźny: Ostrzejsze przepisy alarmowania o smogu - jesienią

  Woźny: Ostrzejsze przepisy alarmowania o smogu - jesienią

  Nowe poziomy alarmowania o smogu, dzięki którym mielibyśmy być częściej ostrzegani przed dużym zanieczyszczeniem powietrza mogą się pojawić dopiero jesienią, przed sezonem grzewczym - wynika z wypowiedzi pełnomocnika premiera ds. Programu Czyste Powietrze Piotra Woźnego.
 • Całkowity zakaz opalania domów węglem od września 2019

  Całkowity zakaz opalania domów węglem od września 2019

  Przed mieszkańcami Krakowa ostatnie miesiące, kiedy w domu będą mogli palić węglem lub drewnem. Dnia 1 września 2019 roku obowiązywać będzie całkowity zakaz stosowania wymienionych paliw stałych w mieście. Należy pamiętać o ustawie, ponieważ władze miasta będą sprawdzać, czy przestarzałe piece na pewno zostały usunięte.
 • Rząd wspólnie z prywatnym biznesem chce walczyć z tzw. kopciuchami

  Rząd wspólnie z prywatnym biznesem chce walczyć z tzw. kopciuchami

  Rząd wspólnie z prywatnym biznesem chce walczyć z tzw. kopciuchami, czyli piecami węglowymi niespełniającymi wymaganych prawem norm jakościowych. W tym celu w resorcie przedsiębiorczości i technologii podpisano m.in. z Allegro deklarację o przeciwdziałaniu nielegalnej sprzedaży kopciuchów.
 • Progi alarmu smogowego zostaną zmienione?

  Progi alarmu smogowego zostaną zmienione?

  Polskie normy powietrza sprawiają, że mimo wysokich stężeń pyłów zawieszonych w 2018 r. w żadnym mieście wojewódzkim nie ogłoszono alarmu smogowego. W tym roku kryteria mają się zmienić - podaje piątkowy "Puls Biznesu".
 • Znowu można składać wnioski o termomodernizację

  Znowu można składać wnioski o termomodernizację

  Od poniedziałku ponownie można składać wnioski w ramach programu "Czyste powietrze". Program ruszył we wrześniu 2018 roku, jednak z powodu wprowadzenia do niego zmian związanych z dotacjami na termomodernizację oraz wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła, został na kilka tygodni wstrzymany. Zmiany dotyczyć będzie tych, którzy zarabiają powyżej 1,6 tys. zł miesięcznie.
 • W Krakowie jeszcze przez pół roku dopłaty do wymiany pieców węglowych

  W Krakowie jeszcze przez pół roku dopłaty do wymiany pieców węglowych

  W Krakowie jeszcze przez pół roku będzie można starać się o dopłatę do wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. Dotacja udzielana przez miasto wyniesie maksymalnie do 60 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.
 • Antysmogowe działania rządu nie przynoszą efektów

  Antysmogowe działania rządu nie przynoszą efektów

  Z jednej strony zmieniane jest prawo i tworzone są programy finansowego wsparcia do wymiany kotłów i termomodernizacji, z drugiej mamy duży problem z egzekwowaniem tego prawa, a realizacja programów idzie zbyt wolno uważa Polski Alarm Smogowy.
 • Znamy szczegóły aktualizacji programu "Czyste powietrze"

  Znamy szczegóły aktualizacji programu "Czyste powietrze"

  Rząd chce uszczelnić system wsparcia. Poza dotychczasowym kryterium średniego miesięcznego dochodu na głowę o wysokości wsparcia będzie decydować też roczny dochód wnioskodawcy. Dotyczyć to będzie tych, którzy zarabiają powyżej 1,6 tys. zł miesięcznie w przeliczeniu na osobę. Powyżej tych zarobków kwoty dotacji będą maleć.
 • Czyste powietrze tylko na papierze

  Czyste powietrze tylko na papierze

  Miały być 103 miliardy na walkę ze smogiem, ale Komisja Europejska już zapowiedziała: Nie będziemy finansować pieców na węgiel, nawet tych nowoczesnych. Program "Czyste powietrze" pójdzie z dymem? - pisze w poniedziałek "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Alarm smogowy (1)

 • Wkrótce nad Krakowem…

  W ostatnim czasie w Chinach odnotowano kolejne niechlubne rekordy wzrostu zanieczyszczenia powietrza. Sytuacja jest tak zła, że władze dwukrotnie zdecydowały się ogłosić czerwony alert, najwyższy stopień zagrożenia skażonym powietrzem. Tak kilka dni temu wyglądało Nankin, stolica wschodniej prowincji Jiangsu. Miasto spowiła gęsta, dusząca mgła. Czerwone zabarwienie zawdzięcza ona zachodzącemu słońcu. Tak wkrótce mogą wyglądać polskie miasta…