Alaksandr Łukaszenka

Synonimy:
Aleksander Łukaszenka, łukaszenka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Alaksandr Łukaszenka (385)

 • Białoruś. Hokeista z drużyny Łukaszenki z koronawirusem

  Białoruś. Hokeista z drużyny Łukaszenki z koronawirusem

  U Dzmitryja Mialeszki, zawodnika prezydenckiej drużyny hokejowej, zdiagnozowano koronawirusa. Rzeczniczka Aleksandra Łukaszenki oświadczyła, że prezydent nie będzie się poddawać samoizolacji, ponieważ nie miał kontaktu ze sportowcem w ostatnim czasie.
 • Koronawirus atakuje. Na Białorusi liga zaczęła rozgrywki

  Koronawirus atakuje. Na Białorusi liga zaczęła rozgrywki

  Wygląda na to, że rozpoczynający się dziś weekend jest pierwszym takim od czasów II wojny Światowej. Niewiele brakowało, by był to pierwszy wiosenny koniec tygodnia, kiedy w żadnym z państw europejskich nie odbędzie się żaden mecz piłkarski o krajowe mistrzostwo. Tak się jednak nie stało, bo w czwartek rozgrywki w sezonie 2020 zainaugurowała piłkarska ekstraklasa Białorusi.
 • Krzysztof Zanussi z nagrodą prezydenta Białorusi

  Krzysztof Zanussi z nagrodą prezydenta Białorusi

  Krzysztof Zanussi został uhonorowany nagrodą prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki za całokształt twórczości, a film "Boże Ciało" otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię i nagrodę publiczności na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Listapad w Mińsku.
 • Białoruś. Wiktar Łukaszenko we władzach Narodowego Komitetu Olimpijskiego

  Białoruś. Wiktar Łukaszenko we władzach Narodowego Komitetu Olimpijskiego

  ​Wiktar Łukaszenka, syn białoruskiego prezydenta, został w poniedziałek powołany na stanowisko p.o. wiceszefa Narodowego Komitetu Olimpijskiego Białorusi (NOK). Jego przewodniczącym jest od 1997 r. prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka.
 • Łukaszenka grozi ministrowi sportu. Żąda lepszych wyników

  Łukaszenka grozi ministrowi sportu. Żąda lepszych wyników

  - Jeśli nie będzie medali podczas Igrzysk Europejskich, to w kraju nie będzie miejsca ani dla pana, ani dla szefa federacji lekkoatletyki - zapowiedział białoruski prezydent Aleksandr Łukaszenka ministrowi sportu Siarhiejowi Kawalczukowi.
 • Łukaszenka: Zbudujemy elektrownię atomową mimo niechęci innych państw

  Łukaszenka: Zbudujemy elektrownię atomową mimo niechęci innych państw

  Prezydent Alaksandr Łukaszenka zapowiedział w środę, że Białoruś zbuduje elektrownię atomową mimo sprzeciwu innych państw. Krytykującym projekt "sąsiadom", czyli Litwie, ponownie zaproponował, by wspólnie pomysleć, jak eksploatować obiekt.
 • Prezydent Łukaszenka zapowiada podwyżkę płac na Białorusi

  Prezydent Łukaszenka zapowiada podwyżkę płac na Białorusi

  Prezydent Aleksander Łukaszenka mówi o potrzebie zwiększenia zarobków najmniej zarabiających Białorusinów. Najniższe płace u sąsiadów zza wschodniej granicy mają wzrosnąć w najbliższych dwóch latach do równowartości 2 tysięcy złotych.
 • Łukaszenka ostro skrytykował białoruskich hokeistów

  Łukaszenka ostro skrytykował białoruskich hokeistów

  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie miał litości dla białoruskich hokeistów, występujących obecnie na mistrzostwach świata. Zapowiedział rozmowy z trenerami i zawodnikami po turnieju, skrytykował także sportowców innych dyscyplin.
 • Białoruś w trudnej sytuacji gospodarczej

  Białoruś w trudnej sytuacji gospodarczej

  Prezydent Białorusi w dorocznym orędziu do narodu przyznał, że kraj znajduje się w trudnej sytuacji gospodarczej. Aleksander Łukaszenka powiedział, że w ubiegłym roku "o kilka procent" spadł Produkt Krajowy Brutto, zmniejszyły się inwestycje zagraniczne i nie udało się utrzymać na wcześniejszym poziomie dochodów ludności.
 • Prezydent Białorusi: Rosja strategicznym sojusznikiem

  Prezydent Białorusi: Rosja strategicznym sojusznikiem

  ​Prezydent Białorusi przez prawie sześć godzin odpowiadał na pytania rosyjskich dziennikarzy. Alaksandr Łukaszenka dzielił się swoimi przemyśleniami na temat polityki, gospodarki, a nawet hodowli.

Zdjęcia - Alaksandr Łukaszenka (5)

 • film.interia.pl
  Gerard Depardieu na Białorusi
 • film.interia.pl
  Gerard Depardieu na Białorusi
 • film.interia.pl
  Gerard Depardieu na Białorusi
 • film.interia.pl
  Gerard Depardieu na Białorusi
 • film.interia.pl
  Gerard Depardieu na Białorusi

Filmy - Alaksandr Łukaszenka (3)

 • Mińsk: Łukaszenka oddaje głos w wyborach parlamentarnych

  Alaksanrd Łukaszenka oddaje swój głos w wyborach parlamentarnych na Białorusi.
 • Łukaszenko skazał na śmierć aż 300 osób!

  Na Białorusi od 1991 roku skazano na karę śmierci aż 300 osób, a rodziny ofiar nie wiedzą, gdzie ciała zostały pochowane. W marcu 2012 roku rozstrzelany został 26-letni Władysław Kowaliow, skazany za rzekomy udział w zamachu w metrze w białoruskim Mińsku. Jego matka Luba Kowaliowa wciąż nie może się z tym pogodzić. – To był taki ładny, taki mądry, dobry chłopak - szlocha. Obrońcy praw człowieka uważają, że proces Władysława Kowaliowa i jego kolegi był pokazowy, a przyznanie się do winy zostało na nich wymuszone. Mężczyźni zostali skazani na karę śmierci. Luba Kowaliowa jest pewna, że jej syn padł ofiarą morderstwa sadowego na polecenie białoruskiego dyktatora. Matkom skazańców pomaga grupa „Wiosna”, walcząca o prawa człowieka na Białorusi. – Domagamy się zniesienia kary śmierci. W każdym kraju, w którym została wprowadzona, może dochodzić do błędów, a każdy błąd może mieć tragiczne skutki –mówi Andriej Poluba z organizacji „Wiosna”. Niestety walka z reżimem jest bardzo trudna. Aleksander Łukaszenko uważa, że kara śmieci jest niezbędna w walce z przestępczością. Dużo na ten temat wie Oleg Ałkajew, który przez 5 lat był szefem plutonu egzekucyjnego na Białorusi. Za jego kadencji rozstrzelano ponad 130 skazanych. Teraz mieszka w Berlinie. – Łukaszenko nikogo jeszcze nie ułaskawił, ale w przypadku syna Kowaliowej mógł, ponieważ był skazany jedynie za współudział – mówi Oleg Ałkajew.
 • "Odbierzmy Łukaszence organizację MŚ w hokeju"

  To igrzyska, a tam w więzieniach siedzą ludzie. Odebranie Białorusi organizacji mistrzostw świata w hokeju na lodzie w 2014, to powinna być polska inicjatywa. To by go naprawdę zabolało - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM polityk PO Grzegorz Schetyna.