akumulator

Artykuły - Akumulator (55)

 • Australia nastawia się na zyski z elektromobilności

  Australia nastawia się na zyski z elektromobilności

  Australia stanie się ważnym graczem na rynku surowców do baterii dla aut elektrycznych. Duże złoża litu, niklu, kobaltu lub miedzi przyciągają inwestycje.
 • Co jest najczęstszym powodem usterek akumulatora?

  Co jest najczęstszym powodem usterek akumulatora?

  Gdy na desce rozdzielczej pojawia się kontrolka akumulatora, nie wróży to nic dobrego. Zazwyczaj przyczyną jest awaria alternatora. Jakie usterki zdarzają się najczęściej w tym podzespole?
 • Chińscy inżynierowie stworzą nową generację akumulatorów

  Chińscy inżynierowie stworzą nową generację akumulatorów

  Chińczycy uruchomią nowa linię produkcyjną, która zajmie się tworzeniem baterii półprzewodnikowych. Tego typu technologia ma rozwiązać problemy, które są obecnie dostępne w standardowych, litowo-jonowych bateriach.
 • Akumulator nie daje rady? A umiesz o niego zadbać?

  Akumulator nie daje rady? A umiesz o niego zadbać?

  Zima potrafi przysporzyć zmotoryzowanym wielu stresów. Za problemy z porannym uruchamianiem silnika najczęściej odpowiedzialny jest dokonujący żywota akumulator. Jak dbać o samochodową baterię, by służyła nam jak najdłużej?
 • Bateria, którą naładujesz w kilka sekund

  Bateria, którą naładujesz w kilka sekund

  Niewielki akumulator, który ładuje się do pełna w kilka sekund, a jego wydajność jest 20-krotnie wyższa od obecnie stosowanych jednostek. Brzmi jak genialne odkrycie, jednak na jego komercyjne zastosowanie będziemy musieli jeszcze poczekać.
 • Wiesz, jak ładować akumulator? To nie takie proste!

  Wiesz, jak ładować akumulator? To nie takie proste!

  Każdej zimy wśród właścicieli aut zaobserwować można ten sam scenariusz. Pierwsze poranne przymrozki bezlitośnie obnażają kiepską kondycję akumulatora.
 • Na co zwrócić uwagę przy kupnie ładowarek i akumulatorów?

  Na co zwrócić uwagę przy kupnie ładowarek i akumulatorów?

  Bateria jest podstawowym źródłem zasilania urządzeń przenośnych. Ze względu na dbałość o środowisko oraz czynniki ekonomiczne warto zrezygnować z jednorazówek na rzecz akumulatorów. Jakie akumulatory i ładowarki wybrać?
 • Nadchodzą akumulatory litowo-powietrzne

  Nadchodzą akumulatory litowo-powietrzne

  Baterie litowo-powietrzne mogą wkrótce zrewolucjonizować rynek magazynowanie energii. Problemem jest ich krótka żywotność, ale są poważne plany, by temu zaradzić.
 • Jak długo ładować akumulator?

  Jak długo ładować akumulator?

  Problemy z uruchomieniem auta dają o sobie znać głównie zimą. Nie oznacza to jednak, że w lecie nie musimy martwić się o elementy układu elektrycznego.
 • Akumulator marzeń - bezpieczny, tani i szybko ładowany

  Akumulator marzeń - bezpieczny, tani i szybko ładowany

  Powszechnie używane akumulatory litowo-jonowe, czy baterie alkaliczne wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Długo się ładują, szybko się nagrzewają i grożą wybuchem. Obserwując najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie, z dużym prawdopodobieństwem możemy spodziewać się rychłych zmian na lepsze.