Alan Rickman

Synonimy:
Rickman Alan,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Alan Rickman (12)

 • Alan Rickman: 6 milionów dolarów dla żony

  Alan Rickman: 6 milionów dolarów dla żony

  6 milionów dolarów zostawił w spadku swojej małżonce zmarły na początku roku brytyjski aktor Alan Rickman - wynika z informacji brytyjskiego tabloidu "Daily Mirror".
 • Gwiazdy wspominają Alana Rickmana

  Gwiazdy wspominają Alana Rickmana

  14 stycznia walkę z rakiem przegrał Alan Rickman, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów brytyjskich. Jego śmierć spotkała się z natychmiastową reakcją fanów na całym świecie. Słowa żalu i uznania dla niego wyrazili także inni twórcy filmowi.
 • Alan Rickman nie żyje. Tak romansował z liderką Texas

  Alan Rickman nie żyje. Tak romansował z liderką Texas

  Zmarły 14 stycznia 2016 r. słynny aktor Alan Rickman (m.in. "Harry Potter", "Szklana pułapka", "To właśnie miłość") ma w swoim bogatym dorobku aktorskim także występy w teledyskach szkockiej grupy Texas.
 • Alan Rickman nie żyje. Miał 69 lat

  Alan Rickman nie żyje. Miał 69 lat

  Brytyjski aktor Alan Rickman nie żyje. Odtwórca roli profesora Sewerusa Snape'a w filmach o Harrym Potterze miał 69 lat.
 • Alan Rickman - biografia

  Urodzony 21 lutego 1946 roku angielski aktor i reżyser. Z wykształcenia grafik, aktorstwem pasjonował się od najmłodszych lat. Początkowo nie podążał jednak tą ścieżką kariery, uważając ją za finansowo niepewną. W 1972 roku zaczął uczęszczać do Royal Academy of Dramatic Arts. Po jej ukończeniu brał udział w wszelakich występach teatralnych. Jego największym sukcesem scenicznym była rola Wicehrabiego de Valmont w "Niebezpiecznych związkach" w reżyserii Howarda Daviesa, za którą otrzymał nominację
 • Apel brytyjskich aktorów

  Apel brytyjskich aktorów

  Brytyjscy aktorzy, w tym Ralph Fiennes i Alan Rickman, nagrali apel do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona o działanie w sprawie więźniów politycznych na Białorusi. Został on zamieszczony w środę na stronie internetowej dziennika "Guardian".
 • Zagrają te same role

  Zagrają te same role

  Hugh Grant i Alan Rickman przedstawią dwie interpretacje tej samej roli - podaje "US Teletext".
 • Weaver i Rickman znów razem

  Weaver i Rickman znów razem

  Sigourney Weaver ("Kto pod kim dołki kopie...", "Osada") i Alan Rickman ("To właśnie miłość", "Harry Potter i więzień Azkabanu") ponownie spotkają się na planie filmowym. W 1999 roku aktorzy zagrali w komedii "Galaxy Quest - Ko(s)miczna załoga". Tym razem połączą swe siły podczas realizacji dramatu zatytułowanego "Snow Cake", nad którym pracuje Marc Evans ("Resurrection Man", "Morderstwo w Sieci").
 • Komu Manchester zrujnował życie?

  Komu Manchester zrujnował życie?

  Trwają prace nad ekranizacją bestsellerowej powieści Colina Shindlera, "Manchester United Ruined My Life". Jak podał magazyn Production Weekly, w filmie wystapią m.in. Alan Rickman ("Harry Potter i komnata tajemnic"), Derek Jacobi ("Gosford Park") i Jason Isaacs ("Helikopter w ogniu").
 • Alan Rickman ratuje życie

  Alan Rickman ratuje życie

  Alan Rickman ("Robin Hood - Książę złodziei", "Harry Potter i komnata tajemnic") i Mos Def ("Monster's Ball: Czekając na wyrok", "Włoska robota") zagrają główne role w filmie "Something the Lord Made". Przygotowywany dla stacji HBO obraz opowie o życiu lekarza - pioniera chirurgii naczyniowej, oraz jego ciemnoskórego asystenta. Dzięki osiągnięciom bohaterów projektu w okresie II wojny światowej ocalono życie milionów ludzi.