alarm

Synonimy:
alarmy, alert
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Alarm (93)

 • Co warto wiedzieć przed wyborem alarmu do swojego domu?

  Co warto wiedzieć przed wyborem alarmu do swojego domu?

  Dobre zabezpieczenie antywłamaniowe domu to nie tylko dobrej jakości zamki, drzwi i rolety antywłamaniowe, ale także dobrej jakości domowe instalacje alarmowe. Alarm domowy sprawdzi się zwłaszcza, gdy nasz dom stoi na uboczu. Przedstawiamy domowe instalacje alarmowe, zestawy alarmowe, ich rodzaje, opinie na ich temat, najlepszych producentów alarmów antywłamaniowych oraz ceny takich zestawów.
 • Przegląd alarmów bezprzewodowych do domu

  Przegląd alarmów bezprzewodowych do domu

  Alarm bezprzewodowy to alternatywa dla przewodowych systemów alarmowych. Domowe alarmy bezprzewodowe sprawdzają się, gdy nie mamy możliwości przeprowadzenia instalacji kablowej.
 • Donald Trump zatrząsł rynkami

  Donald Trump zatrząsł rynkami

  Środowa sesja będzie długo wspominana przez giełdowe byki, przy czym skojarzenia z pewnością nie będą pozytywne. Na próżno bowiem było dziś szukać giełd, które zakończyły dzień ponad kreską. Za takim stanem rzeczy stoi oczywiście amerykański prezydent Donalda Trump, który zapowiedział zaostrzenie stosunków wobec Korei Północnej.
 • Motoryzacja: Branża samochodowa odpowiada na smog?

  Motoryzacja: Branża samochodowa odpowiada na smog?

  Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej - mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza tylko w 6 proc., nie zwalnia to producentów od odpowiedzialności za wpływ produkowanych modeli na środowisko.
 • Systemy alarmowe a zniżki na ubezpieczenie mieszkania

  Systemy alarmowe a zniżki na ubezpieczenie mieszkania

  Ubezpieczenia budynków, obok ubezpieczeń komunikacyjnych należą do tych najpopularniejszych w Polsce. Polisa ubezpieczeniowa to jedna z możliwości ochrony przed stratami materialnymi wynikającymi z włamania do mieszkania i często powiązanej z tym kradzieży. Czy zawsze warto wykupić ubezpieczenie, jakie kwestie wpływają na wysokość składki oraz czy i w jaki sposób uzyskać zniżki?
 • Policja bada sprawę fałszywych alarmów bombowych

  Policja ustala osobę lub osoby, które w piątek wysłały do pięciu resortów maile z informacją o podłożeniu bomby. Przez kilka godzin ministerstwa, z których ewakuowano kilka tysięcy osób, były sprawdzane przez pirotechników. Okazało się, że alarmy były fałszywe.
 • GPW włączy do listy alertów wszystkie firmy tańsze niż 50 gr

  GPW włączy do listy alertów wszystkie firmy tańsze niż 50 gr

  GPW od początku przyszłego roku będzie kwalifikować do listy alertów wszystkie akcje o jednostkowej wartości rynkowej niższej niż 50 groszy, niezależnie od poziomu zmienności kursu, a od IV kwartału 2014 r. próg podwyższy do 1 zł - podała giełda w komunikatach.
 • Najwyższy stopień alertu z powodu tajfunu Fitow

  Najwyższy stopień alertu z powodu tajfunu Fitow

  Chińska Agencja Meteorologiczna ogłosiła w sobotę najwyższy - czerwony alert z powodu tajfunu Fitow, który ma uderzyć w kontynentalne Chiny w niedzielę lub poniedziałek rano - poinformowała w sobotę agencja Xinhua.
 • Alarm po przypadkach cholery w Meksyku

  W Meksyku - stan podwyższonej gotowości służb medycznych po stwierdzonych przypadkach zachorowań na cholerę w tym kraju. Zmarła jedna osoba, chorych jest co najmniej kolejnych dziewięć. Alert dotyczy stanu Hidalgo w centralnej części kraju.
 • Francja: Alarm w elektrowni atomowej

  Francja: Alarm w elektrowni atomowej

  Alarm w jednej z największych francuskich elektrowni atomowych. W wodach gruntowych pod siłownią w Tricastin odkryto wysoką zawartość radioaktywnego trytu.

Filmy - Alarm (3)

 • Jak złodzieje okradają mieszkania w wakacje?

  Wakacje to czas wzmożonego działania złodziei. Marek „Fryzjer” jeszcze kilka lat temu okradał ludzi, a teraz wspólnie z policjantem, który kiedyś wsadził go za kratki, prowadzą program o nazwie „Złodzieje". W studiu "Dzień Dobry Wakacje" zdradził on kilka tajników "pracy" złodzieja oraz kilka sposobów na zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem. Ile czasu potrzebuje złodziej, by je okraść? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Testują aplikację, która może uratować życie

  „Ukryć się i czekać” – gdy pojawi się ryzyko wstrząsów sejsmicznych, taka wiadomość zostanie przekazana do szkół, przedsiębiorstw, instytucji rządowych i osób prywatnych. Centrum Koordynacji Kryzysowej w Seattle testuje właśnie system wczesnego ostrzegania przed trzęsieniami ziemi. - Zyskamy niezbędny czas, aby wdrożyć podstawowe działania zabezpieczające. Znajdziemy odpowiednie schronienie, nie będziemy wsiadać do windy, zostaną zatrzymane szybkie pociągi. Chirurdzy przerwą wykonywanie operacji. Tym samym uratujemy więcej osób i ochronimy własność – mówi z nadzieją Barb Graff, dyrektor ds. działań kryzysowych w Seattle. System wczesnego ostrzegania będzie dostępny dopiero za rok. Tymczasem zegar już tyka.
 • Tańczą do alarmu samochodowego

  Wkurza was wyjący ciągle alarm samochodowy sąsiadów? Wykorzystajcie to! Oni bawią się wyśmienicie.