Akademia Filmowa

Artykuły - Akademia Filmowa (43)

 • Amerykańska Akademia Filmowa ma nowego przewodniczącego

  Amerykańska Akademia Filmowa ma nowego przewodniczącego

  Reżyser castingu David Rubin został 37. przewodniczącym Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Na stanowisko został wybrany we wtorek, 6 sierpnia, wieczorem.
 • Kto dostanie Oscara?

  Kto dostanie Oscara?

  Amerykańska Akademia Filmowa odkryje dzisiaj wszystkie karty. W czwartek, 10 stycznia, około godziny 14.30 nominacje do Oscarów ogłoszą reżyser Seth MacFarlane i aktorka Emma Stone.
 • Ze Smokami po Oscary

  Ze Smokami po Oscary

  Amerykańska Akademia Filmowa poszerzyła listę nagród, które kwalifikują do ubiegania się o Oscara, o Srebrne Smoki przyznawane na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
 • Gala "Orły 2012" w telewizji

  Gala "Orły 2012" w telewizji

  W poniedziałek, 19 marca, widzowie telewizyjnej Dwójki będą mogli obejrzeć transmisję z ceremonii wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej - Orły 2012.
 • Rozdano hiszpańskie Oscary

  Rozdano hiszpańskie Oscary

  Hiszpańska Akademia Filmowa uznała, że najlepszym filmem 2011 roku jest "No habrá paz para los malvados" w reżyserii Enrique Urbizu. Nagrody Goya dla najlepszych aktorów otrzymali: Elena Anaya ("Skóra, w której żyję") i José Coronado ("No habrá paz para los malvados").
 • Oscary za charakteryzację

  Oscary za charakteryzację

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę filmów, które będą walczyć o oscarowe nominacje w kategorii "najlepsza charakteryzacja". Wśród zgłoszonych tytułów znalazły się m.in."Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2", "Hugo i jego wynalazek", "Żelazna Dama" i "The Artist".
 • Letnia Akademia Filmowa w Jarocinie

  Letnia Akademia Filmowa w Jarocinie

  Kilkudziesięciu młodych pasjonatów filmu z całej Polski uczestniczy w rozpoczętej w poniedziałek, 11 lipca, w Jarocinie (Wielkopolska) Letniej Akademii Filmowej im. Piotra Łazarkiewicza.
 • Tomasz Raczek krytykuje tegoroczne Oscary

  Tomasz Raczek krytykuje tegoroczne Oscary

  Tegoroczne Oscary oznaczają dla Hollywood rok przestoju. Wyróżniono jedynie twórców-rzemieślników, a nie artystów-wizjonerów - powiedział krytyk filmowy, Tomasz Raczek. Podkreślił też, że nie tylko nagrody były zachowawcze, ale także ceremonia ich rozdania.
 • Oscary: Znamy nominacje

  Oscary: Znamy nominacje

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do tegorocznych Oscarów. Najwięcej, bo aż 12 szans na statuetkę, ma film "Jak zostać królem" Toma Hoopera.
 • Oscarowa podróż w czasie

  Oscarowa podróż w czasie

  Producenci tegorocznej gali wręczenia Oscarów zapowiadają, że widzów czeka podróż w czasie do najważniejszych filmowych wydarzeń. To oznacza dodatkowe efekty specjalne i częste zmiany dekoracji.