InteriaTV - Agnieszka Romaszewska-Guzy

Filmy - Agnieszka Romaszewska-Guzy (11)

 • Romaszewska-Guzy: Polska delegacja powinna pojawić się 10 kwietnia w Smoleńsku i Katyniu

  „Uważam, że polska delegacja tam pojawić się może – i może nawet powinna – nie dlatego, żeby się spotkać z Władimirem Putinem, z jakimś tam premierem, którego nazwiska nikt nie pamięta – tylko po prostu po to, żeby w Katyniu, w miejscu męczeństwa polskich oficerów, a także w miejscu katastrofy polskiego samolotu 10 lat temu, oddać hołd tym, którzy zginęli” - mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy. Jak zaznaczyła: „Myślę, że prawa do tego powinniśmy się domagać od Federacji Rosyjskiej. (…) Powinno być jasne dyplomatyczne wystąpienie w tej sprawie – tak, by oczekiwać jakiejś jasnej wypowiedzi”. „Nie sądzę , żeby w tej chwili Rosja zdecydował się na siłowe rozwiązanie, typu wejście wojskiem. Sankcję, które nałożono na Rosję po Krymie były wystarczająco kosztowne, żeby w tej chwili Rosja nie miała zdolności podejmowania działań militarnych” – powiedziała w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Agnieszka Romaszewska-Guzy. „Marzeniem władz na Kremlu byłoby, żeby Białoruś tak >>skruszaławeszła na talerzzagłodzić
 • Romaszewska w Porannej rozmowie RMF (13.12.16)

  "Uważam, że jest to absurdalne. (…) Podstawową rzeczą jest to, że nie ma żadnych związków pomiędzy dzisiejszą rzeczywistością a rzeczywistością stanu wojennego. Po prostu nie ma. Nie ma co opowiadać głupot" - mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM działaczka opozycji demokratycznej w PRL Agnieszka Romaszewska-Guzy, komentując planowane dzisiaj, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, manifestacje przeciwko rządom PiS. Odnosząc się do postaci posła Stanisława Piotrowicza, stwierdziła: "Uważam, że on nie jest jakąś osobą odrażającą moralnie. (…) Skaza jest, ale mamy więcej ludzi ze skazą w naszym życiu politycznym we wszystkich partiach". Pytana, czy ludzie poprzedniego systemu, np. tajni współpracownicy SB, powinni być dzisiaj w życiu publicznym, podkreśliła: "Minęło tak wiele lat, że troszkę jest to już musztarda po obiedzie. To oczywiście nie znaczy, że nie ma znaczenia, co człowiek robił - moim zdaniem, to ma znaczenie - ale ma znaczenie również to, co robił przez ostatnie 27 lat".
 • Romaszewska o grudniowych strajkach

  Agnieszka Romaszewska-Guzy - dziennikarka, dyrektor Biełsat TV, po wprowadzeniu stanu wojennego została internowana na pięć miesięcy. W początkach grudnia 1981 roku brała udział w studenckich strajkach.
 • Jak milicja wyciągała ludzi z łóżek

  Agnieszka Romaszewska-Guzy - dziennikarka, dyrektor Biełsat TV, po wprowadzeniu stanu wojennego została internowana na pięć miesięcy. - W sobotę zapukano nagle do drzwi. To była milicja - wspomina.
 • Internowanie oczami 19-latki

  Agnieszka Romaszewska-Guzy - dziennikarka, dyrektor Biełsat TV, po wprowadzeniu stanu wojennego została internowana na pięć miesięcy. O tym, co wtedy przeżywała opowiedziała dziennikarce RMF.
 • "W celi powodzenie ma ten, kto umie opowiadać"

  Agnieszka Romaszewska-Guzy - dziennikarka, dyrektor Biełsat TV, po wprowadzeniu stanu wojennego została internowana na pięć miesięcy. Dziennikarce RMF opowiedziała o tym, co się działo za kratami i jakie były reakcje na masakrę w Wujku.
 • Wyszła na przepustkę zdrowotną

  Agnieszka Romaszewska-Guzy - dziennikarka, dyrektor Biełsat TV, po wprowadzeniu stanu wojennego została internowana na pięć miesięcy. Wyszła na tzw. przepustkę zdrowotną. Jak to wspomina?
 • O trudnych kontaktach opozycyjnej rodziny

  Agnieszka Romaszewska-Guzy - dziennikarka, dyrektor Biełsat TV, po wprowadzeniu stanu wojennego została internowana na pięć miesięcy. Jest córką Zofii i Zbigniewa Romaszewskich. Oboje ukrywali się w stanie wojennym. Zorganizowali też podziemne Radio Solidarność.
 • "Myślałam, że rodzice pójdą siedzieć na lata"

  Bałam się, że już ich nie zobaczę - Agnieszka Romaszewska-Guzy wspomina aresztowanie mamy, Zofii Romaszewskiej (została aresztowana w lipcu 1982 i skazana na 3 lata pozbawienia wolności) i ojca, Zbigniewa Romaszewskiego.
 • Wigilia 1982 roku

  Postanowiłam, że moje babcie będą mieć tradycyjną Wigilię - Agnieszka Romaszewska-Guzy wspomina Wigilię Bożego Narodzenia rok po wprowadzeniu stanu wojennego.