aktywność fizyczna

Artykuły - Aktywność fizyczna (46)

 • Siedzący tryb życia prowadzi do nowotworów i śmierci

  Siedzący tryb życia prowadzi do nowotworów i śmierci

  Choć wszyscy doskonale wiemy, że brak ruchu poważnie szkodzi zdrowiu, okazuje się, że może on być w istocie zabójczy. Naukowcy z Uniwersytetu Teksańskiego przekonują, że siedzący tryb życia drastycznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka i przedwczesnej śmierci.
 • Jak należy ćwiczyć, by lepiej sypiać?

  Jak należy ćwiczyć, by lepiej sypiać?

  Aktywność fizyczna nie bez racji uznawana jest za jeden z filarów zdrowego stylu życia. Pozwala bowiem nie tylko utrzymać w dobrej formie ciało, ale też psychikę. Ruch może być również lekarstwem na problemy ze snem. Aby wykorzystać ten ukryty potencjał sportu, należy jednak ćwiczyć w odpowiedni sposób.
 • Ćwicz dla... wątroby!

  Ćwicz dla... wątroby!

  Odgrywa kluczową rolę w odchudzaniu, wspiera pracę układu krążenia, wydłuża życie. Do długiej listy zalet regularnego uprawiania sportu dodać możemy kolejną. Jak wykazało najnowsze badanie naukowe, aktywność fizyczna może zmniejszać ryzyko zachorowania na raka wątroby.
 • Szybka muzyka ułatwia ćwiczenia fizyczne

  Szybka muzyka ułatwia ćwiczenia fizyczne

  Nowe badania wykazały, że słuchanie energetycznej muzyki podczas ćwiczeń może poprawiać ogólną wydolność fizyczną.
 • Odkryto białka, które imitują efekty ćwiczeń fizycznych

  Odkryto białka, które imitują efekty ćwiczeń fizycznych

  Naukowcy odkryli białka, które imitują efekt ćwiczeń fizycznych bez konieczności poruszania mięśniami. Klasa naturalnie występujących białek zwanych sestrynami może naśladować liczne efekty metaboliczne, choć zaobserwowano je tylko u myszy i muszek owocowych.
 • Czy grozi ci zawał? Prosty test może to ocenić

  Czy grozi ci zawał? Prosty test może to ocenić

  Zdolność do robienia prostych ćwiczeń jest - według najnowszych badań - nie tylko dowodem siły, ale także trafną diagnozą stanu zdrowia mężczyzny. O jakich ćwiczeniach mowa?
 • Wielki problem polskich nastolatków

  Wielki problem polskich nastolatków

  Polskie dzieci za mało ćwiczą i źle się odżywiają. Regularna aktywność fizyczna może zadecydować o ich sukcesie w przyszłości.
 • W. Brytania: Za większą aktywność fizyczną zniżki przy zakupach

  W. Brytania: Za większą aktywność fizyczną zniżki przy zakupach

  Brytyjska państwowa służba zdrowia NHS (National Health Service) proponuje użycie aplikacji komputerowych do zachęcenia swych podopiecznych do zwiększenia aktywności fizycznej. Wysiłek miałby być nagradzany m.in. zniżkami przy zakupach artykułów spożywczych.
 • Większość osób chce znać skład swojego ciała

  Większość osób chce znać skład swojego ciała

  Wiedza dotycząca tego, co tworzy nasze ciało, to ogromna wartość. Analiza jego składu pozwoli zrozumieć poziom zaawansowania aktywności fizycznej i osiągnąć zamierzone cele treningowe. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę TomTom większość aktywnych osób chce dokonywać takich pomiarów.
 • Skąd bierze się mała aktywność fizyczna dzieci?

  Skąd bierze się mała aktywność fizyczna dzieci?

  Noworodki o niskiej masie urodzeniowej są mniej aktywne w późniejszym życiu.

Filmy - Aktywność fizyczna (7)

 • Sporty, które rzeźbią ciało i w ekspresowym tempie spalają kalorie

  Aktywność fizyczna pomaga zapobiegać nadwadze. Korzystnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Sport jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania chorobom cywilizacyjnym: cukrzycy i nadciśnieniu. Sport poprawia kondycję i ogólne samopoczucie.
 • Jak się przygotować i o czym pamiętać podczas wycieczek po górskich szlakach?

  Aktywność fizyczna zimą nie ogranicza się do nart, snowboardu i jazdy na łyżwach. Wiele osób wykorzystuje piękno śnieżnych krajobrazów i wybiera się na wycieczkę szlakami górskimi. Szczególnie o tej porze roku należy jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i odpowiednie przygotowanie się do wędrówki. (Agencja TVN/x-news)
 • Aktywność fizyczna w smogu. O tym warto pamiętać

  Aktywność fizyczna w smogu jest niebezpieczna dla zdrowia. Np. biegając, możemy wdychać nawet trzy razy więcej zanieczyszczeń niż podczas zwykłego spaceru. Należy o tym pamiętać zwłaszcza teraz, gdy normy w Polsce są przekroczone kilkukrotnie. Zdjęcia pochodzą z bazy X-Bank Gallery. (Agencja TVN/x-news)
 • Spędzasz aktywnie czas? Nie zapomnij o uzupełnianiu energii

  Majowa pogoda sprzyja uprawianiu sportu. Czy biegasz, czy jeździsz na rowerze, czy grasz w piłkę, czy podejmujesz jakąkolwiek inną aktywność fizyczną, musisz pamiętać o dostarczaniu organizmowi energii.