Akihito

Synonimy:
cesarz Japonii,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Akihito (17)

 • Cesarz Japonii Akihito rozważa abdykację

  Cesarz Japonii Akihito rozważa abdykację

  Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformowała japońska telewizja NHK. Byłaby to pierwsza taka decyzja od 200 lat.
 • Japońska para cesarska obchodzi 55. rocznicę ślubu

  Japońska para cesarska obchodzi 55. rocznicę ślubu

  Cesarz Japonii Akihito i cesarzowa Michiko obchodzą w czwartek 55. rocznicę ślubu. Nie zaplanowano jednak żadnej specjalnej uroczystości z tej okazji poza udziałem pary cesarskiej w ceremonii upamiętniającej 175. rocznicę założenia Uniwersytetu Juntendo.
 • Japonia: Operacja cesarza Akihito udana

  Cesarz Japonii Akihito przeszedł w sobotę w Tokio udany zabieg wszczepienia bypassów tętnic wieńcowych. Oczekuje się, że szpital opuści za dwa tygodnie - podały japońskie media.
 • Japonia: Cesarz przyjęty do szpitala na operację serca

  Japonia: Cesarz przyjęty do szpitala na operację serca

  Cesarz Japonii Akihito został w piątek przyjęty do szpitala w Tokio, gdzie w sobotę podda się operacji serca.
 • Chciał widzieć się z cesarzem. Był tylko w slipkach

  Pewien mężczyzna, ubrany jedynie w slipki, został zatrzymany w niedzielę rano na murach pałacu cesarskiego w Tokio. 30-latek przepłynął fosę w nadziei, że spotka się z cesarzem Akihito.
 • Japonia: Cesarz odwiedził poszkodowanych w trzęsieniu

  Japonia: Cesarz odwiedził poszkodowanych w trzęsieniu

  Cesarz Japonii Akihito wraz z małżonką Michiko odwiedzili dwa ośrodki, w których schronienie znaleźli ludzie pozbawieniu dachu nad głową po katastrofalnym trzęsieniu ziemi i tsunami sprzed ponad miesiąca.
 • Japonia: Cesarz i premier złożyli kondolencje

  Japonia: Cesarz i premier złożyli kondolencje

  Cesarz Japonii Akihito oraz członkowie rządu w Tokio przekazali kondolencje władzom Polski w związku z katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem, w której zginął w sobotę prezydent Lech Kaczyński z małżonką, członkowie towarzyszącej im delegacji i załoga samolotu.
 • Marszałek Borusewicz spotkał się z cesarzem Japonii

  Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, który przebywa z oficjalną czterodniową wizytą w Japonii, został w środę przyjęty przez cesarza Japonii Akihito. Rozmowa dotyczyła m.in. muzyki Fryderyka Chopina i stosunków między Polską i Japonią. Cesarz wspominał też swoją wizytę w naszym kraju w 2002 roku.
 • Obama zhańbił Amerykę... ukłonem

  Obama zhańbił Amerykę... ukłonem

  Mimo iż od sobotniego incydentu, podczas wizyty amerykańskiego prezydenta w Japonii, minęły już trzy dni, w Ameryce nie cichną głosy oburzenia wobec zachowania Obamy. Komentarze dotyczące wynikłej sytuacji zupełnie przysłoniły właśnie trwająca chińską wizytę amerykańskiego prezydenta.
 • Japonia: 50. rocznica ślubu pary cesarskiej

  Cesarz Japonii Akihito i cesarzowa Michiko wydadzą w piątek przyjęcie dla stu par, z okazji swojej 50. rocznicy ślubu.

Filmy - Akihito (2)