Al-Kaida

Synonimy:
al kaida, al Kaisa kaida
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Al-Kaida (379)

 • Pentagon potwierdza śmierć jednego z przywódców Al-Kaidy

  Pentagon potwierdza śmierć jednego z przywódców Al-Kaidy

  Źródła wojskowe USA potwierdziły w sobotę, że 19 marca podczas nalotu lotniczego w afgańskiej prowincji Paktika udało się zlikwidować Kwari Muhammada Yasina, jednego z przywódców Al-Kaidy. Wywodzący się z Pakistanu terrorysta miał na koncie liczne zamachy.
 • Jemen: W ofensywie zabito ok. 800 członków Al-Kaidy

  Jemen: W ofensywie zabito ok. 800 członków Al-Kaidy

  Podczas ofensywy prowadzonej na południu Jemenu przez sunnicką koalicję arabską zlikwidowano ponad 800 bojowników związanych z Al-Kaidą, w tym kilku dowódców. Miasto Al-Mukalla jest wolne - poinformowało w poniedziałek dowództwo koalicji kierowanej przez Rijad.
 • Hiszpania: Aresztowano co najmniej 7 osób za związki z Al-Kaidą i IS

  Hiszpania: Aresztowano co najmniej 7 osób za związki z Al-Kaidą i IS

  Hiszpańska policja aresztowała w niedzielę w Walencji, Alicante i eksklawie hiszpańskiej Ceuta w Maroku co najmniej siedem osób podejrzanych o związki z organizacjami dżihadystycznymi Al-Kaida i Państwo Islamskie (IS).
 • Polscy dziennikarze uwolnieni. Wrócili do kraju

  Polscy dziennikarze uwolnieni. Wrócili do kraju

  Dwóch polskich dziennikarzy zostało uwolnionych z rąk syryjskiej Al - Kaidy. Marcin Mamoń oraz Tomasz Głowacki wieczorem wrócili rejsowym lotem ze Stambułu do Warszawy. Informację tę potwierdził ksiądz Przemysław Marek Szewczyk, wieloletni przyjaciel i współpracownik Marcina Mamonia. O porwaniu i uwolnieniu dziennikarzy jako pierwsza poinformowała Interia.pl.
 • Dżihadyści z Kaukazu wezwani do zaatakowania Rosji

  Dżihadyści z Kaukazu wezwani do zaatakowania Rosji

  Przewódca syryjskiej Al-Kaidy wezwał islamskich terrorystów z Kaukazu do wojny przeciwko Rosji - podaje serwis AFP.
 • Al-Kaida wzywa do przeprowadzania zamachów na Zachodzie

  Al-Kaida wzywa do przeprowadzania zamachów na Zachodzie

  ​Szef Al-Kaidy zaapelował do młodych muzułmanów mieszkających w państwach zachodnich, by przeprowadzali ataki terrorystyczne. Ajman Az-Zawahiri tłumaczył, że trzeba przenieść wojnę na Zachód, a zwłaszcza do Stanów Zjednoczonych.
 • Amerykanie zabili jemeńskiego lidera Al-Kaidy

  Amerykanie zabili jemeńskiego lidera Al-Kaidy

  ​Al-Kaida potwierdza śmierć swojego lidera w Jemenie. Nasser al-Wuhaiszi miał zginąć w nalocie amerykańskiego drona. Organizacja wyznaczyła już jego następcę.
 • Media: Nie żyje jeden z liderów Al-Kaidy

  Media: Nie żyje jeden z liderów Al-Kaidy

  Według informacji niemieckiej agencji dpa przywódca Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim (AQAP) Nasser al-Jemeni Wahiszi zginął w Jemenie w ataku amerykańskiego drona.
 • Mali: Al-Kaida przyznała się do ataku na misję ONZ

  Mali: Al-Kaida przyznała się do ataku na misję ONZ

  ​Afrykańska filia Al-Kaidy przyznała się do dwóch ataków na pokojową misję ONZ w Mali. Takie informacje podaje mauretańska agencja Al-Achbar.
 • Siedziba Al-Kaidy w Pałacu Elizejskim?

  Siedziba Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego w Pałacu Elizejskim! To prowokacja islamskich ekstremistów w internetowym serwisie Google Maps. Umieścili fikcyjną siedzibę organizacji terrorystycznej, która przyznała się do krwawego ataku na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo”, na jednym z budynków rezydencji prezydenta Francji.

Filmy - Al-Kaida (1)