akcjonariusze

Artykuły - Akcjonariusze (2)

 • GPW: O ok. 30 proc. wzrosła w październiku wartość obrotu akcjami na głównym parkiecie

  GPW: O ok. 30 proc. wzrosła w październiku wartość obrotu akcjami na głównym parkiecie

  Łączna wartość obrotu akcjami na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w październiku tego roku wyniosła 21,3 mld zł, to o 29,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformowała w piątek giełda w komunikacie.
 • BioMaxima podzieli się zyskiem z akcjonariuszami

  BioMaxima, spółka notowana na rynku NewConnect od czerwca 2010 r., działającą w obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej, wypłaci dywidendę z zysku osiągniętego w 2015 r. w wysokości 0,20 zł na akcję. Emitent kontynuuje tym samym przyjętą politykę dywidendową.
 • Akcjonariusze Tauronu nie zgodzili się na podwyższenie kapitału

  Akcjonariusze Tauronu nie zgodzili się na podwyższenie kapitału

  Akcjonariusze Tauronu Polska Energia nie przegłosowali we wtorek podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez skierowaną do Skarbu Państwa emisję akcji tzw. niemych o wartości 370,6 mln zł. Miało to pomóc koncernowi w realizacji dużego programu inwestycyjnego. Prezes Tauronu Jerzy Kurella uważa że to, iż nie ma zgody akcjonariuszy na podwyższenie kapitału, nie jest dla spółki "żadną przeszkodą".
 • COLUMBUS CAPITAL: Akcjonariusze zadecydują o połączeniu z Columbus Energy

  Akcjonariusze COLUMBUS CAPITAL SA, Spółki notowanej na rynku NewConnect, podczas NWZA zwołanego na dzień 04.01.2016 r. zadecydują o połączeniu z Columbus Energy SA Przeprowadzona transakcja umożliwi Emitentowi rozwój segmentu biznesowego związanego z Odnawialnymi Źródłami Energii.
 • TelForceOne: Dywidenda na kontach akcjonariuszy

  TelForceOne, lider branży innowacyjnych rozwiązań w zakresie elektroniki użytkowej, 7 października br. wypłacił dywidendę z zysku za rok 2014 r. Walne Zgromadzenie przeznaczyło na dywidendę 25,5 proc. jednostkowego zysku netto za rok ubiegły, tj. 819,6 tys. zł. W efekcie wyniosła ona 0,10 zł na jedną akcję. To drugi rok z rzędu kiedy TelForceOne wypłaciła dywidendę swoim akcjonariuszom.
 • Drobny ciułacz już nie będzie gorszy?

  Drobny ciułacz już nie będzie gorszy?

  Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółek publicznych nie musi być tragedią dla małych inwestorów.
 • MF chce chronić drobnych akcjonariuszy

  MF chce chronić drobnych akcjonariuszy

  Ministerstwo Finansów chce objąć większą ochroną mniejszościowych akcjonariuszy spółek publicznych podlegających przejęciu.
 • Głosowanie grupami - akcjonariuszu korzystaj z praw!

  Głosowanie grupami - akcjonariuszu korzystaj z praw!

  Wybór członków rady nadzorczej w drodze głosowania grupami, mimo iż może powodować pewne trudności w jego realizacji, jest jednak bardzo ciekawym (i skutecznym) narzędziem, które może być wykorzystywane przez akcjonariuszy spółki akcyjnej.
 • GPW potrzebuje nowej strategii i wsparcia politycznego

  GPW potrzebuje nowej strategii i wsparcia politycznego

  Warszawski rynek kapitałowy potrzebuje nowej strategii, która nakreślałaby wizję jego rozwoju na kilka lat do przodu - oceniają uczestnicy zorganizowanej przez PAP debaty o przyszłości polskiego rynku kapitałowego. By jednak Warszawa stała się centrum finansowym Europy Środkowej, niezbędne jest polityczne wsparcie, w tym ze strony ministerstwa skarbu - dodają.
 • PZU co roku wypłaci akcjonariuszom od 50 do 100 proc. zysku

  PZU co roku wypłaci akcjonariuszom od 50 do 100 proc. zysku

  Akcjonariusze PZU w najbliższych dniach dostaną po 29,70 zł na akcję z zysku ubezpieczyciela za 2012 rok. Do tego w listopadzie nastąpi zaliczkowa wypłata ok. 20 zł na akcję dywidendy za bieżący rok. PZU chce dzielić się w ten sposób zyskiem z akcjonariuszami przez co najmniej dwa kolejne lata, wypłacając im co roku od 50 do 100 proc. zysku skonsolidowanego.

Filmy - Akcjonariusze (1)

 • PZU co roku wypłaci akcjonariuszom od 50 do 100 proc. zysku

  Akcjonariusze PZU w najbliższych dniach dostaną po 29,70 zł na akcję z zysku ubezpieczyciela za 2012 rok. Do tego w listopadzie nastąpi zaliczkowa wypłata ok. 20 zł na akcję dywidendy za bieżący rok. PZU chce dzielić się w ten sposób zyskiem z akcjonariuszami przez co najmniej dwa kolejne lata, wypłacając im co roku od 50 do 100 proc. zysku skonsolidowanego. – Mamy taką sytuację, że każdego dnia generujemy nie tylko gotówkę, ale także kapitał – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Andrzej Klesyk, prezes PZU. – Dodatkowy kapitał do bieżącej działalności nie jest nam potrzebny, więc uważamy, że lepiej oddać te pieniądze akcjonariuszom.