aktywność

Artykuły - Aktywność (80)

 • Sauna - najlepsze uzupełnienie treningu?

  Sauna - najlepsze uzupełnienie treningu?

  Wbrew powszechnej opinii korzystanie z sauny nie przyczynia się do utraty kilogramów. Warto jednak korzystać z jej dobrodziejstw, gdyż zażywanie kąpieli parowych wpływa zbawiennie na cały organizm.
 • Jak trenować po trzydziestce

  Jak trenować po trzydziestce

  Wraz z upływem lat, w ludzkim organizmie następują liczne zmiany. Metabolizm spowalnia, aktywność ruchowa malej. Nigdy nie jest jednak za późno na poprawę kondycji i zadbanie o szczupłą, wysportowaną sylwetkę. Ważne, by dopasować rodzaj treningu do wieku i doświadczenia.
 • Dlaczego mimo ćwiczeń tyjemy?

  Dlaczego mimo ćwiczeń tyjemy?

  Chodzenie na siłownię to jeden ze sposobów na utrzymanie smukłej sylwetki. Niestety, jak zauważają specjaliści, nie zawsze ćwiczenia są w stanie zapewnić dobrą kondycję i odpowiednią figurę. Wszystkiemu winne są niezdrowe przekąski, na które pozwalamy sobie po treningu.
 • Jesteś na diecie? Możesz mieć problemy psychiczne

  Jesteś na diecie? Możesz mieć problemy psychiczne

  Dieta może i przynosi efekty w odchudzaniu. Jednak najnowsze badania wskazują, że obsesyjne liczenie kalorii i myślenie o jedzeniu, a raczej jego braku, może być szkodliwe dla zdolności umysłowych.
 • Jak w 3 tygodnie zmienić złe nawyki? Oto przepis!

  Jak w 3 tygodnie zmienić złe nawyki? Oto przepis!

  Trening to jeden z najważniejszych elementów dbania o zdrowie i szczupłą sylwetkę. Okazuje się, że nie tylko fizyczny, ale i emocjonalny, którego planowaniem zajmuje się diet coach. W trzy tygodnie można się zniechęcić do cukru, czy oduczyć picia kawy.
 • Polacy i sport - uprawiamy go czy oglądamy przed telewizorem?

  Polacy i sport - uprawiamy go czy oglądamy przed telewizorem?

  Aż dwie trzecie ankietowanych Polaków (66 proc.) w ciągu ostatniego roku uprawiało sport bądź ćwiczyło. 40 proc. podejmowało aktywność fizyczną regularnie, zaś 26 proc sporadycznie.
 • Czy tyjemy przez kawę?

  Czy tyjemy przez kawę?

  Czy poranna latte może być przyczyną nadwagi? Zdaniem naukowców codzienne spożywanie kawy, herbaty i innych napojów z zawartością kofeiny może mieć związek z przybieraniem na wadze.
 • Bliżej śmierci być się nie da

  Bliżej śmierci być się nie da

  Skakanie ze spadochronem to dla wielu wystarczająca dawka adrenaliny. Są jednak tacy, którym wciąż jej mało. Dlatego z samolotu wyskakują... właściwie bez żadnych szans na przeżycie! Współcześni kamikaze czy nie znający strachu sportowcy?
 • Biologiczny zegar da się cofnąć!

  Biologiczny zegar da się cofnąć!

  Aktywność fizyczna, dieta wegetariańska i medytacja mogą odwrócić proces starzenia na poziomie komórkowym - wynika z badań. Mężczyźni, którzy zmienili tryb życia mieli komórki młodsze pod względem genetycznym.
 • Oto najseksowniejsi sportowcy! To oni "kręcą" kobiety

  Oto najseksowniejsi sportowcy! To oni "kręcą" kobiety

  Kobiety podziwiają wspinaczy. Badania przeprowadzone na brytyjskim uniwersytecie w Cambridge wykazały, że zdaniem płci pięknej wspinaczka skałkowa jest najseksowniejszym sportem. I choć mężczyźni sądzili, że kobiety wolą kulturystów - ten sport "kręci" zaledwie 19 proc. badanych pań.