akcje

Artykuły - Akcje (463)

Filmy - Akcje (12)

 • Kibice ratują Wisłę! To pierwszy taki przypadek w Polsce. Wideo

  Wisła Kraków wyemitowała 40 000 klubowych akcji przez platformę Beesfund. Przedsięwzięcie przeszło najśmielsze oczekiwania. Kibice nabyli udziały błyskawicznie, czym bardzo mocno wsparli swój klub. Czy jest szansa na rekordową sprzedaż karnetów?
 • Słaby rok dla polskiego rynku akcji

  Mijający rok nie był udany dla polskiego rynku akcji. Po dobrym początku, notowania przeszły w trend spadkowy. Najgorzej radził sobie indeks największych spółek. WIG20 w skali ostatnich 12-miesięcy znajduje się ponad 18 procent pod kreską. Lepiej jest w przypadku małych i średnich spółek, których stopy zwrotu kształtują się na poziomie jednocyfrowego zysku. Choć perspektywy polskiej gospodarki na przyszły rok są bardzo dobre, to o kształcie rynku w 2016 roku zdecyduje sentyment inwestorów zagranicznych oraz czynniki polityczne. – Rok 2015 był bardzo ciekawym rokiem. Po pierwsze na początku 2015 roku wydawało się, że są szanse, że WIG zbliży się do poziomu 60 tys. punktów, czyli wzrośnie wyraźnie ponad kilkanaście procent. Na początku, jeszcze w I kw. wydawało się, że są na to spore szanse – mówi w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Sobiesław Kozłowski, koordynator ds. analiz giełdowych Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska. W okresie od stycznia do końca kwietnia 2015 roku indeks szerokiego rynku WIG zanotował niemal 10-procentowy wzrost, przekraczając poziom 57 tys. punktów. Jeszcze lepiej radziły sobie w tym czasie indeksy małych i średnich spółek – sWIG80 oraz mWIG40 zyskały na wartości odpowiednio blisko 14 i 11 procent.
 • 2014 r. dla inwestorów: Akcje tak, ale selektywnie

  Patrząc na otoczenie gospodarcze i rynkowe, ten rok powinien być udany dla inwestorów. Jakimi klasami aktywów warto się zainteresować i dlaczego, mówi Piotr Minkina, ekspert Union Investment TFI.
 • Twitter wybrał idealny moment na debiut na giełdzie

  Koniec roku to optymalny moment na debiut serwisu mikroblogowego Twitter na giełdzie - oceniają analitycy. Inwestorzy indywidualni mogą być jednak ostrożni, nauczeni dużą przeceną akcji Facebooka po debiucie. Cena początkowa akcji Twittera wyniesie prawdopodobnie ok. 20 dolarów. Mówi Paweł Szczepanik (Szkolenia z Inwestycji Giełdowych).