aktywność

Artykuły - Aktywność (44)

 • ​Chcesz być zdrowy, ale nie chce ci się ćwiczyć? Jest na sposób

  ​Chcesz być zdrowy, ale nie chce ci się ćwiczyć? Jest na sposób

  Jaka jest minimalna ilość czasu jaką powinieneś poświęcać na ruch, aby zachować zdrowe ciało? Naukowcom udało się odpowiedzieć na to pytanie. Wbrew pozorom wcale nie trzeba się przemęczać!
 • Najlepsze smartfony dla aktywnych? Zobacz TOP 5 modeli

  Najlepsze smartfony dla aktywnych? Zobacz TOP 5 modeli

  W wakacje spędzamy czas aktywnie i potrzebujemy wytrzymałego na uszkodzenia, wodoodpornego smartfona z wydajną baterią. Przygotowaliśmy dla Ciebie pięć telefonów o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrze – zachęcamy do lektury!
 • Sauna - najlepsze uzupełnienie treningu?

  Sauna - najlepsze uzupełnienie treningu?

  Wbrew powszechnej opinii korzystanie z sauny nie przyczynia się do utraty kilogramów. Warto jednak korzystać z jej dobrodziejstw, gdyż zażywanie kąpieli parowych wpływa zbawiennie na cały organizm.
 • Jak trenować po trzydziestce

  Jak trenować po trzydziestce

  Wraz z upływem lat, w ludzkim organizmie następują liczne zmiany. Metabolizm spowalnia, aktywność ruchowa malej. Nigdy nie jest jednak za późno na poprawę kondycji i zadbanie o szczupłą, wysportowaną sylwetkę. Ważne, by dopasować rodzaj treningu do wieku i doświadczenia.
 • Dlaczego mimo ćwiczeń tyjemy?

  Dlaczego mimo ćwiczeń tyjemy?

  Chodzenie na siłownię to jeden ze sposobów na utrzymanie smukłej sylwetki. Niestety, jak zauważają specjaliści, nie zawsze ćwiczenia są w stanie zapewnić dobrą kondycję i odpowiednią figurę. Wszystkiemu winne są niezdrowe przekąski, na które pozwalamy sobie po treningu.
 • Jesteś na diecie? Możesz mieć problemy psychiczne

  Jesteś na diecie? Możesz mieć problemy psychiczne

  Dieta może i przynosi efekty w odchudzaniu. Jednak najnowsze badania wskazują, że obsesyjne liczenie kalorii i myślenie o jedzeniu, a raczej jego braku, może być szkodliwe dla zdolności umysłowych.
 • Jak w 3 tygodnie zmienić złe nawyki? Oto przepis!

  Jak w 3 tygodnie zmienić złe nawyki? Oto przepis!

  Trening to jeden z najważniejszych elementów dbania o zdrowie i szczupłą sylwetkę. Okazuje się, że nie tylko fizyczny, ale i emocjonalny, którego planowaniem zajmuje się diet coach. W trzy tygodnie można się zniechęcić do cukru, czy oduczyć picia kawy.
 • Polacy i sport - uprawiamy go czy oglądamy przed telewizorem?

  Polacy i sport - uprawiamy go czy oglądamy przed telewizorem?

  Aż dwie trzecie ankietowanych Polaków (66 proc.) w ciągu ostatniego roku uprawiało sport bądź ćwiczyło. 40 proc. podejmowało aktywność fizyczną regularnie, zaś 26 proc sporadycznie.
 • Czy tyjemy przez kawę?

  Czy tyjemy przez kawę?

  Czy poranna latte może być przyczyną nadwagi? Zdaniem naukowców codzienne spożywanie kawy, herbaty i innych napojów z zawartością kofeiny może mieć związek z przybieraniem na wadze.
 • Bliżej śmierci być się nie da

  Bliżej śmierci być się nie da

  Skakanie ze spadochronem to dla wielu wystarczająca dawka adrenaliny. Są jednak tacy, którym wciąż jej mało. Dlatego z samolotu wyskakują... właściwie bez żadnych szans na przeżycie! Współcześni kamikaze czy nie znający strachu sportowcy?